در حال بارگذاری ...

نکاتی برای سفت کردن و بالا نگه داشتن سینه

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/02
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 221

 

بافت سینه، بافتی است که حجم عمده‌ی آن از چربی تشکیل شده و دقیقا بالای عضلات دستگاه تنفسی قرار گرفته است. یکی از بهترین راه‌ها برای بالا نگه داشتن سینه‌ها، انجام تمرینات کششی مربوط به عضلات پایین ماهیچه‌های سینه است که به نوعی باعث نگه داشتن سینه‌ها می‌شود. زمانی‌که این ماهیچه‌ها ضعیف شوند، باعث می‌شوند تا بافت سینه تمایل به افتادگی و شل شدن پیدا کند. اما اگر راه‌هایی در جهت تقویت این عضلات انجام شود، به بالا نگه داشتن سینه‌ها کمک خواهد کرد.

 

تمرینات زیر باعث فرم‌گرفتن بالاتنه شده و در نتیجه نیاز به عمل‌های پرهزینه و خطرناک جراحی، ظاهر و نخواهید داشت:

 

استفاده از توپ‌های ورزشی:

نکاتی برای سفت کردن و بالا نگه داشتن سینه

 

 منقبظ کردن عضلات سینه بهترین روش برای گرم کردن قفسه‌سینه قبل از شروع هر تمرین دیگر است. همین‌طور بهترین حرکت برای خاتمه‌ی سایر حرکات ورزشی زمانی که عضلات شما خسته شده است.

 

  1. روی یک صندلی به‌صورت کاملا صاف نشسته و در حالی‌که کمرتان نیز صاف است، شکم‌تان را منقبض کنید.
  2. یک توپ ورزشی را در حالی‌که مقابل سینه‌تان گرفته‌اید، سعی کنید به‌آرامی فشار دهید تا جایی‌که به منقبض شدن عضلات قفسه سینه کمک کند.
  3. در حالی‌که توپ را فشار می‌دهید، سعی کنید به‌آرامی بازوهای خود را کشش دهید و به‌آرامی توپ را جلو ببرید تا جایی که بازوها کاملا صاف و کشیده شوند.
  4. در تمامی طول مدت تمرین، سعی کنید فشار ثابتی به توپ وارد کنید.
  5. مجددا توپ را به قفسه سینه‌تان نزدیک کنید و این حرکت را 10 بار تکرار نمایید.

 

شنا رفتن:

 

شنا رفتن بهترین تمرین برای سفت‌شدن سینه است. هم‌چنین باعث می‌شود ماهیچه‌های کمر شما کاملا صاف و بدون انحنا شود. این تمرینی است که به‌سادگی می‌توانید بدون نیاز به‌هیچ وسیله‌ی ورزشی آن را در خانه انجام دهید. به‌منظور سادگی بیشتر این حرکت می‌توانید زانوهایتان را روی زمین قرار دهید، روی شکم خود دراز کشیده و در حالی که کف دست‌ها را جلوتر از بدن خود  روی زمین گذاشته‌اید، سعی کنید خود را بالا بکشید تا آرنج شما به آهستگی باز شود. ماهیچه‌های شکم خود را منقبض کنید و به‌آرامی قفسه سینه را به زمین نزدیک گردانید و دوباره سعی کنید خود را بالا بکشید. این حرکت را تا جایی که می‌توانید ادامه دهید.

 

پرس سینه نیمکت:

 

این تمرین نیز یکی از بهترین حرکات برای کمک به بالا کشیدن سینه‌ها می‌باشد زیرا مستقیم بر روی ماهیچه‌های زیر سینه که باعث نگه داشتن بافت چربی سینه می‌شود، تاثیر می‌گذارد. زمانی‌که این عظلات ضعیف باشند، ناخودآگاه سبب افتادگی بافت سینه می‌شود. به جای نیمکت می‌توانید از توپ‌های سوئیسی نیز استفاده کنید.

 

 دمبل پروانه:

نکاتی برای سفت کردن و بالا نگه داشتن سینه

 

  1. در حالی‌که زانو‌هایتان تا شده، روی نیمکت و یا زمین دراز بکشید.

 

  1. یک جفت دمبل را بالای شانه‌هایتان به کمک بازوهایتان نگه دارید. حالت کشش را به‌آرامی در بازوهایتان ادامه دهید و هم‌زمان وزنه‌ها را پایین آورید تا جایی که بازوها با قفسه سینه‌تان در یک راستا قرار گیرند.

 

 

  1. همین کشش را روی بازوهایتان زمانی که می‌خواهید وزنه‌ها را به بالا و حالت اولیه برگردانید، داشته باشید. این حرکت را نیز 10 مرتبه تکرار کنید.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
نکاتی برای سفت کردن و بالا نگه داشتن سینه
سینه
عضله سینه
سفت کردن عضله سینه
فرم دهی سینه
عضله سازی سینه

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط