در حال بارگذاری ...

اسپینینگ

دسته بندی:
نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/10
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 1214

اسپینینگ

 

اسپینینگ برای اولین بار در سال 1980 توسط فردی ساخته شد که تلاش می‌کرد دستگاهی بسازد که توسط آن ورزشکاران حرفه‌ای، ورزش دوچرخه سواری بتوانند در سطوح مختلف به تمرین بپردازند و سطح آمادگی جسمانی خود را افزایش دهند. با این دستگاه کل بدن با ذهن همراه می‌شود. دوچرخه سوران حرفه‌ای مخصوصا آنان که در رشته دوچرخه سواری در کوهستان مشغول هستند از اسپینینگ برای آمادگی بیشتر استفاده می‌کنند تا بتوانند ساعت ها در کوهستان دوام بیاورند.

با رکاب زدن بر روی اسپینینگ در هر 45 دقیقه می‌توانید 600 کالری بسوزانید و پس از چند ماه به تناسب اندام دست پیدا کنید. روش اینتروال یا تناوبی در تمرینات هوازی کمک می‌کند در کمترین زمان، بهترین نتیجه را به دست بیاوریم. در این روش می‌بایست 2 الی 3 دقیقه با نهایت سرعت و توان خود رکاب بزنیم و بعد از 1 دقیقه با آرام رکاب زدن به استراحت فعال بپردازیم.

 

اسپینینگ به چه معناست؟

 

اسپینینگ از ریشه اسپین به معنی چرخیدن یا همان دوک نخ ریسی گرفته شده است و بعدها به یک برنامه ورزشی با دوچرخه ثابت گفته شد که یکی از بهترین برنامه ها در سراسر جهان شناخته شده است.

در حقیقت اسپینینگ چیزی بیشتر از یک دوچرخه ثابت معمولی است، چون این دستگاه مدرن با قد و اندام کاربر تنظیم می‌شود و با کمک موسیقی شرایطی را ایجاد می‌کند که انگار ورزشکار در یک مسیر هیجان انگیز و جذاب در حال دوچرخه سواری است.

 

چهار مزیت و فایده ورزش اسپینینگ:

 

  1. کالری سوزی

یکی از مزایا و فواید استفاده از اسپینینگ رسیدن به لیست بلندی از الزامات سلامتی، تناسب اندام و شیوه‌ی زندگی در گستره‌ی وسیعی از افراد است. این که شما یک ورزشکار کارکشته و قدیمی هستید و به دنبال دستاوردهای عملکردی، اسپینینگ را انجام می‌دهید و حتی اگر یک تازه وارد هستید و به دنبال چند کیلو کاهش وزن، فرقی نمی‌کند؛ اسپینینگ خواسته‌ی هر دو دسته را رفع می‌کند.

  1. یافتن کلاس اسپینینگ در نزدیکی منطقه زندگی

با توجه به فراگیر شدن و محبوبیت امروزه‌ اسپینینگ، اگر نزدیکی مکان تمرین برای شما اولویت باشد، یافتن چنین کلاس‌هایی برای شما بسیار آسان خواهد بود.

 

  1. ورزشی فوق العاده برای بهبود سلامت قلب

از دیگر فواید اسپینینگ این است که هم می‌تواند به‌عنوان یک ورزش بی‌هوازی انجام پذیرد و انرژی را از ذخایر بیرون کشیده و مقاومت عضلات را به مرور افزایش دهد و هم به عنوان یک ورزش هوازی، با بالا بردن ضربان قلب عضلات قلبی-عروقی را تقویت کرده و توان آن ها را بهبود بخشد. در تمرینات اسپینینگ با تنظیم و کنترل تنفس هنگام رکاب زدن می‌توان وضعیت شش‌ها را نیز بهبود بخشید.

 

  1. فرم دادن به بدن

قبل از انعکاس مزایای فیزیکی استفاده از اسپینینگ باید در واقع به ایجاد عضله و فرم دادن به بدن به شکل عالی و درست اشاره کرد. در اسپینینگ عضلات بیشتر در پاها و قسمت پایینی بدن ساخته می‌شود. اگر قصد دارید که عضلات را در قسمت فوقانی تقویت کنید و یا بسازید باید از تمرینات ترکیبی و متقابل نیز استفاده کنید.

 

معایب اسپینینگ

 

  1. آسیب به کلیه‌ها

از عوارضی که برای اسپینینگ نام برده شده است آسیب به کلیه در اثر تمرین‌های خیلی سنگین است، که در اثر آن آب بدن به شدت کم شده و کلیه‌ها دچار مشکل می‌شوند. البته در اکثر موارد با رفع کم آبی مشکل حل شده است. همانطور که اشاره کردیم این مشکل در اثر کم آبی ایجاد شده است، مشکلی که ممکن است در هر ورزش دیگری نیز رخ دهد. پس توصیه می‌کنیم هنگام انجام تمرینات حتما بطری آب همراه خود داشته باشید.

 

  1. کمر درد

از دیگر عوارضی که برای ورزش اسپینینگ شمرده می‌شود کمر درد است، اما همانطور که در مطلب حرکات اشتباه شایع در اسپینینگ اشاره شد این عارضه در اثر اشتباه در نوع ایستادن و رکاب زدن ایجاد می‌شود. اگر هر فردی که قصد انجام این تمرینات را دارد، نوع درست ایستادن و رکاب زدن را یاد بگیرد هیچ نگرانی از بابت صدمه دیدن در پا یا کمر خود نخواهد داشت.

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
اسپینینگ
معایب اسپینینگ
ورزش
فواید اسپنینگ
کالری سوزی
چربی سوزی
فرم بدن
عضله
عضلات قلبی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط