در حال بارگذاری ...

سلامتی جنسی برابراست با رابطه جنسی سالم ؟!

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/03/10
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 351

9993214e.jpg

سلامتی جنسی برابراست با رابطه جنسی سالم ؟!

آیا از رابطه جنسی خود رنج می­برید؟ درک کنید که چگونه ورزش و تمرین بدنسازی می­تواند کیفیت زمانی را که با همسر خود می گذرانید را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

 

آیا شریک زندگی شما از رابطه جنسی با شما رنج می­برد؟ بیشتر ما می­دانیم که ورزش و تناسب اندام فواید بیشماری دارند برای مثال: افزایش جریان خون ، افزایش توده عضلانی بدن ، کاهش چربی بدن ، کند کردن روند پیری ، بهبود شکل بدن, افزایش میل جنسی و .......... .

 اگر شما وشریک جنسیتان  از رابطه جنسی خود رنج می برید ، می­دانید که داشتن بدن خوش فرم وزیبا ممکن است یکی از راه حلهای شما باشد.!

هنگامی که اندورفین ها در حین و بعد از ورزش آزاد می­شوند, این اندروفین ها «حس خوب» همان مواد شیمیایی هستند که هنگام احساس عشق و در ارگاسم از بدن رها می­شوند.

این انتشار اندروفین ناشی از ورزش نه تنها باعث بی حسی, بلکه باعث افزایش شدت ارگاسم می­شود.

 مطالعات نشان داده اند که اندورفین پس از ورزش که میل جنسی ما را افزایش می­دهد, حدوداً یک ساعت طول می کشد. من حدس می زنم این به این معناست که شما هرچه بهتر ورزش کنید بیشتر به این حس

می­رسید !

ورزش و زندگی

 یک شیوه زندگی سالم باعث می­شود که به طور کلی نسبت به خودمان احساس بهتری داشته باشیم و به پوست و بدن خود توجه بیشتری داشته باشیم. با افزایش تناسب اندام, انگیزه جنسی ما افزایش می­یابد و از نظر کیفیت جنسی بهبود می­یابد. هنگام تمرین جریان خون در بدن افزایش می­یابد که میل جنسی را به شدت افزایش می­دهد و به دلیل افزایش جریان خون ، کیفیت کلی تجربه جنسی شما را بهبود می بخشد.

با این حال بدنسازی نسبت به سایر روش های ورزش حاشیه ای دارد زیرا باعث افزایش تولید هورمون تستوسترون به منظور ترمیم بافت ماهیچه ای در طول تمرین وزنه برداری می شود. تستوسترون ماده طبیعی بدن بدن است و سطح تستوسترون پایین باعث اختلال در نعوظ و میل جنسی پایین

می­شود. کارشناسان پزشکی گزارش داده اند که از بین تمام درمان های موجود ، ثابت شده است که ورزش دارای بیشترین تأثیر در بهبود تولید تستوسترون است.

هرچه با اجرای یک برنامه تمرینی   لاغر بیشتری به دست می آورید ، بدن شما به طور طبیعی شروع به تولید تستوسترون بیشتری خواهد کرد. برای بهینه سازی سطح تستوسترون ، برنامه و برنامه غذایی را انتخاب کنید که به شما در حفظ چربی بدن در ضمن حفظ توده بدون چربی کمک می کند. تغذیه در واقع 70-80٪ از معادله است وقتی که می توان به وضعیت اوج بدنی رسید.

c9979c87.jpg

نیازی به پیچیدگی نیست ، فقط مصرف پروتئین  خود را افزایش دهید اطمینان حاصل کنید. که علاوه بر کربوهیدرات های پیچیده ، سبزیجات و میوه های زیادی فیبر مصرف می­کنید. همچنین می خواهید چربی های سالم مانند آجیل, آووکادو, زرده تخم مرغ, ماهی سالمون و کره گردو را مصرف کنید. تمرکز روی خوردن غذاهای کامل و غیر فرآوری شده به شما در کاهش چربی کمک می­کند, که به طور طبیعی باعث افزایش فشار جنسی و در عین حال سلامت و تناسب اندام شما می­شود.

اگر شما و شریک زندگی تان از همان فعالیت های بدنسازی لذت می برید ، می توانید با هم تمرین کنید .فقط تغذیه پس از تمرین خود را فراموش نکنید!

دکتر ترنت لورنز، استاد مدرسه پزشکی دانشگاه ایندیانا و سرپرست این مطالعه گفت:" پس از مطالعه بر روی بیش از 30 زن 25 تا 35 ساله دریافتیم برقراری رابطه جنسی مستمر در سیکل ماهانه زنان احتمال بارداری را به شدت افزایش می دهد. "

تاثیر سکس و رابطه جنسی بر سلامت قلب

 

اما برخی مطالعات مشخص کردند که افرادی که حتی تعداد دفعات بیشتر رابطه جنسی داشتند، در خیلی از موارد بالا رفتن سطح ایمونوگلوبولین را نداشتند. نویسندگان این مطالعه اظهار داشتند که این زوج های عاشق پیشه ممکن است در تلاش برای جبران اضطراب در رابطه خود باشند و این نوع استرس می تواند سیستم ایمنی را سرکوب کند. در این زمینه تحقیقات دیگر نشان می دهند که خودارضایی نیز مزایایی دارد. طبق مطالعه کوچک انجام گرفته توسط گروه روانشناسی پزشکی در کلینیک دانشگاه آلمان، محققان متوجه شدند که تعداد گلبول های سفید خون 11 مرد پس از رسیدن به ارگاسم، بالا رفته بود.

اما باید بدانید که این تغییرات لزوماً به اندازه کافی قابل ملاحظه و ماندگار نیستند که بتوانند سرماخوردگی، آنفولانزا یا ویروس های مهاجم را سرکوب کنند. گیل سالتز، استادیار روانپزشکی در دانشکده پزشکی کورنل گفت: مطالعات بسیار مختصری مبنی بر این وجود دارند که مواد شیمیایی مرتبط با سیستم ایمنی بدن تحت تاثیر تحریکات جنسی قرار می گیرند. اما او ادامه داد، بر اساس دانش من، هیچ مطالعه ای به طور مشخص نمی گوید که خودارضایی (یا رابطه جنسی) سیستم ایمنی بدن را به شکلی تقویت می کند که در مبارزه یا کمک به مقابله با عفونت به شما کمک کند.

دیگر مزایای رابطه جنسی

 

شما می توانید از داشتن رابطه جنسی احساس خوبی بدست آورید. این فعالیت نیز نوعی ورزش محسوب می شود و سلامت قلب و عروق شما را بهبود می بخشد، همچنین فشار خون را کاهش می دهد. بعلاوه رابطه جنسی منظم می تواند عضلات کف لگن شما را تقویت کرده و به کنترل مثانه شما کمک کند. ارگاسم باعث آزاد شدن اندروفین و سروتونین می شود و در نتیجه می تواند به تسکین دردهایی از جمله درد گرفتگی قاعدگی کمک کند. دراگر اشاره کرد که یک مطالعه نشان داده است که خودارضایی می تواند میگرن را تسکین دهد.

همچنین ثابت شده است که رابطه جنسی به بهتر خوابیدن کمک می کند. بر اساس مطالعه ای از دانشگاه اتاوا، رابطه جنسی به افراد کمک می کند تا به آرامش برسند و حتی افرادی که دچار بی خوابی هستند نیز بتواند چرت های سنگین تری داشته باشند. (البته مطالعات، خوب خوابیدن را با کاهش احتمال بیماری مرتبط دانستند، بنابراین شاید رابطه جنسی یک اثر غیر مستقیم کوچک روی سیستم ایمنی داشته باشد.)

توجه:

این مقاله تنها جنبه علمی دارد نه چیز دیگری .

 

مترجم و ویراستار:  

امیرمحمدچاووش یزدی

منبع:

https://www.muscleandstrength.com/

تگ ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط