در حال بارگذاری ...

یوگا برای بدنسازی مفید است؟

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1400/01/18
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 320

 

وقتی یوگا را برای اولین بار امتحان کردم، نمی دانستم که چگونه از نظر جسمی، عاطفی و معنوی من را تغییر می دهد. پس از تجربه اینکه چگونه یوگا می تواند باسن را باز کند، عضلات سفت را شل کند و باعث ایجاد ثبات در حالت های متعادل شود، من فهمیدم که فواید یوگا برای بدنسازان چیست.

 

بدنسازانی که من می شناسم فاقد انعطاف پذیری هستند و از تنگی و گرفتگی کلی در بدن شکایت دارند. من حداقل دوازده نمایش مختلف بدن سازی دیده ام و تماشا می کنم که آنها مانند هالک عضلات خود را خم می کنند، اما انگشتان پا را لمس نمی کنند. وقتی چنین نیرویی دارید، اما فاقد انعطاف پذیری هستید، خود را برای آسیب دیدگی در ناحیه کمر و عضله همستر آماده می کنید که هر لحظه ممکن است ظاهر شود.

من اتفاق افتاده را دیده ام. بدون کشش و کشیدگی عضلات، عضلات و رباط ها پاره می شوند.

من بیش از 5 سال است که یوگا آموزش می دهم و تعداد بدنسازانی که وارد کلاس می شوند افزایش یافته است. فکر می کنم می دانم چرا این یین به یانگ آنها است.

 

مقاله پیشنهادی:📝

 

چرا یوگا برای بدن سازی مفید است

بدن سازی بدون یوگا منطقی نیست. آیا به افزایش معلمان یوگا در جعبه های CrossFit توجه کرده اید؟ یا چگونه تیم های NFL به عنوان بخشی از برنامه هفتگی خود به دنبال یوگا هستند؟

 

این فقط به بدن کمک نمی کند، یوگا نیز باعث آرامش و آسایش ذهن می شود. استرس در بدن یک چیز است، اما استرس در ذهن سمی است.

 

دلایل مختلفی وجود دارد که یوگا و بدن سازی مکمل یکدیگر هستند. در اینجا بهترین سه مورد ذکر شده است:

 

  1. یوگا به ماهیچه های شما این توانایی را می دهد تا در پاسخ به تاندون های کشیده بدون خاموش شدن شلیک کنند.

 

  1. دیگر از کمربند وزنه ای استفاده نشود. شما یاد خواهید گرفت که چگونه از شکم - تثبیت کننده های طبیعی خود استفاده کنید.

 

  1. Yogic توانایی ضربه زدن به گروه های عضلانی را دارد که به تمرین منظم با وزنه پاسخ خوبی نمی دهند.

مقاله پیشنهادی:📝

 

انواع مختلف یوگا را امتحان کنید

اگر به دنبال تقویت بدن و عضله سازی هستید، یوگای Power Vinyasa عالی خواهد بود. این همان یوگا برای بدنسازان است که آنها می خواهند در یک روز وزنه برداری بدون وزنه انجام دهند. روی بدن ملایم است و باعث کشش عمیق می شود در حالی که وزن های بدون وزنه را تقویت می کند.

اگر بدنساز هستید و درد مزمن را تجربه می کنید، ممکن است بخواهید به دنبال یوگای یون باشید . یین از طریق آرام سازی بافت همبند را طولانی کرده و مفاصل را ترغیب می کند تا به حالت خمش و کشش کامل برسند. این نوع یوگا باعث کاهش گرفتگی عضلات و دردهای مفصلی می شود.

سومین نوع یوگا که درد خوبی برای شما ایجاد می کند، یوگای ترمیمی است . این سبک از یوگا بر بهبودی و آرایش مجدد از طریق حالت ها و توالی های حمایتی تأکید دارد و برای افرادی که از آسیب دیدگی بهبود می یابند بسیار جذاب است.

چند حالت برای شروع فعالیت یوگای بدن سازی خود عبارتند از:

 

1.      پاها را به سمت بالا قرار دهید

یکی از بهترین حالت های یوگای ترمیمی، این حالت باعث جریان خون در جهت مخالف می شود و برای افرادی که مسافرت می کنند، زیاد روی پاهایشان هستند یا میز کار دارند که پاهای آنها همیشه به سمت زمین است بسیار مناسب است.

برای انجام ژست، نزدیکترین دیوار خالی را پیدا کنید. بیا تا به پشت دراز بکشی، در حالی که زانوهایت خم است. در حالی که پای خود را از دیوار بالا می برید، دست انداز خود را تا آنجا که می توانید به دیوار نزدیک کنید. در نهایت، دست انداز شما مستقیماً در مقابل دیوار قرار خواهد گرفت، در حالیکه پاها در امتداد آن بالای سر شما قرار می گیرند.

می توانید دستان خود را بر روی شکم خود قرار دهید، یا دستان خود را در دو طرف باز کنید، با کف دستان بالا، مانند یک "T" بزرگ.

تا جایی که راحت هستید در اینجا بمانید و آرام باشید.

 

2.      ژست کبوتر

اعتبار: کریستین مک گیاعتبار: کریستین مک گی

مورد علاقه شخصی من و بهترین درب بازکن مفصل ران است. اگر حداقل 20 ثانیه در این ژست بگذرانید، بدن از شما تشکر می کند.

 

برای ورود به حالت کبوتر، از سراغ رو به پایین سگ شروع کنید. با دم، پای راست خود را به سمت آسمان بلند کنید، زانو را خم کنید و هنگام بازدم، زانوی راست را در امتداد خط وسط بدن به سمت جلوی تشک بیاورید. به آرامی زانوی راست را پشت مچ دست راست قرار دهید، و پای چپ را پایین بیاورید تا روی تشک قرار گیرد. انگشتان انگشت چپ را باز کنید، بنابراین پای چپ خوب و طولانی پشت شما قرار دارد.

 

یا در اینجا به حالت ایستاده و ستون فقرات صاف بمانید، یا دستان خود را از جلوی خود بیرون بکشید تا روی پای راست استراحت کنید، اما فقط تا جایی که راحت باشد. وزن خود را متمرکز و بلند نگه دارید، بنابراین روی زانوی راست نمی ریزید. فشار زیاد بر روی زانوی راست می تواند باعث آسیب شود.

 

برای 8-10 نفس در اینجا بمانید، یا تا زمانی که راحت است.

 

برای بیرون آمدن از حالت، دستها را به سمت عقب به زیر شانه ها برسانید، انگشتان انگشتان چپ را به زیر حلقه کنید، زانوی چپ را از زمین بلند کنید و در یک بازدم بزرگ، با ریختن وزن در دست ها، پای راست را به عقب بفرستید تا ملاقات کند در سگ رو به پایین روبرو شده است.

 

این کار را در سمت چپ تکرار کنید.

 

3.      Spinal Twist, or Half Lord of the Fishes Pose

من می شنوم که دوستان بدنساز در مورد مشکلات هضم غذا و کمرهای محکم گپ می زنند. پیچ خوردگی ستون فقرات یک راه عالی برای حرکت دادن هضم است و باعث تسکین در ستون فقرات می شود.

 

از حالت نشسته و در حالی که پاها را از روبرو مستقیم بیرون می کشید، زانوی راست را خم کرده و پای راست را به آرامی به سمت خارج پای چپ قرار دهید. آرنج چپ را از روی زانوی راست قلاب کرده و تنفس را با بازدم به سمت راست بپیچانید.

 

5 تا 10 نفس در اینجا نفس بکشید، و با بازدم به آرامی آزاد کنید. در طرف دیگر تکرار کنید.

منبع:

منبع رسمی اسن مقاله وبسایت  doyou می باشد.

 

 

تگ ها

یوگا برای بدنسازی مفید است؟
یوگا و بدنسازی
مربی آنلاین بدنسازی در منزل
مربی آنلاین لاغری
مربی آنلاین
مربی انلاین
یوگا
چرا باید همین امروز یوگا را شروع کنید
بهترین حرکات یوگا برای انعطاف بدن
فواید یوگا
فواید ورزش یوگا برای لاغری
ورزش یوگا برای چه بیماری هایی مفید است
وبسایت بدنسازی
برنامه بدنسازی آنلاین باشگاهی
برنامه بدنسازی باشگاهی بانوان
مربی آنلاین فیتنس بانوان
مربی آنلاین یوگا
بدنسازی
زیب اندام
zibandam
coachonline

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط