در حال بارگذاری ...

در مورد 14 درد مشترک چه باید کرد؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/04
مدت زمان مطالعه : 10 دقیقه
تعداد بازدید : 70

 

در مورد 14 درد مشترک چه باید کرد؟

پیچیده شدن ها و کشیده شدن ها:

 

افرادی که ورزش می کنند یا از نظر جسمی فعال هستند با اسپرین ها ( یک رباط کشیده یا پاره شده )  واسترین ها (عضله کشیده یا پاره شده یا تاندون) آشنا هستند. هر دو باعث تورم و التهاب می شوند. اسپرین ها می توانند باعث کبودی بشوند. استرین ها ممکن است باعث ایجاد اسپاسم ( تشنج موضعی ) عضلات شوند.

برای درمان زودرس از روش RICE استفاده کنید که شامل: استراحت، استفاده ازیخ، فشرده سازی و بالا قرار دادن ناحیه آسیب دیده.

از یک مسکن بی نسخه (OTC) استفاده کنید. اگر احساس بی حسی یا سوزن سوزن شدن می کنید به پزشک مراجعه کنید، شما نمی توانید مفصل را جابجا کنید و اینکه در طی کمتر از حدود یک هفته بهبود نخواهد یافت.

 

سردرد تنشی:

 

در این نوع معمولی از سردرد احساس می کنید که سر شما در حال فشرده شدن است، انگار دستمالی به سر شما بسته شده و هر لحظه بیشتر کشیده می شود. استفاده از مسکن های OTC، استراحت و نوشیدن آب، اغلب باعث بهبود بیشتر شما خواهد شد.

سردرد شما باید طی چند ساعت از بین برود، اما برای برخی افراد ممکن است چند روز طول بکشد. استراحت فراوان، ماساژ مناسب، استرس کم و مایعات زیاد (بدون کافئین) ممکن است به شما کمک کند تا مانع از ادامه یافتن آن شوید.

 

در مورد 14 درد مشترک چه باید کرد؟

میگرن:

 

احساس درد در قسمت جلوی یا اطراف سر شما می تواند فعالیت های روزانه شما را تحت تأثیر قرار دهد. ممکن است در معده خود احساس بیماری کنید، نسبت به نور حساس بوده یا علائم دیگری داشته باشید. پس مکانی برای استراحت پیدا کنید که تاریک باشد. بسته یخی نیز ممکن است درد را برای شما تا مدتی بی حس کند.

یک پد گرمکن هم می تواند عضلات تنش یافته را آرام کند. در صورت ابتلا به میگرن زودرس، ممکن است یک مسکن درد OTC  به شما کمک کند. برخی از افراد از آن مسکن ها یی برای معالجه یا پیشگیری از آنها استفاده  می کنند که نیاز به نسخه دارند و تا حدودی بهبودی در آنها حاصل می شود.

 

دندان درد:

 

پوسیدگی دندان ها، دندان های ترک خورده، عفونت های دندان های پر شده و بیماری لثه از جمله علت های احتمالی هستند که ممکن است به خاطر آن ها دندان درد داشته باشید. امکان دارد که شما طرفدار دندانپزشک نباشید، اما اگر درد دندان شما بیش از دو روز طول بکشد، باید پیش دندان پزشک بروید و اگر از آن مراقبت نکنید، یک قسمت ملتهب شده می تواند آلوده شود و منجر به مشکلات بزرگتری گردد. برای خواندن مقالات مرتبط می توانید به وبلاگ زیب اندام مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را  از بروز ترین بانک اطلاعاتی ورزش و تناسب اندام کسب کنید.

درد دندان همچنین می تواند نشانه ای از وجود عفونت سینوس باشد، مشکلی در مفصل که فک شما به جمجمه شما (TMJ)  برخورد می کند و باعث اذیت شدن دندان های شما در شب می شود.

 

گردن درد:

 

گردن معمولا نسبت به بقیه ستون فقرات شما کمتر محافظت می شود، بنابراین در برابر اسپرین ها و استرین ها آسیب پذیر است. این دردها معمولاً موقتی هستند و در اکثر موارد به پزشک احتیاج نخواهید داشت. ساییدگی و کشیدگی ها، مانند شکستن دیسک ها نیز می تواند باعث ایجاد درد بشود اما اگر گردن را در وضعیت درستی قرار دهید باعث جلوگیری از درد می شود.

 

کمردرد:

 

هر چه سن بالاتر برود، کمردرد شایع تر می شود.

کمر درد می تواند ملایم یا شدید باشد و حتی ماه ها ادامه داشته باشد. اضافه وزن داشتن و بلند کردن وسیله ای به روش اشتباه می تواند باعث بروز آن شود. بیماری هایی از جمله آرتروز و سرطان می تواند بر پشت و ستون فقرات شما تأثیر بگذارد و ژن های شما نیز می توانند موثر باشند. درمان برای اکثر انواع کمردرد عبارت است از: داروهای OTC، کیسه های آب گرم و سرد، ورزش، یوگا و ماساژ. شما می توانید مقالاتی دیگر را مرتبط با کمردرد و گردن درد در وبلاگ زیب اندام مطالعه کنید. خانواده ی زیب اندام از طریق ارائه ی بروز ترین و معتبر ترین بانک مقالاتی، هدف ارتقا سطح آگاهی و سلامتی کاربرانش را به طور جدی دنبال می کند و در این راه از هیچ تلاشی فروگذار نمیکند.

 

شانه ی یخ زده (شانه منجمد):

 

معمولا درد بیشتری در هنگام خواب شبگاهی  در برخی از بخش هایی از شانه وجود دارد. که این درد انجام کارهای ساده و روزمره را برای شخص بسیار دشوار می کند. شانه شما تا حدی سفت می شود که نمی توانید آن را حرکت دهید. ورزش و فیزیوتراپی می توانند موجب بهبود اندازه حرکت شما شوند. بیشتر در افراد 40 تا 60 ساله اتفاق می افتد. زنان و مبتلایان به دیابت به احتمال زیاد این مشکل را دارند.

 

 

تاندینیت و بورسیت:

 

تاندینت و بورسیت در اطراف ماهیچه یا استخوان متورم  دیده می شوند که معمولاً در اثر استفاده بیش از حد یا آسیب دیدگی مفاصل مانند مچ پا، آرنج، زانو، لگن، شانه یا مچ دست شما ایجاد می شود. این موارد را با RICE نیز درمان کنید. اگر درد و تورم بد است، یا در حال وخیم شدن بوده یا اگر هر گونه قرمزی یا گرمی وجود دارد فوری به پزشک خود مراجعه کنید.

 

در مورد 14 درد مشترک چه باید کرد؟

آرتروز:

 

علت اصلی ناتوانی در آمریکا، گروهی شامل بیش از 100 بیماری است که باعث درد مفاصل می شود. علائمی، که ممکن است بیاید و برود اغلب شامل تورم، درد، سفتی و حرکت محدود است. آنها می توانند نتیجه فرسودگی یا التهاب ناشی از سیستم ایمنی بدن باشند. معمولاً آرتروز قابل درمان نیست، اما شما اغلب می توانید درد را تسکین داده و با کمک پزشک شرایط را مدیریت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در باره آرتروز می توانید به وبلاگ زیب اندام مراجعه کرده و با مطالعه ی مقالات مرتبط اطلاعات بیشتری کسب کنید.

 

دل درد:

 

دل درد می تواند به خاطر دلایل مختلفی از جمله سوء هاضمه، گاز معده و یبوست باشد. داروهای OTC ممکن است به درد شکم یا معده ای که ناراحت است کمک کنند تا وقتی که به طور کامل بهبودی برای شما حاصل شود مدتی را احساس بهتری داشته باشید. اگر درد شما به گونه ای  ناگهانی و شدید است یا اگردرد به مدت چند روز طول کشید، یا اگر استفراغ خون، مدفوع خونی دارید یا علائم غیرمعمول دیگری را داشتید فورا به پزشک متخصص مراجعه کنید.

 

سیاتیک:

 

این درد دنباله دار می تواند، نشستن یا ایستادن را برای شما موقعیتی ناراحت کننده کند. ممکن است احساس ضعف، بی حسی و سوزش یا سوزن سوزن شدن در پای خود کنید، اما این تنها یک گرفتگی نیست. این عصبی در پایین کمر شما است. عطسه و سرفه باعث افزایش درد می شود. سیاتیک معمولاً در طی چند هفته با استراحت و ورزش ملایم از بین می رود، اما باید به پزشک مراجعه کنید. بیشتر افرادی که آن را دارند بین 30 تا 50 سال هستند.

 

درد عصب:

 

سوزن سوزن شدن، سوزش، بی حسی و ضعف همگی می توانند مشکلی در اعصاب شما باشند. افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده دچار آسیب عصبی در پاها، دست ها، بازوها بیشتر با این درد مواجه می شوند. زونا، یک جوش دردناک ناشی از ویروس آبله مرغان است که می تواند به درد مداوم عصب منجر شود. هنگامی که اعضای بدن شما تحت تأثیر قرار می گیرند، ممکن است باعث شود که شما در هضم غذا مشکلی داشته باشید. داروها، فیزیوتراپی و خوردن خوب می توانند در این مسئله به شما کمک کنند.

 

در مورد 14 درد مشترک چه باید کرد؟

سندرم تونل کارپ:

 

شواهد کمی وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده بیش از حد از صفحه کلید می تواند باعث تاثیردر یکی از اختلالات عصبی پیشرو شود. اگر در حال حاضر دارای عصبی بهم خورده باشید، می توانید لرزش و بی حسی و سوزن سوزن شدن را در انگشتان خود حس کنید. در ابتدا استراحت کن و برای چند هفته از خم شدن یا پیچاندن مچ دست خودداری کنید. سپس یوگا یا فیزیوتراپی را امتحان کن.  بعضی اوقات داروهای کاهش تورم می توانند علائم را کاهش دهند.

 

درد پای متورم:

 

استراحت کنید و پاهای خود را بالا بگذارید!

آنها را برای مدت زمان 15-20 دقیقه داخل یخ بگذارید. اگر باید تمام روز روی یک سطح سخت بایستید، جوراب های فشرده کننده را امتحان کنید، کفش هایی را با کفی مناسب بپوشید. زنان و افرادی که دارای پاهای صاف یا قوس های زیادی هستند بیشتر مستعد ابتلا به فاشیلیت پلانتار هستند و همین امر باعث می شود کف پاشنه آن ها صدمه دیده باشد. کشش برای آن خوب است. هنگامی که درد شدیدی دارید یا اگر نمی دانید چرا پاهای شما درد می کند، با پزشک خود تماس بگیرید.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

منبع :

منبع رسمی  این مقاله وب سایت webmd.باشد

 

OrthoInfo: "Sprains, Strains and Other Soft-Tissue Injuries," "Neck Pain," "Frozen Shoulder."

National Institute of Arthritis, Musculoskeletal and Skin Diseases: "What Are Sprains and Strains?" "What Is Back Pain?" "What Are Bursitis and Tendinitis?"

emedicinehealth: "Osteoarthritis Symptoms: Ankle Sprain."

NHS Choices: "Headaches," "Stomach ache and abdominal pain."

Patient: "Headache," "Toothache," "Frozen Shoulder."

Mayo Clinic: "Migraines: Simple steps to head off the pain," "Knee Pain. When to see a doctor," "Foot Pain. When to see a doctor."

American College of Rheumatology: "Tendinitis (Bursitis)," "Carpal Tunnel Syndrome."

Arthritis Foundation: "What Is Arthritis."

Cleveland Clinic: "Abdominal Pain," "Sciatica."

National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases: "Diabetic Neuropathies, The Nerve Damage of Diabetes."

National Institute of Neurological Disorders and Stroke: "Peripheral Neuropathy Fact Sheet," "Carpal Tunnel Syndrome Fact Sheet."

Baylor Scott & White Health: "Common Foot and Ankle Problems."

American Orthopaedic Foot & Ankle Society: "Plantar Fasciitis."

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
درد
درد عضلانی
سردرد
میگرن
دندان درد
گردن درد
کمردرد
آرتروز
دل درد
سیاتیک
درد عصب

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط