در حال بارگذاری ...

چه چیزی نشان می دهد که شما به اندازه کافی پروتئین نمی گیرید؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/29
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 89

 

چه چیزی نشان می دهد که شما به اندازه کافی پروتئین نمی گیرید؟

چه مقدار نیاز دارید؟

 

شما باید حداقل 10٪ کالری روزانه خود را از پروتئین دریافت کنید. (برای بدست آوردن یک اندازه ی درست از گرم، وزن خود را به پوند در 0.36 ضرب کنید.) و می خواهید آن را از انواع منابع در طول روز تهیه کنید: یک کاسه ماست یونانی کم چرب برای صبحانه حدود 20 گرم دارد. یک وعده سینه مرغ بدون پوست در هنگام ناهار، حدود 25 گرم و یک فنجان لوبیای سیاه در شام، حدود 15 گرم. بدن شما از جهات مختلف تجزیه می شود و از پروتئین استفاده مجدد می کند.

 

تورم:

 

یکی از شایع ترین علائم عدم دریافت پروتئین کافی، تورم (که به آن ورم نیز گفته می شود) بخصوص در شکم، پا و دست ها است. یک توضیح احتمالی: پروتئین هایی که در خون شما در گردش هستند به ویژه آلبومین باعث می شوند تا مایعات در بافتهای شما جمع نشوند. اما موارد بسیاری می تواند باعث بروز ورم شود، بنابراین در صورت جدی تر بودن حتما با پزشک خود مشورت کنید.

 

تغییرات خلق و خوی:

 

مغز شما از مواد شیمیایی به عنوان انتقال دهنده های عصبی برای انتقال اطلاعات بین سلول ها استفاده می کند. بسیاری از این انتقال دهنده های عصبی از اسیدهای آمینه ساخته شده اند، که بلوک های اصلی پروتئین هستند. بنابراین کمبود پروتئین در رژیم غذایی شما می تواند بدین معنا باشد که بدن شما نمی تواند به اندازه کافی از آن دسته از انتقال دهنده های عصبی استفاده کند و این می تواند عملکرد مغز شما را تضعیف کند. به عنوان مثال با دوپامین پایین و سروتونین پایین ، ممکن است احساس افسردگی یا پرخاشگری بیش از حد کنید.

 

چه چیزی نشان می دهد که شما به اندازه کافی پروتئین نمی گیرید؟

مشکلات مو، ناخن و پوست:

 

اینها از پروتئین هایی مانند الاستین، کلاژن و کراتین ساخته شده است. هنگامی که بدن شما قادر به ساختن آنها نیست، می بینید که می توانید موهای شکننده یا نازک، پوست خشک و پوسته پوسته شده و خراش های عمیق روی ناخن های خود داشته باشید. البته رژیم شما تنها دلیل ممکن نیست، اما باید مورد توجه قرار گیرد.

 

ضعف و خستگی:

 

تحقیقات نشان می دهد که فقط یک هفته مصرف نکردن پروتئین به میزان کافی می تواند بر عضلات مسئول ایستادگی و حرکت شما تأثیر بگذارد، به خصوص اگر 55 ساله یا بالاتر باشید و با گذشت زمان، کمبود پروتئین می تواند باعث از دست رفتن توده عضلانی شود، که به نوبه خود قدرت شما را کاهش می دهد، حفظ تعادل شما را سخت تر کرده و متابولیسم شما را کند می کند. این سلول همچنین می تواند به کم خونی منجر شود، وقتی سلول های شما اکسیژن کافی دریافت نمی کنن این باعث خستگی شما می شود.

 

گرسنگی:

 

این ممکن است بدیهی به نظر برسد. پروتئین یکی از منابع متابولیسم است. این یکی از سه منبع کالری است، به همراه کربوهیدرات ها و چربی ها اگر می خواهید زمان زیادی را بخورید حتی اگر وعده های غذایی منظم داشته باشید، ممکن است به پروتئین بیشتری احتیاج داشته باشید. مطالعات نشان داده است که خوردن غذاهایی با پروتئین به شما کمک می کند در طول روز احساس کامل تر بودن کنید.

 

صدمات آهسته:

 

افرادی که از نظر پروتئین کم هستند، اغلب بیشتر آسیب می بینند و بهبود کامل آنها طول می کشد. به نظر می رسد که در مورد اسپرین ها و سایر موارد اشتباه مربوط به ورزش نیز صادق است. این می تواند یکی دیگر از تأثیرات بدن در عدم تولید کلاژن کافی باشد. این ماده در بافتهای همبند و همچنین پوست شما یافت می شود. برای لخته شدن خون بعد از خونریزی، به پروتئین نیز نیاز دارید.

 

چه چیزی نشان می دهد که شما به اندازه کافی پروتئین نمی گیرید؟

بیمار شدن یا ماندن:

 

اسیدهای آمینه موجود در خون شما به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا آنتی بادی هایی را فعال کند که سلول های سفید خون را برای مقابله با ویروس ها، باکتری ها و سموم فعال می کند. برای هضم و جذب سایر مواد مغذی که سلامت شما را حفظ می کنند، به پروتئین نیاز دارید. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پروتئین می تواند سطوح باکتری های «خوب »که با بیماری مبارزه می کنند را در روده شما تغییر دهد.

 

چه کسی ممکن است سو تفذیه پیدا کند؟

 

بیشتر آمریکایی ها پروتئین زیادی دریافت می کنند. افرادی که به اندازه کافی نمی خورند، معمولاً رژیم غذایی ضعیفی دارند. افراد سالخورده و مبتلایان به سرطان ممکن است در خوردن غذا به اندازه نیازشان پروتئین دریافت نکنند و دچار مشکل شوند. سوء تغذیه شدید ناشی از کمبود پروتئین، کواشیکور نام دارد. این بیماری در کشورهای در حال توسعه، به ویژه در کودکان، یا پس از یک فاجعه طبیعی رواج دارد.

 

ورزشکاران چطور؟

 

اگر مرتبا ورزش می کنید و طبق یک رژیم متعادل غذا می خورید، احتمالاً پروتئین شما خوب است. اما ورزشکاران جدی که دارای برنامه تمرینی شدید هستند به پروتئین بیشتری نیاز دارند، تقریباً دو برابر بیشتر از یک فرد متوسط ​​یا تقریباً 1 / 0-1 گرم پروتئین برای هر پوند از وزن بدن هر روز و این بیش از حد نیست. البته پروتئین بیش از حد نیز می تواند باعث بروز مشکلاتی شود.

 

 

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .webmd می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منابع:

 

Institute of Medicine. Dietary Reference Intakes for Energy, Carbohydrate, Fiber, Fat, Fatty Acids, Cholesterol, Protein, and Amino Acids, The National Academies Press, 2005.

FDA: "Nutrition Facts Label: Protein."

Harvard Health Publishing: "When it comes to protein, how much is too much?"

KidsHealth: "Learning About Proteins."

Royal Society of Chemistry: "Dietary protein intake and human health."

USDA National Nutrient Database for Standard Reference Legacy Release.

National Research Council. Recommended Dietary Allowances: 10th Edition, National Academies Press, 1989.

Scallan, J. Capillary Fluid Exchange: Regulation, Functions, and Pathology, Morgan & Claypool Life Sciences, 2010.

Indian Journal of Psychiatry: "Understanding nutrition, depression and mental illnesses."

Cleveland Clinic: "Skin."

Indian Dermatology Online Journal: "Nail as a window of systemic diseases."

American Journal of Clinical Nutrition: "Inadequate protein intake affects skeletal muscle transcript profiles in older humans."

Harvard T.H. Chan School of Public Health: "Protein."

Current Opinion in Clinical Nutrition & Metabolic Care: "Protecting muscle mass and function in older adults during bed rest."

Mayo Clinic: "Metabolism and weight loss: How you burn calories."

ChooseMyPlate.gov: "Protein Foods: Nutrients and health benefits."

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
online coach
zibandam
پروتئین
پروتئین در بدن
سینه مرغ
تورم
غذای پروتئین ساز
کربوهیدرات
چربی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط