در حال بارگذاری ...

هرآنچه باید در باره پاورلیفتینگ بانوان بدانید

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/03/29
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 379

تاریخچه پاورلیفتینگ

از ابتدای پیدایش تمدنهای مختلف، انسان بطور ناخودآگاه علاقه زیادی به سالم بودن و داشتن اندام متناسب و قوی بود و این احساس و نیاز تا به امروز ادامه داشته است. بطوری که از آن زمان تا کنون همواره در میان مردم افرادی بودند که تمام سعی خود را برای داشتن اندامی زیبا و ماهیچه ای می کردند. سابقه ورزشهای پرورش اندام (Bodybuilding) بشکل کنونی به قرن 12 میلادی می رسد و حدود قرن 16 میلادی بود که این ورزش در نقاط مختلف دنیا توسط دمبل هایی که با چوب و استخوان درست می شدند انجام می شد که تفاوت چندانی با روشهای پرورش اندام امروزی امروزی نداشت..

حدود سالهای 1890 الی 1929 بود که پرورش اندام بصورت یک ورزش جدی و تجاری درآمد و طرفداران بسیاری را بخود جلب کرد و رقابت های بسیاری در جهان بخصوص در اروپا را بخود اختصاص داد. بطوری که داشتن اندامی ورزیده و زیبا جزو مزیت های شاخص افراد در انظار عمومی محسوب می­شد..

پاورلیفتینگ بانوان

پاورلیفتینگ بانوان

خانمها ، وقت آن رسیده است که آن دمبل های پوشیده از پلاستیک(دمبلهای سبک وزن) را کنار بگذاریم و مقداری آهن بکشیم(منظور دمبلهای بالای 4کیلو است). اگر در حال فکر کردن برای کنار کشیدن از مسیر پاورلیفتینگ هستید, در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما می­توانید در مسیر خود ازآنها استفاده کنید.

 

اگر متوجه شده باشید, وزنه برداری فقط مخصوص آقایان نیست. زنان بیشتر و بیشتر می دانند که تبدیل شدن به یک فرد بهتر ، قوی تر ، قدرتمندتر و با اطمینان تر نباید یک تلاش مردانه داشت.!

 

فقط در ایالات متحده ، از سال 2015 تعداد وزنه برداران زن دو برابر شده است  و این آمار شامل تنها زنانی می شود که در مسابقات قدرت گرفتن(power lifting) شرکت می­کنند, نه تعداد بی شماری از زنانی که بدون آنکه به کسی خبر دهند که دارند این تمرین را انجام می­دهند و دارند مانند موتور برق کار می­کنند.

 

مدتهاست که زنان می توانند در بیشتر سالن های بدنسازی قدم بزنند و یک زن قدرتمند را پیدا کنند که بتواند در شروع کار به آنها کمک کند. تا آن زمان, این راهنمای گام به گام می تواند به شما در طول این مسیر به شما کمک کند تا چند قدم اول خود را پیدا کنید.

 

1.      پیدا کردن یک مربی یا برنامه ی خوب !!

اگر تازه وارد سالن ورزشی ومبتدی هستید یا قدرتمند وباسابقه هستید, با پیدا کردن یک برنامه آموزشی یا مربی ( یا هر دوشروع ) کنید. مربیگری آنلاین در دسترس تر شماست مانند زیب اندام ، هنگامی که پای خود را روی زمین گذاشتید ، می توانید به سمت یک برنامه مربیگری یا آموزش آنلاین بروید, و حتی ممکن است گروه پاورلیفتینگ بانوان خود را سازماندهی کنید تا بتوانید با هم تمرین کنید.

پاورلیفتینگ بانوان

2.      حرکتهای اصلی وزنه برداری

فرم و روش مناسب را برای بالابردن وزنه بیاموزید: squat,bench,deadlift تسلط بر این آسانسورها (منظور از حرکتهایی است که مانند آسانسور عمل می­کنند.) نیاز به تجربه دارد ، به همین دلیل باید بهترین تلاش خود را برای پیدا کردن یک  مربی خوب انجام دهید.

 

3.      جلسات تمرینی خود را برنامه ریزی کنید!

درست  همانطوررر که برای کارهای روزمره خود را برنامه ریزی می کنید ، زمان های مشخصی را تعین کنید که برای تمرین به باشگاه ورزشی بروید. همانطور که احتمالاً تاکنون می دانید ، اگر وقت خود را برای انجام کاری اختصاص ندهید, چیز دیگری را برای پر کردن آن زمان پیدا خواهید کرد و احتمالاً این مسئله چیزی به چالش کشیدن به عنوان تمرین powerlifting نخواهد بود.

 

زمان تمرین و استراحت خود را برنامه ریزی کنید تا بتوانید در مسیر کار وهدفتان قرار بگیرید و به آرامی کار کنید اما مطمئناً باید از سرد کردن در مهارت های وزنه برداری خود استفاده کنید. شما بعنوان بخشی از تمرینات وزنه برداری از وزنه های سنگین استفاده می­کنید. این بدان معناست که شما با یک تقسیم بدنسازی معمولی به استراحت بیشتری نیاز دارید.

 

گرم کردن نیز یک بخش مهم در تمرینات وزنه برداری است. اطمینان حاصل کنید که آن را بخشی از آموزش وتمرین روزانه خود ، از جمله در روزهای بهبودی(رو به پیشرفت) قرار می دهید.

پاورلیفتینگ بانوان

4.      در تمرینات و مسابقات  Powerlifting محله وشهر خود شرکت کنید

تماشای افراد برای بلند کردن وزن های سنگین, تلاش برای رکورد زدن و سر و صدای زیاد ، جالب و هیجان انگیز است. همچنین می­تواند بسیار با انگیزه و راه بسیار خوبی برای برقراری ارتباط با سایر زنان جدید در ورزش و همچنین جوانب مثبت باشد. با شرکت در جلسات تمرینی ومسابقات شما به این پی می­برید که چگونه      powerlifter ها در طول زمان برای مسابقاتی شرکت می کنند, چه کاری را در اجرای مسابقه انجام می دهند و داوران چگونه تصمیم گیری می­کنند و امتیاز می­دهند.

 

اگر نمی توانید به صورت حضوری در یک تمرین یا مسابقه  شرکت کنید ، بسیاری از رویدادهای پاورلیفتینگ به طور زنده در powerliftingwatch.com و YouTube پخش می شوند.

 

5.      تعداد هدفهای خودرا واقع بینانه تعیین و تنظیم کنید

در ابتدا ، مربی شما می تواند به شما در تعیین اهداف معقول و قابل دستیابی کمک کند. با پیشرفت, آنها

 می­توانند به شما در شناسایی رکوردها و رتبه بندی های مربوط به هر کلاس وزن و تقسیماتی که ممکن است در دسترس شما باشد ، کمک کنند.

پاورلیفتینگ بانوان

6.      اولین ملاقات خود را انتخاب کنید!

برای اولین رویداد خود ، با یک سالن اجتماعات محلی یا یک رویداد کشش فشار شروع کنید . این نوع ملاقات ها معمولاً خسته کننده و سرگرم کننده هستند که شما را تحت الشعاع قرار نمی دهند. برای رویدادی که حداقل 8 تا 12 هفته از آن فاصله داشته باشد شلیک کنید تا وقت کافی برای آماده شدن برای آن داشته باشید.

 

قبل از شروع تمرین برای یک رویداد خاص ، مطمئن شوید که قوانین و مقررات فدراسیون حامی جلسه را می دانید. مربی شما هم می تواند در این زمینه به شما کمک کند!

 

7.      آموزش را شروع کنید!

می توانید همه اردک های خود را به ترتیب تهیه کنید ،هنگامی که مربی یا برنامه خود را صاف کردید و لباس و تجهیزات ورزشی خود را آماده کردید ، وقت آن رسیده که به باشگاه بدنسازی بروید و تمرین را شروع کنید!

 

مترجم و ویراستاری:

تیم محتواسازی زیب اندام

منبع:

https://www.bodybuilding.com/

 

تگ ها

پاورلیفتینگ
مربی انلاین
مربی
coach online
coach
zibandam
زیب اندام
تاریخچه پاورلیفتینگ
وزنه برداری
پاورلیفتینگ بانوان
برنامه ورزشی
برنامه غذایی
باشگاه
تمرین
تمرین ورزشی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط