در حال بارگذاری ...

تفکر شما سرنوشت شما را تعیین می کند

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/22
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 191

 

تفکر شما سرنوشت شما را تعیین می کند

زندگی رویایی شما چیست؟ چه نوع سرنوشتی را می­ خواهید برای خود ایجاد کنید؟
در یک مقطع، سرنخی برای آن داریم که چه می­تواند رویای ما باشد.
با این حال، با زمان تغییر می­ کند. ما فقط به این دلیل که رسیدن به هدف اولیه غیرممکن به نظر می ­رسد، آرزو یا اهداف دیگری داریم.

 

چرا ما در زندگی خود اهداف خود را تغییر می­ دهیم؟

 

ما تصمیم می­ گیریم. و سپس با اشتیاق روی آن کار می­ کنیم. اما بعد با چالش هایی روبرو می­ شویم و اشتیاق ما کم می ­شود. زود فکر می­ کنیم به اندازه کافی توانمند نیستیم و بنابراین از رسیدن به هدف باز می­ مانیم. هدف دیگری را در پیش می­ گیریم و همین موضوع تکرار می‌شود.

در واقع، هنگامی که تصمیمی می ­گیریم، در مورد موفقیت خودمان در رسیدن به آن بسیار مطمئن هستیم اما طبیعت همیشه برنامه هایی برای آزمایش عزم شما دارد.

 

آیا شما تنها کسی هستید که بزرگ آرزو می­ کند؟

 

آیا فکر می­ کنید شما جز معدود کسانی هستید که رویا های بزرگ دارد؟ خیر. بسیاری از مردم جهان جرات دارند که میلیونر شوند. بسیاری در دنیا وجود دارند که می­ خواهند مشهور شوند. بسیاری از آنها رویاهای بزرگ در زندگی خود دارند. با این حال­، بسیاری از آنها شکست می­ خورند. چرا؟ در واقع، پس از کمی تلاش، با گذر زمان به نظر می­ رسد سخت یا غیرممکن است.

برندگان، مردم عادی با عزم فوق العاده هستند. ما به دلیل عدم تصمیم گیری شکست می­ خوریم. اگر بررسی کنیم، فقط این نیست که در کارهای بزرگ شکست بخوریم. ما به همین دلیل روزانه در کارهای کوچک شکست  می ­خوریم: بخاطر نداشتن عزم.

 

در اینجا برخی از گفته های متداول زندگی روزانه ما آورده شده است:

 

  1. من از فردا زود از خواب بیدار خواهم شد.
  2. هفته بعد پیاده روی یا مدیتیشن را شروع خواهم کرد.
  3. من برای امتحان خودم شروع به مطالعه می­ کنم یا از فردا برای شغل بهتری آماده می­ شوم.
  4.  من از امروز سیگار را ترک می­ کنم.

حتماً به خودتان قول های مشابهی داده اید. چه اتفاقی برای آنها می­ افتد؟ شروع می­ کنید (بعضی اوقات). با این حال، فقط چند روز طول می­ کشد و شما متوجه شدید که این هدف شما نیست. این چیزهای کوچک می­ تواند بگوید که شما چقدر مصمم هستید.

 

آیا انتظار رسیدن مستقیم به رویاهای خود دارید؟

 

شما می ­خواهید شغل خود را دنبال کنید یا می­ خواهید وارد شرکتی شوید. می­ خواهید حرفه خود را تغییر دهید یا می­ خواهید یک هنرمند شوید. این اهداف شما را به سرنوشتی که برای خود خواب دیده اید سوق می­ دهد.

چگونه می توانید بدون تلاش به جلو بروید؟ اگر دستیابی به آن رویاها ساده بود، بسیاری در این دنیا موفق بودند. با این حال، می دانید که نسبت افراد موفق زیاد نیست.

کندی می­گوید:« هر دستاورد ارزشمند، بزرگ یا کوچک، مراحل شکست و پیروزی خود را دارد. یک آغاز، یک مبارزه و یک پیروزی. »

بارها دیده ام که مردم به سمت هدف خود می­ روند. ادامه می ­دهیم تا همه چیز خوب باشد. هر وقت مقاومت کردیم، رویکرد،‌ شور و شوق ما کم شد. بنابراین، اکثر رویاهای ما جریان ندارند. نگذارید چنین اتفاقی برای شما بیفتد.

قبل از شروع هر کاری، درک کنید که چه چالش هایی ممکن است سر راه شما قرار بگیرد. اگر به خوبی برای قوانین بازی آمادگی داشته باشید، شانس پیروزی شما افزایش می ­یابد. ما نمی توانیم تمام چالش های ممکن را تعیین کنیم. با این وجود، ممکن است بسیاری از آنها را پیش بینی کرده و از قبل برای آنها آماده شویم تا آنها به طرز شگفت انگیزی به برنامه های شما لطمه نزنند.

 

تفکر شما سرنوشت شما را تعیین می کند

نمونه هایی برای آزمایش هدف شما:

 

بگذارید ببینیم طبیعت چگونه نمونه های ساده ای از زندگی روزمره  شما را تحت تاثیر قرار می­ دهد:

یادتان هست وقتی تصمیم گرفتید از فردا درس بخوانید و برای کنکور یا کار بعدی آماده شوید، سرانجام فردا بیش از هر روز دیگر مشغول کار شدید؟ چه بسا که چند مهمان به خانه شما آمده اند و برنامه ریزی شما مختل شد. آیا توانستید به آنچه تصمیم گرفتید ادامه دهید؟

تصمیم گرفتید پیاده روی کنید یا ورزش را شروع کنید. پس از انجام دو روز، شما با برخی از کارها در دفترکار خود مشغول شدید. یا دیر به خانه آمدید و بدن شما روز بعد استراحت بیشتری را طلب می کند. بنابراین، شما نمی ­توانید صبح زود بیدار شوید. آیا به این بهانه از آنچه شروع کرده اید می‌گذرید؟

شما تصمیم گرفتید که عصبانیت یا سیگار کشیدن را کنار بگذارید و می­ خواهید فرد بهتری شوید. ناگهان­، با شرایط پیچیده تری مواجه خواهید شد که معمولاً دستیابی شما را به هدفتان دچار مشکل می‌کند. آیا شکایت خواهید کرد که دنیا نمی خواهد شما بهتر شوید؟

چرا این اتفاق می افتد؟ چرا وقتی ما شروع به کار می­ کنیم، شرایط دشوارتر به نظر می­ رسد؟ در واقع، این زمانی است که طبیعت بررسی کند که تصمیم شما موقت یا دائم است. در این صورت کار بعدی چیست؟

 

برای انجام تصمیمات خود مصمم باشید:

 

عزم در مورد قدرت ذهن شما برای رفتن و انجام دادن تعیین کننده است حتی در شرایطی که به نفع شما نباشد. هرچه رویا یا اهداف شما بزرگتر باشد، بیشتر دچار مشکل خواهید شد. هر مشکل، نوعی چالش و فرصت برای رشد است.

هر زمان که احساس سقوط کردید یا اتفاقاتی که انتظار می­رود رخ نمی ­دهد ، با خود بگویید: « این ممکن است کمی بیشتر طول بکشد ، اما اتفاق خواهد افتاد. »

به یاد داشته باشید هرچه بیشتر بتوانید با این مشکلات کنار بیایید، پاداش هایی که زندگی به شما می دهد بیشتر می­ شود.

 

هرگز اجازه ندهید که روحیه بد شما برنامه های شما را از بین ببرد:

 

غالباً ما برده خلقیات و روحیه خود هستیم. حتی اگر زمان هم داشته باشید، بهانه می کنید که من حوصله ای برای مطالعه ندارم. حتی اگر زنگ های هشدار به شما بگویند که برا طبق تصمیم دیروزتان زمان بیدار شدن است، شما می­گویید، « امروز حال ندارم. ممکن است فردا حال و هوای بهتری داشته باشم » و زنگ را خاموش می­ کنید.

نباید به روحیه شما بستگی داشته باشد. اگر تصمیم گرفتید برخیزید همین کار را انجام دهید. تصمیم مانند قول دادن به خودتان است. ارزش حرف خود را حفظ کنید. اگر این کار را نکنید، به خود و رویاهای خودتان ضرر رسانید.

مروارید باک: « منتظر حال و هوا و روحیه نباشید. اگر منتظر بمانید، هیچ کاری را انجام نمی­ دهید. ذهن شما باید بداند که شما به کار خود ادامه می‌دهد. »

اگر یکبار بهانه بیاورید، طبیعت دو قدم کار شما را به تعویق می‌اندازد. اگر قدمی بردارید، طبیعت دو قدم به شما کمک می­ کند.

 

ادامه دهید:

 

قبل از هر هدف دو بار فکر کنید. با این حال، پس از تصمیم گیری، آن را عملی کنید. پس از آن متوقف نشوید. عمل کوچک به اندازه ای کافی است تا شما را در مسیر نگه داشته و انگیزه را برای ادامه کار در شما به وجود می‌آورد.

برای قوی تر شدن شما، چالش هایی پیش خواهد آمد. به یادگیری و به کار خود ادامه دهید.

روزی آن را کسب خواهید کرد.

همانطور که مایکل جوردون گفت:« موانع لازم نیست شما را متوقف کنند. اگر یک دیوار مانع شما شد، تسلیم نشوید. نحوه صعود از آن، طی کردن آن یا کار با آن را کشف کنید. »

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت visionshine  می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
online coach
coach online
انگیزه
مثبت اندیشی
انگیزشی
سرنوشت
هدف
هدفمندی
زندگی
رویا

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط