در حال بارگذاری ...

چرا ناخن جویدن، در زمان COVID-19 خطرناک است؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/19
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 168

چرا ناخن جویدن، در زمان COVID-19 خطرناک است؟

اگر در تاریخ، تنها یک زمان برای از بین بردن عادت ناخن جویدن بوده است، آن زمان، الان است، در طول بیماری همه گیر COVID-19، مقامات بهداشت عمومی اقدامات پیشگیرانه مانند شستن مکرر دست، فاصله اجتماعی و دور نگه داشتن دست از صورت، چشم و دهان را ترویج می کنند، درخواست دشوار ناخن جویدن همراه با افزایش خطر ابتلا به عفونت، می تواند به ناخن ها و کوتیکول ها آسیب برساند، باعث پریشانی یا خجالت شود و منجر به احساس تسکین یا حتی لذت شود. اما وقتی می خواهیم این عادت را کاملاً ریشه کن کنیم، سوال این است که چگونه؟

ایوان ریدر، استادیار پوست در NYU که دارای گواهینامه روانپزشکی و پوست است، می گوید: «ترک یک عادت ناخن جویدن ممکن است زمانبر باشد، اما انجام آن کار دشواری نیست ». «این فقط مستلزم آن است که افراد با انگیزه، سازگار و مایل به مقابله با عقب نشینی های ناخوشایند باشند ». در اینجا آنچه ممکن است کمک کند آمده است:

سطح انگیزه خود را در نظر بگیرید. اگر واقعاً مایل به ترک کار نیستید، بعید است این اتفاق بیفتد. تمایل واقعی به ترک این عادت اولین قدم است. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

فقط به لاک ناخن تلخ، مانیکور، یا آدامس ها اعتماد نکنید.
این راهکارها معمولاً برای ترک عادت موثر نیستند. لاک ناخن تلخ و مانیکور می تواند حداقل آگاهی از گاز گرفتن را افزایش دهد و اگر در موقعیتی استرس زا قرار گرفتید که به طور معمول عادت شما را تحریک کند، ممکن است آدامس جویدن به شما کمک کند تا دهان خود را برای مدتی مشغول نگه دارید اما بعید است به شما کمک کند تا برای همیشه ترک کنید.

آگاهی خود را افزایش دهید. اگر ما بی خیال ناخن های خود را گاز بگیریم، حتی بدون اینکه متوجه شویم چه زمانی این کار را می کنیم، ترک عادت غیرممکن است. وقتی خود را در عمل گرفتار کردید، به کاری که انجام می دهید و احساسی که در آن لحظه دارید توجه داشته باشید. متوجه کار خود می­شوید. ایمیل های کاری را بررسی می کنید یا احساس اضطراب یا کسالت می کنید؟
دکتر ریدر توصیه می کند که (حتی اگر فقط سریع روی تلفن خود یادداشت کنید) کجا و چه موقع متوجه می شوید که گاز می گیرید، ساعت و چه چیزی در ذهن شما است. این می تواند به شما کمک کند موقعیت ها، احساسات، مکان ها و حتی افرادی را که باعث گرایش شما می شوند را شناسایی کنید.
ترکیبی از تمایل واقعی به ترک، آگاهی از گاز گرفتن و یادداشت برداری از اجزای اصلی درمان معکوس عادت است، به گفته دکتر ریدر، یک روش اثبات شده است.

یک رفتار جایگزین را در نظر بگیرید. اگر تمایل به گاز گرفتن دارید، یک کار جایگزین اما آسیب رسان دیگر را در نظر بگیرید، مانند فشار دادن آرام یک انگشت خود روی انگشت کوچک، یا مخفی کردن مشت خود. یا روشی به نام قطع اتصال را امتحان کنید: هنگامی که احساس کردید دست شما به سمت دهان شما حرکت می کند، عمداً آن را به جای دیگر منتقل کنید (مانند لوب گوش، جایی که ممکن است یک فشار سریع و سبک انجام دهید قبل از اینکه دست خود را به آغوش برگردانید).
با تمرین، ممکن است به برخی از افراد کمک کند تا عادت ناخن جویدن را از بین ببرند یا کاهش دهند.
طبق گفته دکتر ریدر، این روش نسبت به درمان معکوس عادت، کمتر اثبات شده است. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

چرا ناخن جویدن، در زمان COVID-19 خطرناک است؟

قبول کنید که عقب نشینی هایی صورت خواهد گرفت. وقتی ماهها، سالها یا حتی دهه ها عادت داشته اید، انتظار نمی رود کسی یک شبه آن را برگرداند. تشخیص دهید که عودها یک قسمت طبیعی از روند هستند. انگیزه خود را یادآوری کنید.
از شرایطی که در آن هستید آگاه باشید. یک اقدام جایگزین بی ضرر را در نظر بگیرید و اگر مشکلی دارید از یک متخصص بهداشت رفتاری کمک بگیرید، آنها می توانند به شما کمک کنند تا روش های شخصی سازی شده­ای برای این کار را پیدا کنید.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت webmdمی باشد.

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
ناخن
ناخن جویدن
لاک
COVID-19
لاک ناخن تلخ
لاک ناخن

دیدگاه ها

کیانا علوی 23:34:03 1399/06/19
🤣چه روشای باحالی برای ترک عادت ناخن جویدن گفتین
سحر عابدینی فر 23:31:07 1399/06/19
منم ابن عادتو دارم ...😄😄😄
باران کیانی 23:16:01 1399/06/19
راهکار جالبیه .. و البته عادتیه که خیلیا ناخودآگاه درگیرش هستن و این بیماری تا حدودی همه چیزو عوض کرد
Ali hamzei 17:24:20 1399/06/19
ای کاش زود تمام بشه این دوران ... ممنون از مقالات خوبتون 🌸

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط