در حال بارگذاری ...

مکمل پمپ چیست؟

نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/19
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 323

مکمل پمپ چیست؟

 

مکمل‌های ورزشی زیادی در بازار وجود دارد که افراد برحسب نیاز از آنها استفاده می‌کنند. با ما همراه باشید تا شما را با مکمل ورزشی پمپ آشنا کنیم.

 

 

 

مکمل پمپ و مزایای آن

 

مجموعه‌ای از مواد محرك و آمینو اسید‌ها كه بعد از مصرف موجب انرژی ، افرایش پمپاژ خون، قدرت عضلانی و بهبود روحیه فرد می‌شوند. شما پس از مصرف مکمل پمپ به صورت معجزه آسا و محسوسی شاهد اثرات آن همچون؛ افزایش انرژی و توان عضلات، افزایش تمرکز ذهنی، انگیزه برای ادامه تمرین، دم عضلانی و متورم شدن رگها می‌شوید.

مکمل‌های پمپ در شاخه مکمل‌های نیتریک اکساید قرار می‌گیرند و معمولا توسط ورزشکارانی که برای ادامه تمرینات سنگین ورزشی خود نیازمند این قبیل مکمل‌ها هستند مصرف می‌شوند، البته قابل ذکر است با توجه به فرمول و مواد موجود در آن و همچنین جوابدهی بهتر مکمل‌های پمپ، بهتر است به صورت مداوم و طولانی مدت استفاده نشوند.

 

 

مزیت های مصرف مکمل پمپ

 

  • کاملاً بدون چربی
  • کاملاً بدون کلسترول
  • کمترین میزان کربوهیدرات (2% در هر وعده)
  • بدون شکر
  • افزایش قطر عروق خونی
  • کاهش حجم چربی زاید
  • افزایش گلبول‌های قرمز و اکسیژن رسانی
  • افزایش تمرکز حواس و جذب مواد مغذی به عضلات

 

فرم دارویی مکمل پمپ

 

این دسته از مکمل‌ها غالبا به صورت پودر و قرص و کپسول وارد بازار می‌شوند. در مورد نمونه‌هایی که به صورت پودر وارد بازار می‌شوند باید این نکته مهم را به دقت در نظر داشت که برای حل کردن آن در آب باید ابتدا آب کافی به میزان (حداقل) 300 سی سی در لیوان یا شیکر ریخته و سپس مقدار لازم از پودر مکمل پمپاژ را به آن اضافه کرد و آرام محلول را بهم زد تا محلولی یک دست فراهم گردد و سپس آن را میل کرد. هم زدن شدید این سری مکمل‌ها هم باعث از بین رفتن خاصیت آنها شده (به دلیل تولید گاز NO) و هم ممکن از شیکر (هم زن) شما منفجر شود.

 

 

مقدار و روش مصرف مکمل پمپ

 

مقدار مصرف: یک اسکوپ 15-25 دقیقه قبل تمرین

یک اسکوپ (موجود در بسته‌بندی آن) را با حداقل 300 میلی لیتر آب ( مقداری بیشتر از یک لیوان) را به آرامی مخلوط کنید. دقت کنید بر خلاف سایر مکمل‌ها، پمپ را در شیکر به هم نزنید، با قاشق به آرامی آن را در آب حل کنید.

 

عوارض مکمل پمپ:

 

  • افزایش فشار خون: این عارضه از شایعترین عوارض جانبی این دسته از مکمل‌ها می‌باشد که در مورد برخی از افراد در شدت‌های بالا بروز کرده و فرد را زمین گیر می‌کند. در برخی موارد فشار خون برخی از کسانی که از این دسته از مکمل‌ها استفاده می‌کنند به حدی بالا میرود که حتی ممکن است این افراد خون دماغ شوند، حتما می‌دانید که افزایش فشار خون جدا از اینکه در طولانی مدت ممکن است موجب بروز نارسایی‌های کلیه و کبد گردد؛ در کوتاه مدت نیز ممکن است به پارگی عروق خون رسان به مغز بی‌انجامد که به اصطلاح از این عارضه به نام سکته‌های مغزی یاد می‌شود.

 

  • کاهش سطح قند خون: در برخی موارد دیده شده است که برخی از افراد به محض استفاده از مکمل‌های پمپاژ خون با افت شدید قند خون و با لرزش دست و تبعات منفی آن رو به رو می‌شوند. این عارضه و این حالت نیز برخلاف آن چیزی که دیده می‌شود، دال بر قلابی بودن مکمل نبوده و با مکمل‌های اصل نیز ممکن است در برخی از افراد رخ دهد.

برای خواندن ادامه مقاله فوق بر روی اینجا کلیک کنید.

سایت زیب‌اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیباندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
مکمل پمپ
مکمل
مکمل شناسی
بدنسازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط