در حال بارگذاری ...

هشدارهای پلیس فتا

 هشدار به کاربران اینترنتی در زمینه فروشگاههای اینترنتی

1- در زمان خرید از فروشگاههای اینترنتی می بایست به نماد اعتماد الکترونیکی اطمینان حاصل نموده و با کلیک بر روی آن اعتبار سایت مشخص گردد(زیب اندام علاوه بر نماد اعتماد الکترونیکی، نشان ملی ثبت رسانه های دیجیتال را هم دارا می باشد).

2- از سایت هایی که اطلاعات مبادله شده بین شما و سرور را رمزنگاری می کنند استفاده نمایید همانند زیب اندام که در بالای صفحه سمت چپ URL نشان داده شده است مشاهده میکنید ، مشخصه این سایت ها شروع آدرس باhttps بجای http می باشد .

3- در هر سایتی مشخصات کارت خود را وارد نکنید زیرا ممکن است آن سایت درگاه پرداخت الکترونیک بانک را جعل کرده باشد(فیشینگ) که صرفاً اقدام به سرقت اطلاعات حساب شما می نماید.

هشدار به کاربران اینترنتی در زمینه بانکداری الکترونیک

1-اطلاعات مهم کارت یا حساب بانکی خود بویژه رمز عبور را در اختیار افراد ناشناس قرار ندهید.

2-در زمان استفاده از اینترنت بانک بالاخص با استفاده از کامپیوتر های عمومی ، از صفحه کلید مجازی جهت وارد کردن رمز و پسورد خود استفاده نمایید .

3-در زمان وارد کردن اطلاعات حساب بانکی از اصالت سایت که مربوط به بانک می باشد اطمینان حاصل، زیرا کلاهبرداران با جعل درگاه بانک اقدام به سرقت اطلاعات حساب و برداشت از آن و ... می نمایند.

هشدار به کاربران اینترنتی در زمینه کلاهبرداری اینترنتی

1- در خصوص داد و ستدهای فضای مجازی مخصوصاً آگهی هایی که مشکوک هستند از پرداخت هرگونه وجه به صورت کارت به کارت ممانعت شود.چراکه بعضی از کلاهبرداران شماره متقاعد به پرداخت می کنند.

2- افراد سودجو با ارسال پیامک در خصوص برنده شدن شما در قرعه کشی، اقدام به دریافت وجه جهت ارسال جایزه می نمایند که پس از دریافت وجه یا هیچ جنس و کالایی برای قربانی ارسال نمی گردد و یا در صورت ارسال، کالایی که ارزشی کمتر از مبلغ واریزی دارد به قربانی تحویل داده می شود.

3-در برخورد با پیامک های دریافتی در خصوص برنده شدن در قرعه کشی هیچگونه مشخصات حساب بانکی مانند رمز اینترنتی، تارخ انقضا، CVV2 و ... ارسال نگردد.