در حال بارگذاری ...

چربی های اشباع در کدام مواد غذایی بیشترند؟

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1399/12/12
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعداد بازدید : 35

 

چربی اشباع شده چیست؟

این نوعی چربی است - مانند روغن چربی، کره یا روغن نارگیل - که معمولاً در دمای اتاق جامد است و فقط در مقادیر کم برای شما مفید است. مقدار زیاد می تواند کلسترول «بد» LDL شما را افزایش دهد، که می تواند منجر به بیماری قلبی شود. به همین دلیل نباید بیش از 10٪ کالری خود را از چربی اشباع دریافت کنید. این مقدار 200 کالری در یک رژیم 2000 کالری یا 22 گرم چربی اشباع است. انجمن قلب آمریکا حتی چربی کمتری را نیز توصیه می کند ، بین 5 تا 6 درصد از رژیم غذایی شما. در رژیم 2000 کالری بیش از 120 کالری از چربی اشباع تأمین نمی شود.

بستنی یا ماست یونانی؟

ماست یونانی

این در مقایسه با بستنی 4 گرم است. اما یک تفاوتی که وجود دارد. این است که اندازه سرو بستنی کمتراست، نیم فنجان. ماست هایی به سبک یونانی «کم چرب» و «بدون چربی» وجود دارند که از شر تمام یا بیشتر چربی های اشباع شده خلاص می شوند.

ران مرغ یا ماهی سالمون؟

ران مرغ

این سه برابر بیشتر از یک وعده ماهی قزل آلا است. و این بدون پوست است که چربی اشباع بیشتری اضافه می کند. برای کوتاه کردن، به جای آن سینه مرغ را امتحان کنید. در هر وعده حدود 1 گرم است.

2٪ شیر

این دو برابر چربی اشباع شده از یک وعده 3 اونسی گل مایع برتر است که از تمام چربی های قابل مشاهده کوتاه شده است. حتی اگر 1/8 اینچ چربی بگذارید، فقط کمی بیش از 2 گرم چربی افزایش می یابد. همانطور که گفته شد، شیر منبع بهتر مواد مغذی مانند ویتامین A، ویتامین D و کلسیم است. کالری شیر نیز کمتر است.

 

پنیر پیتزا یا چیپس سیب زمینی؟

پیتزای پنیری

در هر قطعه؟ درست است. آخرین باری که یک برش پیتزا خوردید و متوقف شدید کی بود؟ اما این بدان معنا نیست که فصل باز چیپس سیب زمینی است. یک وعده - که فقط حدود 15 چیپس است - هنوز حاوی یک گرم چربی اشباع است.

 

دونات یا آووکادو؟

دونات

اگرچه یک آووکادو کامل، تقریباً 4 گرم مقدار شگفت آور دارد. البته این ویتامین و مواد معدنی نیز سرشار است و فواید دیگری نیز برای سلامتی دارد. با پیراشکی خیلی زیاد نیست - فقط مقدار زیادی شکر و کربوهیدرات ساده که قند خون شما را افزایش می دهد، که می تواند برای سلامتی شما مضر باشد.

 

بیکن و سالاد گل کلم

بیکن یا کول اسلاو؟

سالاد گل کلم

کول اسلاو

ما در مورد نوع سنتی، خامه ای و پایه مایونز صحبت می کنیم. این تقریباً دو برابر چربی اشباع شده موجود در یک برش بزرگ بیکن است. این یک یادآوری است که چربی اشباع شده در بسیاری از غذاها پنهان می شود که ممکن است شک نکنید.

کافه لاته یا سیب زمینی سرخ کرده؟

قهوه با شیر

یک سفارش کوچک سیب زمینی سرخ کرده هنوز 2 تا 3 گرم چربی اشباع شده دارد. فقط یک لاته چربی اشباع زیادی دارد . و اندازه 16 اونس معمولاً حتی بزرگترین اندازه منو نیست. آیا یک گزینه بدون چربی می خواهید؟ قهوه را با شیر بدون چربی یا چای سبز امتحان کنید.

کره یا روغن زیتون؟

کره

این چربی بیش از سه برابر چربی اشباع شده روغن زیتون دارد که فقط 2 گرم در هر قاشق غذاخوری دارد. بنابراین سعی کنید به جای پخش کره، نان خود را در کمی روغن زیتون آغشته کنید. از هر کدام که استفاده می کنید به یاد داشته باشید که هر دو کالری زیادی دارند، بنابراین بهتر است در این کار زیاده روی نکنید.

شیر نارگیل

این مقدار تقریباً سه برابر چربی در یک فنجان نیم و نیم است و بیش از 2 روز از مقدار توصیه شده اضافه می شود. به همین دلیل بهتر است راحت پیش بروید. فقط به این دلیل که نارگیل روی درختان رشد می کند به این معنی نیست که از هر نظر برای شما مفید است.

شیر بادام یا شیر سویا؟

این مقدار بیشتر از شیر بادام است که تقریباً هیچ چربی اشباع شده ای ندارد. هر دوی آنها بسیار کمتر از آنچه در محصولات لبنی پرچرب مانند شیر، خامه و پنیر مشاهده می کنید، دارند.

منبع:

https://www.webmd.com/diet/ss/slideshow-which-has-more-fat

 

تگ ها

مربی آنلاین
مربی انلاین
چربی سوزی
چربی اشباع شده
هر آنچه باید در مورد چربی‌ اشباع بدانید
چربی اشباع
مواد غذایی حاوی چربی های مضر
مضرات چربی اشباع شده
مواد غذایی چربی دار
فرق چربی خوب و بد چیست
چربی اشباع شده بهتر است یا اشباع نشده
چربی های مضر
چربی های سالم و ناسالم
مواد غذایی چربی دار
چربی های سالم در بدنسازی
انواع اسید چرب اشباع
چربی اشباع شده بهتر است یا اشباع نشده
چربی‌های سالم کدام هستند
چربی های سالم در چه غذاهایی پیدا میشوند
مربی آنلاین فیتنس
برنامه غذایی خصوصی برای لاغری
کمپین عید فیت زیب اندام
برنامه غذایی بدنسازی برای لاغری
مربی آنلاین فوتبال

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط