در حال بارگذاری ...

امتحان کردن چیزهای جدید

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/05/22
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 120

 

امتحان کردن چیزهای جدید

مقدمه:

 

آیا فکر انجام یک کار جدید شما را می­ترساند؟ آیا شما از این که کارها چگونه هستند احساس راحتی می­کنید؟

چند روز پیش من به همه این سؤالات پاسخ « نه » می­دادم. من تمایل دارم خودم را به عنوان یک شخص ریسک پذیر و کسی که همیشه در جستجوی چیز جدید است، امتحان کند و مایل به پذیرش تغییر هستم.

این در حالی بود که یک بازدید ساده از یک سوپر مارکت، درک من درباره توانایی من در پذیرش تغییر را تغییر داد. متوجه شدم که وقتی قفسه هایی را برای وسایلی انتخاب کردم که در لیست خرید من بودند انتخاب کردم که به دنبال همان چیزهایی بودم که ماه ها قبل از آن همیشه خریداری کرده بودم. در حقیقت، من به سختی فکر خرید هر چیز دیگری را کردم. اگر من مجبور بودم چای بخرم، باید آن را با نام تجاری x و نه y می­خریدم زیرا این چیزی است که من همیشه خریداری کرده بودم.

وقتی این اتفاق برای من افتاد، شروع به فکر کردن درباره کارهای مشابه دیگری کردم که شاید انجام می­دادم. به عنوان مثال فهمیدم که در هر مراجعه به آرایشگر اینگونه بود که همان مدل مویی را که در ماه گذشته و ماه­های قبل از آن داشتم، بزنم. سپس کفش « برونکس » وجود داشت که من هر وقت به یک جفت کفش نیاز داشتم، همیشه می­خریدم. در مورد پوشیدن همان دئودورانت سال به سال چطور؟ یا خرید ماهنامه ماه مشابه ماه قبل؟ سپس هر وقت بیرون می­روید، همان غذا را می­خورید؟

چرخ دستی خود را متوقف کردم و مستقیماً به مقابلم برای چند دقیقه خیره شدم. من از اینکه چطور کارهای روتین، ناشناخته و قابل پیش بینی اتفاق افتاده متعجب شده بودم. در تلاش برای معکوس کردن این روند کلی، چرخیدم و بسیاری از مواردی را که در چرخ دستی قرار داده بودم، سر جای­شان قرار دادم و مارک های مختلف دیگر را رد و بدل کردم.

 

چیز جدیدی را امتحان کنید - خطرات عادت:

 

با خودم فکر کردم که چگونه چنین عادت هایی که همیشه خواهان آشنایی و به ظاهر ایمن هستند می­تواند بر سایر عوامل زندگی من تأثیر بگذارد. این می­تواند شامل ازدواج من، کار، تجارت یا هر چیز دیگری باشد. عادتهای خرید احتمالاً فقط نگاهی اجمالی به آنچه در جاهای دیگر اتفاق می­افتد فراهم کرده است.

 

من فکر کردم که بسیاری از مشاغل ورشکسته شده اند زیرا آنها مایل به تغییر و سازگاری با فناوری های جدید یا نوآوری های جدید در صنعت خود نبودند. بی شمارند. چند ازدواج با ناامیدی به پایان رسیده است زیرا یک یا هر دو زوج آنقدر خسته کننده و قابل پیش بینی شدند که تمام عاشقانه ها و تفریح ​​ها از ازدواج بیرون کشیده شد. به دلیل عدم توانایی در دستیابی به مهارت و دانش جدید، چند کارگر از کار برکنار شده اند؟ بی شمار.

 

چیز جدیدی را امتحان کنید - دزد آشنا:

 

واقعیت این است که در چسبیدن به آشنا، ما از امکانات و نتایج بی نهایت هر شرایط و فرصتی دست می کشیم. « تغییر قانون زندگی است. و کسانی که فقط به گذشته یا حال نگاه می­کنند مطمئناً آینده را از دست خواهند داد ». این سخنان تدبیر جان اف کندی در مورد تغییر است.

برای هرکسی که می خواهد رشد کند و به چیزی ارزشمند در زندگی برسد یک ضرورت است. به همین دلیل بسیار مهم است که خودمان، عادات و ادراکاتمان را به طور جدی مورد بررسی قرار دهیم تا به موقع گیر نیفتیم و سال به سال دوباره همین مسائل را زندگی کنیم. معنای و شادی در زندگی اگر هر روز دقیقاً مثل قبل از آن باشد، کجاست؟

 

امتحان کردن چیزهای جدید

چیز جدیدی را امتحان کنید - چرا در برابر تغییر مقاومت می­کنیم:

 

من شروع به بررسی دلایل تغییر نکردن مردم کردم. آلن کوهن گفت: « در آزاد کردن کار ها و رفتار های آشنا و به ظاهر ایمن، شجاعت زیاد می شود تا کارهای جدید را در آغوش بکشیم. اما امنیت واقعی در آنچه که هست، وجود ندارد. امنیت بیشتر در ماجراجویی و کار های هیجان انگیز وجود دارد، زیرا زندگی در حال حرکت است و قدرت در حال تغییر ». وی در بیان این جمله به یکی از مواردی که باعث تغییر ما نمی شود، یعنی عدم شجاعت می­پردازد.

دلیل دوم این است که، همانطور که جیمز بلاسکو و رالف استایر در Fight of Buffalo می­گویند: « مردم بر ارزش آنچه دارند، بیش از حد ارزش قائل می­شوند و ارزش آنچه را که با کنار گذاشتن آن می­توانند دست کم بگیرند، دست کم می­گیرند.» اینکه حال و گذشته بهتر است، فقط به این دلیل است که ما قبلاً آن را دیده ایم. همیشه آنچه را که ما ندیده ایم، ناخوشایند تر به نظر می­رسد. این مسئله به من به یک نکته بسیار مهم یاد داد: اینکه خودتان چگونه می­بینید و چقدر حاضر به تغییر هستید در آینده تأثیر زیادی خواهد داشت.

اگر دید روشنی در مورد اینکه می­خواهید در کجا قرار بگیرید و آنچه را که می خواهید به دست بیاورید را در سر مرور کنید و قادر به تغییر آن باشید، این بدان دلیل است که شما با این دیدگاه که می­دانید چه تغییراتی لازم است تا بتوانید به مقصد مورد نظر خود برسید دست به کار می­شوید و حتما به باور خود، خواهید رسید. به قول چارلز دوبوسی، « نکته مهم این است: هر لحظه قادر به قربانی کردن آنچه باشیم که هستیم، تا به آنچه می­توانستیم تبدیل شویم، تبدیل شویم.»

سومین دلیلی که مردم تغییر نکردند این است که هیچ کس آنها را به چالش نکشیده. مطمئناً همسایه آنها نیازی به رقابت ندارند. عموماً جامعه از اشخاصی مانند شما خوششان نمی آید. شما فکر می­کنید شما متفاوت هستید و از بقیه آنها بهتر هستید!

برای آنها چیزی بهتر و آسان تر از این نیست که شما را اشتباه اثبات کنند. بنابراین شما باید مسئولیت کامل زندگی خود را به عهده بگیرید. منتظر هیچ کس دیگری نباشید تا شما را به چالش بکشد. شما خودتان، خودتان را به چالش بکشید.

«همه به تغییر جهان فکر می­کنند، اما هیچ کس به فکر تغییر خود نیست.» این مشاهده بسیار واقعی تولستوی بود. هر تغییری که می­خواهید در دنیای خود ببینید باید با تغییر در شما شروع شود. » این مشاهده بسیار واقعی تولستوی بود. هر تغییری که می­خواهید در دنیای خود ببینید باید با تغییر در خود شما شروع شود.

 

چیز جدیدی را امتحان کنید - از درون شروع کنید:

 

مایکل جکسون گفت که با «مرد در آینه» شروع می­کند و «این تغییر را ایجاد می­کند. » این یعنی تو هر شرایطی که امروز خود را در آن پیدا می­کنید، از آن راضی نیستید، می توانید تغییر دهید. فقط انتخاب کنید. جیم روون، یکی از سخنرانان انگیزشی مورد علاقه من، آن را با فصاحت بیان کرد: «هر روزی که آرزو می­کنیم؛ ما می­توانیم خود را نظم دهیم تا همه را تغییر دهیم. هر روز که آرزو می­کنیم؛ می توانیم کتابی را باز کنیم که ذهن ما را به سمت دانش جدید باز کند. هر روز آرزو می­کنیم؛ ما می­توانیم فعالیت جدیدی را شروع کنیم. هر روز آرزو می­کنیم که؛ ما می­توانیم روند تغییر زندگی را شروع کنیم. ما می­توانیم این کار را بلافاصله، یا هفته آینده یا ماه آینده یا سال بعد انجام دهیم. »

 

امتحان کردن چیزهای جدید

تصمیم جدید را امتحان کنید:

 

تصمیم شماست. فقط به یاد داشته باشید که هر روز تغییر نمی­کنید روز دیگری است، که شخصی را که می­توانستید بکشید، می کشید. زمان چیزی را تغییر نمی­دهد. ما تغیر می دهیم.

همه ما می­توانیم هرآنچه که می­خواهیم باشیم. پس برو و همینطور باش.

 

منبع رسمی  این مقاله وب سایت .motivation-for-dreamers می باشد.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
ادرنالین
اتفاقات جدید
زندگی شاد
تصمیمات جدید
امتحان کردن
شادی
سرحالی
شادابی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط