در حال بارگذاری ...

بدنسازی بانوان

نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/08
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 983

 

بدنسازی بانوان

 

دنبال کردن رژیم‌هایی که همگان استفاده می‌کنند و رایج می‌باشد نه تنها شما را به تناسب اندام دلخواه نخواهد رساند بلکه شما را ضعیف هم می‌کند.

اکثر افراد این توصیه را هم دارند که تمرین با وزنه‌های سنگین برای بانوان ممنوع می‌باشد، فقط در صورتی می‌‌توانند سنگین کار کنند که هدف آنها داشتن ظاهری شبیه به کاراکتر بازی (ماین کرافت) باشد! آنها عقیده دارند که غذا دشمن شما می‌باشد.

در این مطلب قصد داریم برای بانوان 4 مورد از مهم‌ترین اصول تمرینات و رسیدن به فیتنس را به طور کامل توضیح دهیم و شما دقیقا خواهید دانست که برای رسیدن به بدنی با چربی کم و خوش فرم، چه کارهایی باید انجام دهید و چه کارهایی را مطلقا نباید انجام دهید و دلیل آنها نیز ذکر خواهد شد؛

 

مطالعه ی مقاله کامل : 

4 نکته بسیار مهم در بدنسازی بانوان

 

  1. تمرین با وزنه‌ باعث افزایش حجم و درشت شدن شما مانند مردان نمی‌شود

 

اگر فقط بخواهیم یک مورد که بیشتر از همه به فیزیک بدنی بانوان آسیب می‌رساند را نام ببریم، این است که گفته می‌شود تمرینات با وزنه باعث افزایش حجم مردانه در بانوان می‌شود. در نگاه اول این موضوع پذیرفتنی به نظر می‌رسد. بسیاری از خانم‌ها گمان می‌کنند که کار با وزنه‌های سنگین برای آقایانی می‌باشد که به دنبال بازوان حجیم و بزرگ هستند درست است؟ پس چرا خانومی که به دنبال بدنی کم چرب و خوش فرم است باید به همان روش تمرین کند؟ اولین چیزی که باید بدانید این است که برای بانوان، ساختن بدنی حجیم و بزرگ بسیار سخت و دشوار می‌باشد. این موضوع هرگز اتفاقی یا یک شبه رخ نخواهد داد، بلکه حاصل سال‌ها تمرین مداوم و تغذیه مناسب است؛ حتی اگر هدف شما عضلات حجیم و بزرگ نیز باشد، باید گفت که برای رسیدن به این هدف یک زمان بسیار سخت و دشوار را پیش روی خود خواهید داشت. زیرا که مردان حدود 10 الی 15 برابر بانوان در بدن خود تستوسترون دارند و کافی است بدانید که حتی بسیاری از آقایان نیز برای ساختن عضلاتی حجیم و خوش فرم مشکل دارند و نمی‌توانند به این هدف برسند.

 

  1. تمرینات هوازی را با برنامه و به اندازه کافی انجام دهید

 

اگرچه انجام ندادن تمرینات هوازی برای رسیدن به بدنی با چربی کم ایرادی ندارد، اما ما با اجتناب کامل از آن نیز مخالف هستیم. اگر از این تمرینات به درستی استفاده کنید، می‌توانند فواید بسیار خوبی برای شما داشته باشد. اما یک نکته کلیدی وجود دارد، هر جلسه تمرین هوازی شما باید حداقل 25 دقیقه باشد و بهتر است تمرینات اینتروال پر فشار را در برنامه خود قرار دهید که این سبک خاص تمرینی عملکرد چربی سوزی شما را افزایش می‌دهد و تا حد ممکن از حجم عضلات شما کم نمی‌شود.

 

  1. برای رسیدن به بدنی عضلانی باید مانند آقایان تمرین کرد

 

شما می‌توانید در بیرون از باشگاه هر رفتار و شخصیت دلخواه خود را داشته باشید اما برای ساختن یک بدن فوق‌العاده شما نیازمند انجام تمرینات سنگین و طاقت فرسا هستید. آن وزنه‌های فوق‌العاده سبک و نمایشی را به طور کلی فراموش کنید. نگران جذابیت خود در باشگاه نباشید و تحت هیچ شرایطی به فکر دیگران در مورد خودتان اهمیت ندهید و تنها با یک هدف به باشگاه بروید، افزایش قدرت و عضله سازی. سعی کنید هر چه در توان دارید در تمرین به کار بگیرید.

 

  1. باید صبور باشید و زمان زیادی برای خودتان صرف کنید

 

ما در یک دنیای پر از عجله و شتاب زدگی به سر می‌بریم. به طوری که مردم می‌خواهند در عرض 6 دقیقه عضلات سیکس پک شکم داشته باشند، در هفته تنها 4 ساعت کار کنند و فقط 30 ثانیه را صرف مصرف وعده غذایی خود کنند. پس بهتر است این را بدانید ساختن بدن رویاهایتان بیش از آن چیزی طول خواهد کشید که در مجلات فیتنس و فضای مجازی به شما می‌گویند. شما نمی‌توانید در 30 روز 10 کیلو چربی بسوزانید یا نمی‌توانید تنها در یک هفته به باسن خود شکل دهید و شکمتان را صاف و شش تیکه کنید.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
بدنسازی
بدنسازی بانوان
چربی سوزی
چربی سوزی بانوان
عضله سازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط