در حال بارگذاری ...

می خواهید ورزش کردن را شروع کنید؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/06
مدت زمان مطالعه : 10 دقیقه
تعداد بازدید : 281

می خواهید ورزش کردن را شروع کنید؟

از این 4 اشتباه برتر مبتدی ها جلوگیری کنید:

 

تصمیم گرفته اید شیوه زندگی فعال تری را دنبال کنید. عالی است!

همه یک بار در ورزش و آمادگی جسمانی تازه وارد بودند. وزن، قلب، خیلی کم غذا خوردن یا زیاد غذا خوردن. سخت است بدانید که باید از کجا شروع کنید. خوشبختانه، بسیاری از کسانی که قبل از ما بودند، برای یادگیری بهتر ما اشتباهاتی کرده اند و تجربه بدست آوردند. اکنون، ما به شما برنامه ای می دهیم تا بتوانید از همه مشکلات و سختی ها و یا حداقل از شایع ترین آن ها جلوگیری کنید.

 

اشتباه شماره 1: انجام همزمان همه تمرین ها بلافاصله بعد از شروع ورزش

 

بدن شما به انجام یک تمرین یا روال عادت کرده است و وقتی به یک باره همه تمرین ها را انجام شود، اثر تمرین شما به شدت کاهش می یابد. همچنین تکرار همه تمرین ها هر روز کار کسل کننده ای است!

ما به عنوان انسان برای بهتر زندگی کردن به چاشنی هایی نیاز داریم. لازم نیست که حالت تمرینی دلخواه خود را به شدت تغییر دهید، سعی کنید حرکات شدیدتر وزن بدن را به تمرینات مقاومت خود اضافه کنید و یا شدت آن را تغییر دهید مثلا پرش را به اسکوات اضافه کنید. این باعث تنوع می شود که خود موضوع مهمی است.

قبل از رفتن به سالن بدنسازی یا تمرین در خانه، برنامه ریزی کنید. آیا شما این جمله را شنیدید « failing to plan is planning to fail » یعنی اگر برنامه ریزی شما خوب نباشد مطمئنا برنامه ی شما هم با شکست مواجه می شود. اکثر افراد بدون برنامه به ورزشگاه می روند. آنها دقیقاً همان کارهایی را که روز قبل انجام داده اند انجام می دهند یا به طور تصادفی تمرینات را انتخاب می کنند. سپس این چرخه را بی هدف تکرار می کنند. با برنامه ریزی در مورد آنچه می خواهید در هفته انجام دهید از این کار جلوگیری کنید.

همچنان که با تمرینات 8fit ادامه می دهید، متوجه خواهید شد که آنها برای کار کردن روی تمام بدن شما ایجاد شده اند و برای به دست آوردن نتایج بهتر، هرچه قدرتمندتر و قوی تر شوید تغییرات و پیشرفت ها را اضافه می کنید.

 

اشتباه شماره 2: تمرکز بیش از حد روی قلب و عروق

 

مبتدیان به ویژه زنان، غالباً معتقدند که بلند کردن وزنه ها برای جسمشان کار سنگین، طاقت فرسا وآسیب زننده است و همچنین باعث می شود عملکرد قلب ضعیف شود. در واقع این موضوع تا حدودی صحیح است، اما درک این نکته ضروری است که تمرینات وزنه برداری کالری بیشتری را می سوزاند، حتی بعد از اتمام ورزش. لازم نیست از وزنه های سنگین در ورزشگاه استفاده کنید. شما می توانید از همان تمرینات مربوط به وزنه های بدن مانند مواردی که در برنامه 8fit استفاده می کنید، استفتده کنید و نتیجه دلخواه را بگیرید. ما در کتابخانه ورزش 8fit یک بانک اطلاعاتی عظیم از تمرینات بدن سازی داریم.

خود کاردیو بد نیست و برای کمک به لاغر شدن و از بین رفتن چربی اضافی بسیار مهم است. اما این به تنهایی فایده ندارد و باید با تمرین قدرت ترکیب شود. به طور کلی افزودن تمریناتی با توجه به وزن بدن، باعث افزایش چشمگیر توانایی چربی سوزی شما می شود، باعث بهتر شدن نتیجه می شود. حداقل دو بار در هفته یک جلسه تمرین قدرتی به روزمرگی خود اضافه کنید تا بتوانید عضلات خود را بسازید. در 8fit، ما سعی داریم این برنامه را به سادگی برای شما بچینیم. متوجه خواهید شد که ما تمرینات قلبی و وزنه برداری را نیز در تمرینات هفتگی شما قرار می دهیم تا بتوانید حداکثر نتیجه را بگیرید.

 

می خواهید ورزش کردن را شروع کنید؟ 4

اشتباه شماره 3: محدود کردن کالری در حد شدید

 

به سادگی، به نظر نمی رسد غذا خوردن کاری مناسب در زمانی که می خواهید وزن کم کنید، باشد. درست است؟ و اگر کالری مصرف نکنید، به احتمال زیاد چاق نمی شوید. این کاملا اشتباه است! دقیقاً مانند ماشین شما که برای کار کردن به سوخت نیاز دارد، بدن شما برای تأمین انرژی برای ادامه ی زندگی نیاز به مواد غذایی دارد. البته باید گفت که برای کاهش وزن باید کالری را کاهش دهید.

شما نمی توانید به طور ناگهانی غذا را متوقف کنید یا به محدودیت های شدیدی برای مصرف کالری قررار دهید. اگر سعی کنید در طولانی مدت این مقدار کالری کم را حفظ کنید، بدن شما نسبت به کاهش تعداد کالری واکنش نشان می دهد و تحیلی خواهد رفت و در این صورت تحمل اهش کلری برای شما سخت تر خواهد بود.

محدودیت شدید کالری نیز با گذشت زمان پایدار نیست. آنقدر خوردن ناچیز غیرقابل تحمل است که دائماً گرسنه باشید یا از اجتماعات خود با دوستان و خانواده خودداری کنید زیرا در رژیم غذایی قرار دارید. برای به دست آوردن نتیجه ای که می خواهید، بین کاهش کالری دریافتی و اضافه کردن ورزش تعادل داشته باشید. به طور متوسط​​، اگر شما در روز 500 کالری از طریق رژیم و ورزش کمتر مصرف کنید، یک پوند در هفته از دست خواهید داد.

به انتخاب وعده غذایی کنونی خود نگاهی جدی بیندازید. حداقل برای یک هفته ژورنال غذایی داشته باشید تا میزان وعده های غذایی خود را اندازه گیری کنید و چند بار هم می توانید تنقلات بخورید. ممکن است شما از کالری های اضافی که در واقع مصرف می کنید تعجب کنید. از این اطلاعات برای انتخاب سالم تر مواد غذایی استفاده کنید. البته شما ممکن است بخواهید به غذای آماده نگاه کنید تا بدانید که واقعاً چه غذایی و چه مقدار غذا را می خورید.

اگر به دنبال برنامه ریزی وعده غذایی کمک هستید، برنامه 8fit PRO برنامه های وعده های غذایی هفتگی سفارشی را ارائه می دهد. ما لیست خرید فروشگاه های مواد غذایی را برای شما ارسال می کنیم و بر اساس تنظیمات رژیم غذایی شما دستور العمل های کاملی را تهیه می کنیم. شما حتی نیازی به فکر کردن در مورد اینکه آیا آنچه می خورید به میزان کالری دریافتی شما نیز وارد شود، ندارید، ما قبلاً این کار را برای شما انجام داده ایم و بر اساس اهداف شما گزینه های غذایی ایجاد کرده ایم.

 

اشتباه شماره 4: فشار بیش از حد به خود وارد کردن

 

می توانید به دوستی نگاه کنید که 20 پوند وزن خود را از دست داده و شما به راحتی انتظار نتایج مشابه را دارید. شما آنها نیستید اغلب اوقات ما خودمان را با دوستان خود مقایسه می کنیم، اما سفر آنها یا کل داستان آنها را نمی دانیم. ما فقط می توانیم روی خودمان تمرکز کنیم.

قبل از رسیدن به هدف بعدی، اهداف كوچكی را انجام دهید و بر دستیابی به آنها متمرکز شوید. فشار آوردن به خود برای رسیدن به یک هدف بزرگ وسوسه انگیز است مانند از دست دادن 50 پوند در دو ماه. در واقعیت، این غیر واقعی است و شما را با شکست روبرو می کند.

اهداف کوچک و قابل دستیابی را تعیین کنید و به محض رسیدن به آن می توانید دوباره هدفی جدید را تعیین کنید. هر روز برای به دست آوردن اهداف کوچک خود تلاش کنید.

به یک هدف، مانند: «که من این هفته فقط دوبار دسر می خورم» متعهد شوید و سپس به آن عمل کنید. هفته بعد متعهد به کار کردن سه روز در هفته و خوردن یک وعده سبزیجات در دو وعده غذایی در روز است. ما به شما کمک خواهیم کرد تا تمرینات خود را در جلسات سریع، 10-15 دقیقه انجام دهید و غذاهای خود را برنامه ریزی کنید تا مجبور نشوید به خودتان فشار بیاورید. به زودی، این اهداف کوچک به عادت تبدیل می شوند.

برای یادآوری، در اینجا چگونگی موفقیت امروز و هر روز، آورده شده است.

 

• تمرینات خود را با ترکیبی از تمرینات، از جمله قلب، وزن بدن و انعطاف پذیری ترکیب کنید.

• کمبود کالری معقول را حفظ کنید.

• به خودتان استراحت دهید و سعی کنید فشار زیادی به خودتان وارد نکنید. هر روز قدم های کوچک بردارید تا به اهداف بزرگ خود برسید.

 

منبع:

 

https://8fit.com/fitness/avoid-these-top-4-beginner-mistakes/

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
ورزش
ورزش کردن
تناسب اندام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط