در حال بارگذاری ...

داستان 5 ورزشکاری که باعث انگیزه در مسیر زندگی خواهد بود.

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/18
مدت زمان مطالعه : 12 دقیقه
تعداد بازدید : 505

داستان 5 ورزشکاری که باعث انگیزه  در مسیر زندگی خواهد بود.

 

فقط به چند مورد از چالش های ورزشکاران فکر کنید. آنها ممکن است مجبور باشند با برنامه های طاقت فرسای تمرین، مسابقات، آسیب دیدگی، نقاط عطف فراموش شده، شکست های دلخراش و مشکلات شخصی کنار بیایند. اگر آنها زن باشند، ممکن است با مشکلات سلامتی مرتبط با عادات غذایی نامنظم و قاعدگی روبرو شوند که به نوبه خود می تواند از دست دادن استخوان را تشدید کند. در اینجا داستان 5 ورزشکار وجود دارد که با چالشهای عظیمی روبرو شده و در مقابل شکس خوردن مقاومت کردند. اگر این داستان ها نتوانند انگیزه شما را ایجاد کنند، من نمی دانم چه اتفاقی برای شما افتاده است!

 

کیران بهان، ژیمناست:

داستان 5 ورزشکاری که باعث انگیزه  در مسیر زندگی خواهد بود.

تصور کنید به شما می گویند دیگر هرگز راه نخواهید رفت! این همان چیزی بود که پزشکان به کیران گفتند پس از آنکه تومور سرطانی را در سن 10 سالگی از ران خارج کرند. عمل جراحی بد انجام شد، در واقع به حدی بد بود که وی با فریاد درد از آسیب عظیم عصب از خواب بیدار شد. تا آن زمان، او دیوانه ژیمناستیک بود و مصمم بود که یک قهرمان المپیک شود. اما چطور می توانست این کار را انجام دهد در حالی که اکنون حتی قادر به راه رفتن نبود و بر روی صندلی چرخدار محصور بود؟

 

 

کیران قصد داشت آن را نشان دهد و راه طولانی را برای بهبودی آغاز کرد. او 15 ماه روی ویلچر بود اما استقامت کرد و دوباره به باشگاه بازگشت. اما در عرض چند ماه او از بالای میله خارج شد و از ناحیه سر دچار آسیب دیدگی شدیدی شد. او چنان صدمه دید که بیهوشی های مکرر برایش رخ می­داد که به معنای واقعی کلمه چشمک زدن بود. او یک سال کامل مدرسه را از دست داد اما سالن ورزشی را دوباره علامت گذاری کرد. هر چند این بار، او مجبور شد از پس چالش های آن مصدومیت افتضاح برآید. او مجبور بود مغز خود را دوباره آموزش دهد و هماهنگی خود را برگرداند. او با استفاده از چوب دستی به مدرسه بازگشت و توسط همکلاسی های خود بی رحمانه مورد تمسخر قرار گرفت.

 

سپس سه سال طول کشید تا بتواند به همان جایی که قبل از حادثه ناگوار بوده برگردد. اما چندین شکستگی داشت. پس از آن که زانوی او پس از انتخاب شدن برای مسابقات قهرمانی اروپا، شکست، ضربه دیگری به وی وارد شد. بهان گفت که این زمانی بود که می خواستم تسلیم شوم. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

اما او هرگز تسلیم نشد و موفق به کسب عنوان قهرمانی طبقه جهانی در جام جهانی شد. در سال 2011 و بزرگترین لحظه افتخار او زمانی بود که به المپیک 2012 لندن راه یافت. او پس از تحمل درد وحشتناک، ضربه و شکست به یک ورزشکار المپیکی تبدیل شده بود. نمونه ای باشکوه از روح المپیک.

 

 مایکل جردن، بازیکن بسکتبال:

داستان 5 ورزشکاری که باعث انگیزه  در مسیر زندگی خواهد بود.

«وقتی در طول فصل ریتم دارید، از هر 10 بار هفت بار شکست خواهید خورد ». مارک تکسیرا

 

مایکل جوردن در آسمان ها مورد ستایش قرار می­گرفت و اغلب از او به عنوان بهترین بازیکن بسکتبال در تمام دوران ها یاد می شود. وی موفقیت خود را مدیون شکست های فراوان خود می دانست زیرا ادعا کرده است که آنها او را بیش از پیش قوی کرده­اند. مطمئناً او را دلسرد نکردند. زمانی که او خیلی جوان بود حتی تصور نمی شد که استعداد بالایی داشته باشد. او از تیم بسکتبال دبیرستان اخراج شد. او در واقع شکست های خود را شمرده و شامل 300 بازی باخته است و 26 بار ضربات پیروزی بخش بازی را از دست داده است. بیشتر قهرمانان از شکست ناامید و بی انگیزه می­شوند. اما مایکل جوردن نگرش درستی داشت و آنها را به عنوان دستورالعمل موفقیت خود قلمداد می کرد.

 

برای رسیدن به هر چیزی به خود انگیزه دهید:

 

«من می دانم که ترس برای برخی افراد مانع حساب می­شود، اما برای من فقط یک توهم است ... شکست همیشه باعث می شود که در فرصت بعدی بیشتر تلاش کنم ». مایکل جوردن

 

بتانی همیلتون، موج سوار:

داستان 5 ورزشکاری که باعث انگیزه  در مسیر زندگی خواهد بود.

بتانی همیلتون در هاوایی بزرگ شد، بنابراین تعجب آور نیست که بدانید در سن 7 سالگی، قادر به موج سواری بود. در سال 2003، فاجعه ای وحشتناک هنگامی رخ داد که کوسه بازوی چپ وی را جدا کرد. وقتی که بهبود یافت، دو قول به خودش داد. اولی این بود که او از بدبختی و وحشت خود غر نزند و دوم اینکه دوباره به تخته موج سواری برگردد. اگر شخص دیگری بود دیگر ادامه نمی­داد. اما نه بتانی همیلتون. تنها پس از 26 روز، او دوباره در حال گشت و گذار بود! او اکنون در ردیف 50 زن برتر موج سواری جهان قرار گرفته است. وی همچنین در مسابقات قهرمانی کشور NSSA در بخش اکسپلورر زنان برنده مقام اول شد.

 

 

او قبل از اینکه به عنوان یک موج سوار مسلح موفق شود، بسیاری از موانع را پشت سر گذاشت. او هنگام سازگاری با ناتوانی خود لحظه­ای ناامید نشد. این تصادف برای کمک به او در عبور از لحظات دشوار بسیار موثر بود اما بیش از هر چیز به او آموخت که چگونه ترس خود را در لحظات ترسناک شکست دهد. او بیشتر زندگی خود را وقف الگویی برای جوانان قطع عضو کرده است. او از طریق موسسه خیریه Friends of Bethany خود به الهام برای بسیاری از دخترانی که قطع عضو را تجربه می کنند تبدیل شده است. آنا سوفیا راب و دنیس کوئید در فیلم Soul Surfer (2011)  که از داستان شگفت انگیز Bethany الهام گرفته شده بازی کرده اند.

 

محمد علی، بوکسور:

داستان 5 ورزشکاری که باعث انگیزه  در مسیر زندگی خواهد بود.

«کسی که به اندازه کافی شجاع نباشد که ریسک کند، در زندگی هیچ کاری نخواهد کرد ». محمد علی

 

محمد علی که به عنوان بزرگترین بوکسور تمام دوران شناخته می شود، در بازیهای 1960 در رم عناوین زیادی مانند دستکش طلایی و طلای المپیک را به دست آورد. او از افراد زیادی برای زندگی حرفه ای و زندگی معمولی خود الهام گرفته است. او پس از بازنشستگی، زندگی خود را وقف امور خیریه، به ویژه با کسانی ارتباط برقرار کرد، که از بیماری پارکینسون رنج می بردند. محمد علی با خطر غریبه نبود. از همان اوایل 12 سالگی هنگامی که کسی دوچرخه او را دزدید، او مصمم بود که سارقان آینده را بپذیرد، بنابراین جنگیدن را آموخت. بسیاری از ورزشکاران برای مقابله با کمال گرایی و ترس از شکست، یک فرایند بسیار دشوار را می گذرانند. این اغلب مانع رسیدن آنها به پتانسیل کامل آنها می شود.


هر چیزی کمتر از کمال و پیروزی به عنوان شکست محسوب می شود. آنچه که ورزشکاران نمی خواهند اتفاق بیفتد. اغلب این کار را انجام می دهند زیرا ترس از اشتباه موجب آن می­شود. این طرز فکر منجر به تنش، بلاتکلیفی و دقت بیش از حد می شود. محمد علی یک نمونه عالی از خطر پذیری بود و برای بسیاری از نسل ها الهام بخش مانده است.

 

مایکل فلپس، شناگر:

داستان 5 ورزشکاری که باعث انگیزه  در مسیر زندگی خواهد بود.

مایکل فلپس بزرگترین شناگر المپیکی تمام ادوار به حساب می آید. همه فکر می کردند که هیچ شناگری قادر نیست در یک المپیک تواند 8 مدال طلا کسب کند اما مایکل این کار را انجام داد و 19 مدال المپیک دارد که 15 مدال آن طلا است! نکته قابل توجه در مورد او این است که در کودکی از ADHD رنج می برد و مدتی را تحت درمان دارویی قرار گرفت. بیشتر افراد تصور می كنند كه افراد مبتلا به ADHD از بی قراری، تكانش و دامنه توجه بسیار كوتا رنج می برند. اما آنها همچنین توانایی خارق العاده ای دارند که می توانند بیش از حد روی فعالیتی که علاقه مند به آن هستند متمرکز شود. مایکل توانست با موفقیت چشمگیر از این امر استفاده کند. وی با هدایت انرژی و تمرکز خود توانسته از جنبه مثبت ADHD بهره ببرد.

 

فلپس نشان داده است که می تواند با نظم ترین و قوی ترین شناگران جهان را شکست دهد و برای هر کس که از اختلال روانی یا معلولیت دیگری رنج می برد یک نمونه الهام بخش است. او یک راز دیگر دارد که قبل از شروع هرگونه شنا از قدرت تجسم موفقیت استفاده می کند. او این روند را از زمانی که فقط 7 سال داشت آغاز کرد. او فهمید که هیچ محدودیتی برای موفقیت وجود ندارد و هنگامی که به هدف خود علاقه مند شوید، هیچ چیز نمی تواند شما را متوقف کند. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

«هیچ کس نمی خواهد برای کاری که من انجام می دهم محدودیتی بگذارد. من وقتی می خواهم آن کار را انجام دهم، انجام می­دهم. همیشه اینگونه کار کرده ام. اگر چیزی بخواهم، می­روم و آن را بدست می­آورم ». مایکل فلپس

 

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت lifehack می باشد.

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
ژیمناست
مایکل جردن
محمد علی، بوکسور
مایکل فلپس
شنا
شناگر
ورزشکار
ورزشکار حرفه ای

دیدگاه ها

ثریا خانم 19:24:35 1399/06/18
مقاله خوبیه ولی خب به رشته های در سایت شما مرتبط نبود
علی رضایی 19:24:06 1399/06/18
مقاله خوبیه ولی خب به رشته های در سایت شما مرتبط نبود
ثریا خانم 19:23:33 1399/06/18
مقاله خوبیه ولی خب به رشته های در سایت شما مرتبط نبود
سحر حاظری 19:20:44 1399/06/18
واقعا مقاله جالبی بود و باعث انگیزه بیشتر برای من تنبل میشود
ماندانا ایمانی 19:19:54 1399/06/18
چقدر پر انگیزه هستننننننن واقعا
امیر علی 19:18:50 1399/06/18
واقعا مقاله جالبی بود
ادریس محمدی 19:15:41 1399/06/18
مقاله خوبی بود اگر میشه درباره محمد علی بوکسور بیشتر توضیح داده بشه ‌...

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط