در حال بارگذاری ...

وقتی بچه ها از نظر وزن مورد آزار و اذیت قرار می گیرند

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/10
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 204

وقتی بچه ها از نظر وزن مورد آزار و اذیت قرار می گیرند

طبیعی است که بچه ها گاهی به وزن خود فکر کنند. اما اگر فرزند شما از مدرسه به خانه می آید و ناگهان در مورد چاق شدن صحبت می کند، ممکن است در مورد اندازه او اذیت شود.

شما می خواهید او را آرام کنید و به او اطمینان دهید. اما همچنین باید در مورد احساس خود و اینکه چگونه می خواهد شرایط را کنترل کند با او صحبت کنید.

شاید نتوانید قلدرها را از زمین بازی دور کنید، اما می توانید به او بگویید که مهمترین چیز سالم بودن است، نه ظاهر او. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

آنچه شما می توانید انجام دهید:

 

می توانید با ایجاد احساس دوست داشتن در این مورد شروع کنید. به او اطلاع دهید که می خواهید با هم روی اوضاع کار کنید. در تعیین اهداف شخصی به او کمک کنید.

«من شما را دوست دارم. شما یک دختر زیبا هستید. ما این موضوع را می فهمیم و بهتر خواهیم کرد ».

برای کودک خود توضیح دهید که همیشه اذیت و آزار اشتباه است. از او بپرسید آیا او دوست دارد شما با معلم یا مدیر صحبت کنید و درباره آنچه اتفاق می افتد به آنها توضیح دهید یا نه؟

«سرگرم کردن مردم بر اساس نحوه نگاه آنها کاملاً اشتباه است. همه ما متفاوت هستیم ».

 

با کودک خود در مورد احساس او صحبت کنید.

 

«وقتی بچه ها اینطور با تو صحبت می کردند چه حسی داشتی؟ » یا «نظرت در مورد گفته های آنها چیست؟ » حادثه را به فرصتی برای تغییر و تبدیل آن به نکات مثبت تبدیل کنید.

اگر کودک شما می گوید که با توآنچه اتفاق افتاده است، او می خواهد لاغر شود، وقت آن است که تمرکز خود را از ریختن پوند به سالم بودن تغییر دهید. با هم کار کنید تا برنامه ای ارائه دهیم. هنگامی که کودک شما درگیر این فرآیند است  مثلاً غذاها و فعالیت های سالم را انتخاب می کند، احتمالاً تمایل دارد که به آن پایبند باشد.

به این نکته اشاره کنید که یک انتخاب خوب برای کل خانواده خوب است، چه این که کمی بیشتر ورزش کنید یا کمی بهتر غذا بخورید.

«مهم نیست که وزن شما چقدر باشد ، بلکه مهم این است بدن شما چقدر سالم است. به نظر شما به عنوان یک خانواده روی چه نوع چیزهایی می توانیم کار کنیم تا همه ما سالم تر باشیم؟ »

 

وقتی بچه ها از نظر وزن مورد آزار و اذیت قرار می گیرند

عادت های خوب برای کل خانواده:

 

ابتدا، تصمیم بگیرید که با پزشک متخصص اطفال یا پزشک خانواده صحبت کنید. قبل از موعد مراجعه با دکتر تماس بگیرید و به او اطلاع دهید که دوست دارید او هنگام دیدار با فرزندتان در مورد وزن سالم صحبت کند. او همچنین می تواند قد و وزن کودک شما را اندازه گیری کند تا شاخص توده بدنی (BMI) او را تشخیص دهد و ببیند آیا واقعاً اضافه وزن دارد یا نه. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

سپس، از این فرصت استفاده کرده و تمام خانواده خود را وادار به ایجاد تغییرات هوشمندانه کنید. اگر همه افراد غذای سالم تری انتخاب کنند یا ورزش بیشتری انجام دهند، کودکی که نگران وزن خود است احساس جدا بودن از خانواده نمی کند. به عنوان یک خانواده بنشینید و اجازه دهید همه به ایده های خود برسند. کم شروع کنید و هر یک یا دو هفته روی یک هدف جدید تمرکز کنید. اهداف را خانوادگی تعیین کنید و برای پاداش ها و مشوق ها برنامه ریزی کنید.

با این نکات شروع کنید:

 

• با هر وعده غذایی سبزیجات میل کنید.

• بیرون بروید و هر روز به مدت 30 دقیقه فعالیت داشته باشید.

• روزانه دو قطعه میوه میل کنید.

• بیش از یک بار در هفته فست فود نخورید.

در طی روند با فرزند خود صحبت کنید و مطمئن شوید که او احساس امنیت و راحتی می کند.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت webmd  می باشد.

Janssen, I. Pediatrics, May 1, 2004; vol 113: pp 1187-1194.

Stephanie Walsh, MD, medical director of child wellness, Children’s Healthcare of Atlanta; assistant professor of pediatrics, Emory University School of Medicine.

Marlene Schwartz, PhD, deputy director, Yale Rudd Center for Food Policy & Obesity.

Melinda Sothern, PhD, professor, Louisiana State University Health Sciences Center; co-author, Trim Kids, William Morrow Paperbacks, 2003.

Susan Bartell, PsyD, family psychologist and FIT consultant, Port Washington, N.Y.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
وزن
چاق شدن
کودک
وعده غذایی
رابطه افسردگی با چاقی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط