در حال بارگذاری ...

چرا نباید کالری مصرفی خود را حساب کنید

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/13
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 243

چرا نباید کالری مصرفی خود را حساب کنید

آیا تا به حال از یک شمارنده یا ردیاب کالری استفاده کرده اید تا ببینید تمرینات بدن شما چقدر کالری سوزانده یا در مقابل چقدر کالری خورده اید؟ بسیاری از ما ها این ردیاب درونی برای شمارش کالری را داریم.

تغذیه حدود 80٪  کالری را تشکیل می دهد، اما همه چیز در مورد شمارش کالری نیست. رسیدن به اهداف تناسب اندام شما مربوط به تحرک بیشتر و خوردن غذاهای مقوی بیشتر است، نه فقط مصرف کالری در مقابل کالری سوخته شده.

اگر می خواهید پیگیری میزان کالری دریافتی یا سوزاندن کالری خود را شروع کنید، باید چند نکته را به خاطر بسپارید.

 

برچسب های غذایی می توانند 30٪ خاموش شوند:

 

بیشتر ماشین حساب های کالری و برچسب های مواد غذایی، متوسط ​​کالری موجود در غذا را به شما نشان می دهند. با این حال، بسته به کشور، مارک و اندازه بخش، کالری ممکن است متفاوت باشد. به عنوان مثال، اگر تا به حال جست و جو کرده اید که چه مقدار کالری در یک موز وجود دارد، یک مدل حسابگر کالری ممکن است 90 کالری را لیست کند در حالی که دیگری 120 کالری می گوید، این تفاوت بسیار قابل توجهی است.

 

چرا نباید کالری مصرفی خود را حساب کنید

تمرینات HIIT می توانند از آنچه پزشک شما می گوید، کالری بیشتری را بسوزانند:

 

یک حساب گر کالری ممکن است به شما بگوید که یک جلسه 15 دقیقه ای Tabata حدود 150 کالری می سوزاند. این ممکن است محاسبه درستی از کالری سوزانده شده در طی 15 دقیقه باشد، اما کالری اضافی سوزانده شده پس از تمرین را شامل نمی شود. در طول جلسات HIIT (تمرین با شدت زیاد) مانند Tabata یا تمارین با فواصل زمانی مشخص، بدن شما دچار کمبود اکسیژن می شود ( احساس تنفس ضعیف در پایان یک جلسه شدید). برای بازیابی مجدد این اکسیژن، بدن شما باید طی 24-48 ساعت آینده کار سختی انجام دهد. این منجر به افزایش میزان متابولیسم و ​​در نتیجه  سوزاندن کالری بیشتری در طی 24 ساعت آینده می شود. در پایان، جلسه Tabata  می تواند در مجموع تقریباً 450 کالری بسوزاند. تعداد زیادی از حساب گران کالری، کالری سوزانده شده پس از تمرین را در نظر نمی گیرد.

 

هورمون ها می توانند وزن شما را افزایش دهند:

 

نکته دیگری که هنگام شمارش کالری باید در نظر بگیرید، هورمون های بدن است. غذاهای مختلف پاسخهای هورمونی مختلفی را در بدن ایجاد می کنند. به عنوان مثال، مقدار زیادی قند که بدون تعادل مناسب فیبر، چربی و پروتئین خورده شود، باعث جهش هورمون، انسولین می شود. این روند متابولیکی چربی را قطع می کند و باعث می شود که غذای مصرفی به جای چربی سوزی به عنوان چربی ذخیره شود. به بیان ساده، 100 کالری شکر حتی ممکن است باعث چربی اضافه در بدن شما شود اما 100 کالری آجیل ممکن است به شما در رسیدن به هدف کمک کند.

هیچ راهی برای دقت حساب گر کالری شما وجود ندارد که بتواند هورمون ها را در نظر بگیرد مگر اینکه کاملاً بدانید که غذای شما دقیقا از چه چیز هایی ساخته شده است. به همین دلیل است که ما پیشنهاد می دهیم حساب گر کالری را از زندگی خودتان جدا کرده و روی کیفیت غذاهایی که می خورید تمرکز کنید. بدن خود را با غذاهای سالم و مفید تغذیه کنید و کمتر به میزان کالری توجه کنید.

 

ما کالری بیشتری از غذاهای فرآوری شده نسبت به غذاهای کامل جذب می کنیم:

 

غذاهای کامل مانند میوه ها یا غلات کامل حاوی فیبر بیشتری نسبت به غذاهای فرآوری شده مانند آب میوه یا آرد سفید هستند. فیبر جزوی از کربوهیدرات ها محسوب می شود و هنگام محاسبه کالری مورد توجه قرار می گیرد. با این حال، همه کربوهیدرات ها توسط بدن جذب نمی شوند. کربوهیدرات های حاصل از فیبر، قابل هضم نیستند، به این معنی که بدن این کالری ها را جذب نمی کند.

به عنوان مثال، 100 گرم دانه چیا حاوی 40 گرم فیبر است. فیبر موجود در دانه های چیا، روی برچسب مواد غذایی آورده شده است، اما توسط بدن جذب نمی شود. بنابراین، یک حساب گر کالری 467 کالری برای 100 گرم دانه چیا نشان می دهد اما بدن شما فقط حدود دو سوم از این مقدار را جذب می کند، یعنی تقریبا 310 کالری. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

چرا نباید کالری مصرفی خود را حساب کنید

باکتریهای روده و جذب کالری:

 

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا یک نفر می تواند با خوردن 2000 کالری همچنان لاغر بماند، در حالی که فرد دیگری چاق می شود؟ میکروبیوم ما برای هضم غذا ضروری است. هر فرد یا حیوان میکروارگانیسم هایی دارد که وظایف مختلفی را در بدن ما انجام می دهد، اما هر یک از ما مجموعه ای منحصر به فرد از این میکروارگانیسم ها داریم. بعضی از آنها ممکن است در هنگام هضم انواع خاصی از غذا بیشتر مفید باشند. مطالعات نشان داد که پیوند باکتریهای روده موشهای چاق نسبت به موشهای لاغر باعث می شود موشهای لاغر به سرعت سلولهای چربی بدست آورند.

این نشان دهنده تأثیر این میکروارگانیسم ها است. ممکن است یک شخص دارای میکروبیوم باشد که به آنها کمک می کند تا مواد غذایی را بسیار کارآمدتر از فرد دیگر تجزیه و جذب کنند. این می تواند تأثیر زیادی در کقدار جذب کالری ما از غذا داشته باشد.

 

روش آماده سازی مهم است:

 

اینکه چقدر کالری از غذا جذب می کنیم به نحوه تهیه آن نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، ما کالری بیشتری از هویج پخته شده جذب می کنیم تا هویج خام، زیرا غذاهای پخته شده کالری را به راحتی در دسترس بدن قرار می دهند.

هنگامی که ما غذاهایی که فرآوری شده اند (مخلوط یا خرد شده به قطعات بسیار کوچک) می خوریم، بدن به سرعت کلری موجود در آن مواد غذایی را جذب می کند. به همین دلیل است که ما پیشنهاد نمی کنیم وعده های اصلی در طول روز را با اسموتی یا شیک جایگزین کنید. غذاهای فرآوری شده، مخلوط و آبدار به سرعت و به راحتی جذب می شوند. در نتیجه ، قند خون سریع افزایش می یابد و ما به سرعت دوباره غذا هوس می کنیم.

اگر در حال حاضر تلاش زیادی برای آموزش سیستم و ارگان خارجی خود با یک تمرین روزمره جدید انجام می دهید، فراموش نکنید که سیستم داخلی خود را نیز آموزش دهید. هضم غذاهای کامل مانند تمرین برای اندام های داخلی بدن شما است. شما را سالم نگه می دارند.

 

خط آخر: به طور کلی شمارش کالری استرس زا است.

 

شمارش و ردیابی هر کالری که به بدن خود وارد می کنید، فشار آور است. اغلب اوقات، این تبدیل به یک رفتار وسواسی و ناسالم می شود و مطمئنا همیشه منجر به کاهش وزن نمی شود و به این دلیل است که وقتی هورمون استرس کورتیزول در طولانی مدت افزایش می یابد ، چربی کمتری می سوزانیم.

حتی اگر میزان کالری دریافتی شما روی کاغذ خوب به نظر برسد، به این معنی نیست که مقدار موجود در واقعیت هم همین اندازه باشد. استفاده از حساب گر کالری به این معنی نیست که سریعتر به هدف خود خواهید رسید زیرا آنچه را که ردیابی می کنید می تواند با کالری که در واقع جذب یا سوزانده اید بسیار متفاوت باشد.

بهترین توصیه ای که ما می توانیم به شما بکنیم این است که: در مورد درست شمردن هر کالری استرس نداشته باشید. برنامه غذایی زیب اندام برای کمک به شما در انجام این کار بدون اینکه واقعاً وقت خاصی را برای آن اختصاص دهید، طراحی شده است. همچنین کاملاً متناسب با رژیم غذایی شما عمل می کند.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت8fit باشد

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
کالری
محاسبه کالری روزانه
جدول کالری مواد غذایی
کالری غذاهای روزانه
جذب کالری
کالری غذا
کالری سوز

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط