در حال بارگذاری ...

رشد کودک شما در دوران بارداری

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/20
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 180

رشد کودک شما در دوران بارداری

تصور کن تا تولد نوزادتون، تو باردار هستی. تبریک می گویم آیا شما کنجکاو هستید که کودک در حال رشد شما چه اندازه است، کودک شما در حالی که در درون شما رشد می کند چه شکلی است و چه زمانی احساس می کنید که حرکت می کند؟ به داخل رحم یک نیم نگاهی بیندازید تا ببینید کودک از ماه به ماه چگونه رشد می کند.

 

آبستنی:

 

لقاح وقتی اتفاق می افتد که اسپرم به تخمک برخورد کرده و نفوذ کند. به آن لقاح نیز گفته می شود. در این لحظه، ترکیب ژنتیکی از جمله جنسیت کودک کامل است. در طی حدود سه روز پس از بارداری، تخمک بارور شده خیلی سریع به سلولهای زیادی تقسیم می شود. از طریق لوله رحمی به رحم منتقل می شود و در آنجا به دیواره رحم متصل می شود. جفتی که کودک را تغذیه می کند نیز شروع به شکل گیری می کند. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

توسعه در 4 هفته:

 

در این مرحله کودک در حال ساختاری است که در نهایت صورت و گردن او را تشکیل می دهد. قلب و رگهای خونی به رشد خود ادامه می دهند. و ریه ها، معده و کبد شروع به رشد می کنند. تست بارداری در خانه مثبت است.

 

توسعه در 8 هفته:

 

اندازه کودک اکنون کمی بیشتر از نیم اینچ است. پلک ها و گوش ها در حال شکل گیری هستند و می توانید نوک بینی را ببینید. دست ها و پاها به خوبی شکل گرفته اند. انگشتان دست و پا بلندتر و مشخص تر می شوند.

 

توسعه در 12 هفته:

 

اندازه کودک حدود 2 اینچ است و شروع به انجام حرکات خودش می کند. شما ممکن است شروع به احساس بالای رحم خود در بالای استخوان شرمگاه خود کنید. پزشک شما ممکن است ضربان قلب کودک را با ابزار خاصی بشنود. اندام های جنسی کودک باید شروع به ظاهر شدن کند.

 

توسعه در 16 هفته:

رشد کودک شما در دوران بارداری

ابعاد کودک اکنون حدود 4.3 تا 4.6 اینچ و وزن آن حدود 3.5 اونس است. شما باید بتوانید قسمت بالای رحم خود را در حدود 3 اینچ زیر دکمه شکم خود احساس کنید. چشم های کودک می تواند پلک بزند و قلب و رگ های خونی کاملاً تشکیل می شود. انگشتان و پنجه کودک اثر انگشت دارند.

 

توسعه در 20 هفته:

 

وزن کودک حدود 10 اونس و طول آن کمی بیشتر از 6 اینچ است. رحم شما باید در سطح دکمه شکم شما باشد. کودک می تواند انگشت شست را مکیده ، خمیازه بکشد، کشیده شود و صورت بگیرد. به زودی اگر قبلاً این کار را نکرده اید، حرکت کودک خود را احساس خواهید کرد، که به آن «سریع شدن» گفته می شود.

 

زمان سونوگرافی:

رشد کودک شما در دوران بارداری

سونوگرافی معمولاً در 20 هفتهگی برای همه خانم های باردار انجام می شود. در طی این سونوگرافی، پزشک اطمینان حاصل می کند که جفت سالم و متصل به حالت طبیعی است و کودک شما به درستی رشد می کند. می توانید ضربان قلب و حرکت بدن، بازوها و پاهای کودک را در سونوگرافی مشاهده کنید. معمولاً در 20 هفتهگی می توانید بفهمید پسر است یا دختر.

در اینجا سونوگرافی 2 بعدی (inset) در تضاد با سونوگرافی 4D، هر دو در هفته 20 نشان داده شده است.

 

توسعه در 24 هفته:

 

وزن کودک در حال حاضر حدود 1.4 پوند است و با حرکت یا افزایش نبض به صداها پاسخ می دهد. در صورت سکسکه می تواند حرکات تکان دهنده ای را مشاهده کنید. با رشد کامل گوش داخلی، کودک ممکن است بتواند وارونه بودن را در رحم احساس کند.

 

توسعه در 28 هفته:

 

وزن کودک حدود 2 پوند، 6 اونس است و در این مرحله از بارداری اغلب موقعیت خود را تغییر می دهد. اگر اکنون مجبور به زایمان زودرس شدید، احتمال زنده ماندن کودک بسیار زیاد است. در مورد علائم هشدار دهنده زایمان زودرس از پزشک خود سوال کنید. اکنون زمان ثبت نام در کلاس های تولد است. کلاس های زایمان شما را برای بسیاری از جنبه های زایمان از جمله زایمان و زایمان و مراقبت از نوزاد خود آماده می کند.

 

توسعه در 32 هفته:

 

وزن کودک تقریبا 4 پوند است و اغلب در اطراف حرکت می کند. با شروع لایه ای از چربی در زیر پوست، چین و چروک های پوست کودک کمتری است. از این زمان تا زمان زایمان، کودک شما تا نیمی از وزن هنگام تولد خود اضافه می کند. از دکتر خود بخواهید که چگونه نمودار حرکت جنین را انجام دهید. به شیردهی فکر کنید. ممکن است مایع مایل به زردی را از پستانهای خود نشت کنید. این آغوز است و اتفاقاً سینه های شما برای تهیه شیر آماده می شوند. بیشتر خانمها در این مرحله از بارداری هر دو هفته یکبار به پزشک مراجعه می کنند.

 

 

توسعه در 36 هفته:

 

اندازه نوزادان متفاوت است، این امر به عوامل مختلفی از جمله جنسیت، تعداد نوزادان حمل شده و اندازه والدین بستگی دارد. بنابراین میزان رشد کلی کودک شما به اندازه واقعی، مهم است. به طور متوسط​​، کودک در این مرحله حدود 18.5 اینچ و وزن نزدیک به 6 پوند است. مغز به سرعت در حال رشد است. ریه ها تقریباً به طور کامل توسعه یافته اند. سر معمولاً اکنون در لگن به سمت پایین قرار دارد. کودک شما در 37 هفتگی «در ترم» در نظر گرفته می شود. او اگر بین 37-39 هفته متولد شود، در ترم، اگر 39-40 هفته باشد و اگر دیرتر از سن 41-42 باشد، او یک کودک زودرس است. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

تولد:

رشد کودک شما در دوران بارداری

موعد مادر سررسید هفته چهلم وی است. تاریخ تحویل با استفاده از اولین روز آخرین قاعدگی وی محاسبه می شود. بر این اساس، بارداری می تواند بین 38 تا 42 هفته با زایمان کامل در حدود 40 هفته ادامه داشته باشد. برخی از بارداری های بعد از موعد که بیش از 42 هفته طول می کشد، در واقع دیر نیست. تاریخ موعد ممکن است دقیق نباشد. به دلایل ایمنی، بیشتر نوزادان تا 42 هفته زایمان می کنند. گاهی اوقات ممکن است پزشک نیاز به زایمان داشته باشد.

 

منبع:

 (1) Copyright © LookatSciences / Phototake – All rights reserved.
(2) Dr. David M. Phillips / Visuals Unlimited / Getty Images
(3) 3D4Medical.com / Getty Images
(4) Copyright © Scott Camazine / Phototake -- All rights reserved.
(5) Copyright © LookatSciences / Phototake – All rights reserved.
(6) Nestle / Petit Format / Photo Researchers, Inc.
(7) © Lennart Nilsson Photography AB. All rights reserved worldwide.
(8) a) Dr.Benoit/Mona Lisa. Copyright © LookatSciences / Phototake -- All rights reserved. b)Vincenzo Lombardo / Photographer's Choice / Getty Images
(9) Dr. Benoit/Mona Lisa. Copyright © LookatSciences / Phototake -- All rights reserved.
(10) © Lennart Nilsson Photography AB. All rights reserved worldwide.
(11) Jose Manuel Gelpi Diaz / iStockphoto
(12) © Lennart Nilsson Photography AB. All rights reserved worldwide.
(13) © Yoav Levy / Phototake -- All rights reserved.

American Academy of Family Physicians.

American College of Obstetricians and Gynecologists: "How Your Baby Grows During Pregnancy."

KidsHealth.org: "Pregnancy Calendar."

March of Dimes: "Prenatal Care – Ultrasound."

US Department of Health and Human Services Office of Women’s Health: "Pregnancy: Breast Changes."

 

 

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
بارداری
زایمان
زنان زایمان
حاملگی
زن باردار
رشد کودک
رشد نوزاد
ابستن

دیدگاه ها

محمد امیری 23:39:01 1399/06/20
چ غذاهایی باعث رشد کودک میشه در بارداری؟
عسل منتظری 22:49:06 1399/06/20
😍😍😍 یه مقاله دوست داشتنی برای مامانا

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط