در حال بارگذاری ...

از عادت ماهیانه چه می دانید؟

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1399/12/13
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 26

گر از یک دوره  پریود بگذرم چه اتفاقی می افتد؟

آروم باش. طبیعی نیست که قاعدگی شما طبیعی باشد - به خصوص در چند سال اول پس از شروع قاعدگی. استرس، ورزش و بیماری می تواند یکی را از دست بدهد. این می تواند در صورت افزایش یا کاهش وزن زیاد اتفاق بیفتد. البته اگر باردار باشید نیز ممکن است اتفاق بیفتد. اگر بیش از دو بار پشت سر هم رد می شوید، به پزشک مراجعه کنید.

آیا تامپون ها باعث سندرم شوک سمی می شوند؟

تامپون بندرت باعث عفونت منجر به TSS می شود. برای کاهش احتمال ابتلا به عفونت، هر 4 ساعت یا همین حدود تامپون خود را عوض کنید. از تامپون نازک تری نیز استفاده کنید. اگر 2-3 روز پس از شروع قاعدگی تب، لرز، اسهال، حالت تهوع یا بثورات پوستی دارید، به پزشک مراجعه کنید.

آیا پریود من خیلی سنگین است؟

احتمالاً آنچنان که به نظر می رسد نیست. بیشتر خانمها هر دوره حدود 3-4 قاشق غذاخوری خون از دست می دهند. اگر بیش از 10 پد یا تامپون در روز استفاده می کنید یا هر ساعت در یک تامپون یا پد خیس می شوید، با پزشک خود صحبت کنید.

چه مدت باید طول بکشد؟

برای اکثر خانم ها 3 تا 5 روز ادامه دارد. اگر این شما نیستید، نگران نباشید. اگر بیش از 7 روز پشت سر هم خونریزی داشته باشید، می توانید با پزشک خود صحبت کنید.

چرا اندازه های مختلف تامپون(نوار بهداشتی)؟

از سبک یا باریک گرفته تا معمولی، فوق العاده و فوق العاده مثبت، تامپون های مختلف می توانند مقادیر مختلف را جذب کنند. خود را بر اساس میزان خونریزی خود انتخاب کنید. از تامپون سنگین تر از آنچه لازم دارید استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که لنت ها و تامپون های خود را هر 4 ساعت یا همین حدود عوض کنید. شب ها از پد استفاده کنید تا از رشد باکتری های تامپون خود بکاهید.

 

آیا می توانم در طول دوره بارداری خود باردار شوم؟

شما می توانید در هر زمان حامله شوید، حتی وقتی خونریزی دارید. اگر چنین چیزی را نمی خواهید، بدون توجه به اینکه در چه ماه از ماه باشد، در مورد استفاده از نوعی کنترل بارداری با پزشک خود صحبت کنید. همچنین محافظت از خود در برابر بیماری های مقاربتی بسیار مهم است، بنابراین با پزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که یک رابطه جنسی ایمن را انجام می دهید.

 

چگونه می توانم از گرفتگی خلاص شوم؟

مسکن مانند استامینوفن، ایبوپروفن یا ناپروکسن را امتحان کنید. همچنین می توانید از پد گرم کننده در کمر یا معده خود استفاده کنید. افزایش هیدراتاسیون و پرهیز از کافئین می تواند به شما کمک کند. و یک حمام گرم نیز ممکن است به شما کمک کند تا احساس بهتری داشته باشید.

چرا در طول دوره خودم اینقدر احساس سیری می کنم؟

هنگامی که می آید، بدن می تواند در آب نگه داشته شود و احساس نفخ می کند. وقتی شلوار جین شما کمی سفت شد، نمک رژیم خود را برش دهید و از کافئین خود صرف نظر کنید. همچنین می تواند به فعال ماندن کمک کند.

آیا استفاده از تامپون آسیب می زند؟

برای بیشتر خانم ها نیست. به یاد داشته باشید، واژن شما برای کشش ساخته شده است (فکر کنید زایمان). باید فضای زیادی برای جا دادن تامپون وجود داشته باشد. اگر صدمه دید، آن را مجبور نکنید، مخصوصاً اگر اولین بار است که از آن استفاده می کنید. یک تامپون سبک تر ممکن است بهتر کار کند.

چرا من هوس غذای ناخواسته می کنم؟

ما مطمئن نیستیم که چه عواملی دقیقاً باعث ولع مصرف و سایر علائم PMS می شوند، اما به نظر می رسد هورمون ها در آن دخیل هستند. بعضی از خانم ها وقتی که قاعدگی آنها فرا می رسد واقعاً غذاهایی مانند بستنی، شکلات و چیپس سیب زمینی می خواهند. به چیزی شیرین احتیاج دارید؟ در عوض به میوه ها برسید. غذاهای چرب، سرخ شده یا چرب می خواهید؟ غذاهای چرب سالم مانند سالمون، آجیل یا آووکادو را انتخاب کنید.

چگونه می توان علائم PMS را کنترل کرد؟

ممکن است بخواهید یک هفته قبل از پریود ورزش کنید، غذاهای شور را کنار بگذارید و کافئین خود را کاهش دهید. اگر روحیه شما هنوز مشکل است، با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است به شما پیشنهاد کنند دارو مصرف کنید .

پریود به این معنی است که من باردار نیستم، درست است؟

نه همیشه. گاهی اوقات زنان هنوز می توانند در اوایل بارداری خونریزی کنند. اگر خونریزی قاعدگی منظم به نظر نمی رسد، یا حالت تهوع یا خستگی دارید، ممکن است بخواهید به پزشک مراجعه کنید یا آزمایش بارداری بدهید.

 

منبع:

https://www.webmd.com/women/ss/slideshow-period-questions

 

تگ ها

مربی انلاین
مربی آنلاین
زیب اندام
zibandam
عادت ماهیانه
پریود
درمان حساسیت فصلی
سندرم شوک
دردشدید پریودی
CDF HKNHL
نوار بهداشتی
تامپون
برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن
کاهش درد عادت ماهیانه
پریود یا عادت ماهیانه چیست
چقدر در مورد دوران قاعدگی و پریود می‌دانید
درد عادت ماهانه
پریود چیست
فواید پریود شدن
سوال در مورد پریود
عادت ماهیانه نامنظم
cdf hknhl
مربی آنلاین لاغری
رژیم غذایی مناسب برای لاغری شکم
برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن
رژیم غذایی لاغری شکم و پهلو
ایا بدنسازی شکم را اب میکند
قاعدگی
درد شدید زیر دل

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط