در حال بارگذاری ...

در هنگام شیردهی چه غذاهایی میتوانم بخورم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/29
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 338

 

ماهی:

 

این منبع خوبی از پروتئین است. برخی مانند: ماهی قزل آلا و ماهی تن، امگا 3 را به شما می دهند که بدن شما به آن نیاز دارد. اما در مورد سایر چطور؟
شما می توانید هفته­ای دو بار غذاهای دریایی داشته باشید. هر وعده می تواند تا 6 اونس باشد، مانند: ماهی قزل آلا، تیلاپیا، کوسه ماهی.

 

غذاهای ادویه دار:

 

عاشق سس هستید؟ بیشتر نوزادان می توانند در رژیم غذایی خود از آن و سایر غذاهای تند استفاده کنند. اما اگر كودك شما معده درد دارد و هر بار كه سس بر روی پیتزا می­ریزید اسهال می شود، چند هفته آن را قطع كنید تا ببینید كه آیا آن كمك می كند یا خیر.

 

نعناع، جعفری و مریم گلی:

 

آنها پر از عطر و طعم هستند. اما بعضی از گیاهان ممکن است بر میزان شیر شما تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، خوردن جعفری زیادی می تواند شیردهی را کم کند و بیش از حد مریم گلی و نعناع نیز ممکن است میزان شیر شما را کاهش دهد. برای برخی از مادران شیرده، حتی خمیر دندان و نبات های دارای طعم نعناع نیز مشکل دارند.

 

شیر :

 

بندرت مشکل ساز است. اما ببینید چگونه بر کودک شما اثر می­کند. در صورت بروز مشکلات پوستی، به متخصص اطفال خود بگویید، بعد از تغذیه با شیر مادر در تنفس دچار مشکل شده یا علائم دیگری دارد.

 

در هنگام شیردهی چه غذاهایی میتوانم بخورم؟

چای:

 

همانطور که ممکن است طعم فنجان شما را، سر حال کند، دارای برخی از نقاط ضعف است. کافئین، که می تواند روی خواب شما و کودک شما تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است جذب آهن بدن، که برای انرژی لازم دارید، را کم کند. اگر چای داغ یا سرد می نوشید، سعی کنید هنگام خوردن غذاهایی که سرشار از آهن هستند، مانند: گوشت بدون چربی، آن را آب نکنید.

 

تخم مرغ، بادام زمینی و آجیل:

 

اگر حساسیت ندارید و می خواهید از بروز حساسیت به کودک جلوگیری کنید؟ متأسفیم، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که بتوانید با جستجوی غذاهای خاص این کار را انجام دهید. قطع بعضی از غذاها از رژیم غذایی شما ممکن است باعث شود که اگزما از وضعیت پوستی برای غذای کوچک شما کمتر باشد. از پزشک یا متخصص اطفال خود مشاوره بخواهید.

 

غذاهای گاز دار:

 

مقصر رایج شامل لوبیا، کلم بروکلی و کلم است. نفخ، دفع و عبور گاز طبیعی است. اما اگر کودک شما گازی است یا قولنج دارد، برای چند هفته از این غذاها پرهیز کنید تا ببینید آیا این علائم را تسکین می دهد یا نه.

 

در هنگام شیردهی چه غذاهایی میتوانم بخورم؟

شکلات و قهوه:

 

هر دو کافئین دارند. شما همچنین آن را در نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه پیدا خواهید کرد.

 

 

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت webmdمی باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

منابع:

Mayo Clinic.

The Children's Hospital of Philadelphia.

La Leche League.

The American Academy of Pediatrics.

U.S. Department of Agriculture.

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
شیردهی
شیر
مادران باردار
بارداری
شیرخشک
نوزاد
کودک
شیردهی نوزاد
شیردهی به نوزاد
شیردهی در کرونا

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط