در حال بارگذاری ...

بدنسازی و فرم سینه  بانوان 

نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/07
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 1277

بدنسازی و فرم سینه  بانوان 

بدنسازی و فرم سینه  بانوان 

بخش زیادی از حجم سینه بانوان را چربی تشکیل می‌دهد، شکل ویژه سینه‌ها و جایگاه مخصوصشان از طریق رباط‌های خاصی که بافت سینه را در بر گرفته و آن‌ها را حفاظت می‌کنند، تعیین می‌شود. این رشته‌ها که به (رباط‌های کوپر) معروفند در دوره حاملگی و نیز کهولت سن، شل و یا کشیده می‌شوند و سبب آویزان شدن آنها می‌شود.

مهمترین نکته در مورد جذابیت سینه بانوان فقط سایز آن نیست بلکه خوش فرم بودن آن است. توصیه ما این است که اگر از فرم سینه‌های خود راضی نیستید! با تمرینات بدنسازی می‌توانید سینه‌هایی خوش فرم و سفت داشته باشید. اما تغییر در سایز سینه‌ها نیازمند برخورداری از یک رژیم غذایی سالم و هدفند نیز است.

 

بهترین و مؤثرترین راه برای کاهش سایز سینه چیست؟

 

برای کاهش سایز سینه‌ها انجام ورزش‌های هوازی بسیار موثر است؛ چرا که این تمرینات موجب افزایش سوخت و ساز و کاهش چربی در بدن می‌شود. اما لازم است بدانید این تمرینات موجب کاهش چربی در کل بدن خواهد شد، یعنی نباید انتظار داشت که این تمرینات فقط روی چربی سینه تأثیر داشته باشند. علاوه بر تمرینات هوازی، کار با وزنه و تمرینات بدنسازی هم بر روند کاهش وزن و فرم دادن به سینه‌ها تأثیر گذار خواهد بود.

 تمرینات با وزنه مثل انواع حرکات پرس سینه، پرس بالا سینه و قفسه سینه کمک زیادی به سفتی و خوش فرم شدن سینه‌ها می‌کند. اما نباید نقش رژیم غذایی صحیح را نادیده گرفت، چرا که کمیت و کیفیت تغذیه یعنی میزان خوردن و اینکه شما چه می‌خورید نیز بر کاهش و یا افزایش سایز سینه تأثیر بگذارد. اگر شما فقط به تمرینات ورزشی اکتفا کنید و از رژیم غذایی غافل شوید، نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.

 

 

عوامل تاثیرگذار براندازه و فرم سینه خانم ها

 

داشتن بدنی خوش فرم زیبا و سفت آرزوی هر فردی در زندگی می‌باشد. از خانم‌ها گرفته تا آقایان و از جوانان گرفته تا افراد میانسال، دوست دارند بدنشان شل و افتاده نباشد. بلکه شکمی عضلانی و سینه ای سفت و برجسته داشته باشند. در این مقاله روی سخن ما با بانوان است. شاید سوال تمام بانوانی که به سلامتی، فرم، شکل، سایز و زیبایی اندام خود اهمیت می‌دهند، این باشد که چگونه این کار را انجام دهیم؟ در جواب، شما باید  تمامی موارد زیر را در نظر بگیرید.:

 

  • پروتئین
  • کلسترول
  •  چربی
  • محرک‌ها
  • کربوهیدرات‌ها
  •  خواب
  •  ماساژ
  •  حرارت
  • استرس

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
بدنسازی و فرم سینه  بانوان
بدنسازی
فرم سینه
سینه
بدنسازی بانوان
عضله سینه
عضله سازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط