در حال بارگذاری ...

ویتامین و بدنسازی

دسته بندی:
نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/09
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 963

ویتامین و بدنسازی

 

ترمیم عضلات با ویتامین‌های طبیعی

 

ترمیم عضلات آسیب دیده حاصل از تمرینات ورزشی و یا فعالیت فیزیکی سنگین را با مصرف چند ویتامین انجام دهید. این ویتامین‌ها به نام اسید اسکوریت شناخته می‌شوند که یک آنتی اکسیدان قوی است. در حالی که شما از باشگاه به سمت خانه رانندگی می‌کنید هم، رشد و ترمیم عضلات در سطح سلول اتفاق می‌افتند. سنتز سلولی و ترمیم بافت بستگی به انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی دارد.

 

ده ویتامین ضروری برای بدنسازی

 

سلول‌های بدن ما به ویژه سلول‌های عضلانی برای متابولیسم مناسب و رشد و نگهداری خود به واکنش‌های بیوشیمیایی معین تکیه می‌کنند. برای انجام این واکنش‌ها احتیاج به ویتامین‌های ویژه‌ای است که به تجزیه و تسهیل واکنش‌های بدن کمک می‌کنند. بدون این ویتامین‌ها هیچ اتفاقی روی نمی‌دهد، حتی اگر یکی از این مواد ضروری ناقص باشد، یک بدنساز پیشرفته می‌تواند دچار مشکل شود یا حتی پیشرفت وی متوقف شود. ویتامین‌ها به دو بخش تقسیم می‌شوند: ویتامین‌های محلول در چربی و محلول در آب. ویتامین‌های محلول در چربی شامل (K, E, D, A) هستند و به این نام شناخته شده اند و در بافت چربی بدن ذخیره می‌شوند و نباید روزانه دوباره ذخیره شوند، زیرا افزایش میزان این ویتامین ها به مسمویت منتهی می‌شود و در ذخیره آن باید دقت کرد.

همه ویتامین‌های محلول در آب به جز ویتامینC  به صورت کلی ترکیب می‌شوند، ویتامین B وComplex B شامل ویتامین های 1B و 2B و 3B و 6B و 12B و بیوتین و پانتونیک اسید چون این ویتامین ها محلول در آب هستند، به سختی وارد بافت چربی می‌شوند، بنابراین در بدن ذخیره نمی‌شوند و مقدار زیادی از آنها دفع می‌شود و دچار مسمومیت نمی‌شوند

 

در ادامه توضیح اندکی در رابطه با انواع ویتامین‌ها آمده است:

 

مطالعه اطلاعات جامع تر مرتبط با این مقاله در : تاثیر ویتامینها در بدنسازی 

 

ویتامین B12:

 

 

عملکرد‌های این ویتامین زیاد است، از جمله شرکت در متابولیسم کربوهیدرات و نگهداری از بافت عصبی و تحریک عضلات توسط اعصاب و شرکت در عملکرد انقباض، توازن و رشد عضلات نقش دارد. ویتامین B12 از غذاهایی با منشا حیوانی به دست می‌آید، بنابراین آن دسته از ورزشکارانی که یک رژیم گیاهی سخت را ادامه می‌دهند، باید در رابطه با این مکمل‌های ویتامین با یک پزشک مشورت کنند.

 

 

بیوتین

 

در تحقیقات انجام شده مشخص شده است که بدنسازان مشکل زیادی در حفظ مقدار سطح طبیعی آن دارند و علت این مشکل خنثی کننده بیوتین است که ماده ای به نام اویدین است. اویدین در سفیده تخم مرغ خام که یک ماده اساسی برای ورزشکاران است، وجود دارد بنابراین بدنسازان با کمبود بیوتین روبه رو می شوند.

 

ویتامین A

 

بیشتر ما ویتامین A را کمک کننده بینایی می‌دانیم اما بدنسازان به منفعت های دیگر آن نیز احتیاج دارند. یکی از فعالیت‌های دیگر ویتامین A شرکت در ساختن پروتئین و فرآیند اصلی رشد ماهیچه است و در تولید گلیکوژن که سوخت ذخیره شده برای فعالیت های بیشینه و شدید است شرکت دارد.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
ویتامین و بدنسازی
بدنسازی
ویتامین
ویتامین A
ویتامین c
ویتامین ضروری

دیدگاه ها

شبنم قانع 23:01:42 1399/07/09
مختصر و مفید ولی کاش بیشتر توضیح میدادین

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط