در حال بارگذاری ...

علت پوسته شدن اطراف ناخن چیست ؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/04
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 71

 

پوسته شدن اطراف ناخن مشکل شایعی است که بسیار افراد آن را تجربه می‌کنند مخصوصا خانم‌های خانه‌دار ولی آیا این مشکل باعث نگرانی می‌شود؟ اگر پوست روی انگشتان شما کنده شود دلیلی برای نگرانی نیست، این عارضه معمولی اغلب در اثر عوامل محیطی و دیگر عوامل کنترل می‌شود. دربرخی موارد کنده شدن پوست نوک انگشتان‌ها می‌تواند ناشی از یک وضعیت اساسی باشد، اگر نوک انگشت شما به درمان خانگی پاسخ ندهد و یا علائم بدتر شود، به پزشک خود مراجعه کنید، آنها می‌توانند علت اینکه چرا نوک انگشت شما کنده می‌شود را شناسایی و راه درمان را توصیه کنند. ادامه مطلب را برای اگاهی بیشتر بخوانید.

 

عوامل محیطی:

علت پوسته شدن اطراف ناخن چیست ؟

 

فاکتورهای محیطی و خارجی عواملی هستند که قابل کنترل نیستند. آب و هوا نمونه‌ای از عوامل محیطی است. اگر چه شما نمی‌توانید آب و هوا را تغییر دهید اما می‌توانید کنترل کنید که چقدر در معرض این عوامل قرار گیرید. ادامه بخش سلامت نمناک را برای دانستن اینکه چگونه عوامل محیطی مانند این می‌تواند روی پوست شما اثر بگذارد و چکار کنید را بخوانید.

 

خشکی پوست از  علت‌های پوسته‌شدن انگشتان:

 

بیشتر اوقات خشکی پوست علت پوسته‌شدن انگشتان است. خشکی پوست اغلب در زمستان شایع است. اگر در حمام یا دوش آب گرم بمانید، حساسیت بیشتری خواهید داشت. گاهی اوقات سختی مواد در صابون و مواد آرایشی می‌تواند خشکی ایجاد کند.

 

شستن دائم دست:

 

بیش از حد شستن دست ممکن است باعث پوسته‌شدن انگشتان شود، شستن دست با صابون اغلب می‌تواند باعث از بین رفتن چربی روی پوست شود و این عمل می‌تواند باعث جذب صابون به لایه‌های حساس پوست و لایه‌برداری شود.

 

استفاده از محصولاتی با مواد شیمیایی خشک:

 

برخی از مواد شیمیایی اضافه شده در مرطوب‌کننده‌ها، صابون‌ها، شامپوها و سایر محصولات آرایشی ممکن است باعث تحریک پوست و پوسته‌شدن اطراف ناخن شود.

 

آفتاب سوختگی:

علت پوسته شدن اطراف ناخن چیست ؟

 

در مواجهه طولانی مدت با آفتاب ممکن است پوست شما سوخته شود. آفتاب سوختگی باعث می‌شود که پوست شما گرم و تمایل به خارش داشته باشد و یا قرمز و صورتی شود. پوسته‌شدن پوست بعد از چند روز نشانه‌ای شایع بعد از آفتاب سوختگی است. آفتاب سوختگی می‌تواند چند روز و یا چند هفته برای درمان طول بکشد. در طی دوره بهبودی شما می‌توانید بااستفاده از کیسه آب سرد و نرم‌کننده‌ها به درمان کمک کنید. شما ممکن است یک ضددرد (  otc) برای کاهش علائم پیدا کنید. پوشش به‌طور منظم و استفاده از کرم‌های ضدآفتاب تنها راه پیشگیری از آفتاب سوختگی است. واکنش به هوای سرد و گرم هوای خشک و دمای زمستان می‌تواند باعث خشک شدن، ترک خوردن و پوسته شدن شود. از خشکی پوست بااستفاده از یک مرطوب‌کننده پیشگیری کنید. استفاده از کرم مرطوب‌کننده ملایم یا یک پماد پس از حمام، پوشیدن لباس‌های نخی و اجتناب از حمام‌های داغ و دوش آب گرم می‌تواند موجب حفظ شدن انگشتان از پوسته‌شدن در ماه‌های تابستان باشد. این ممکن است ناشی از عرق کردن بیش از حد و یا در نتیجه محرک ها در اسپری‌های دافع نور خورشید باشد.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
علت پوسته شدن اطراف ناخن چیست ؟
ناخن
پوست و مو
پوست و مو زیبایی
پوسته شدن ناخن
زیب اندام
علت پوسته شدن اطراف ناخن کودکان و بزرگسالان
کمبود ویتامین و پوسته‌های اطراف ناخن
درمان خانگی زخم کنار ناخن
کندن پوست اطراف ناخن در بزرگسالان
علت گوشه كردن ناخن دست
ترمیم پوست دور ناخن
مربی آنلاین زیب اندام
مربی آنلاین لاغری زیب اندام
زیب فیتنس
تناسب اندام با زیب اندام
برنامه غذایی بدنسازی برای لاغری
برنامه غذایی بدنسازی برای لاغری
زیب
مربی آنلاین زیب

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط