در حال بارگذاری ...

راز موفقیت به تحمل سختی شما بستگی دارد

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/05
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 1155

 

عوامل زیادی دست به دست هم می‌دهند تا شخص به موفقیت برسد. در حقیقت همان‌طور که بارها بارها گفته شده است؛ موفقیت به هیچ‌وجه شانسی نیست و شرایط و قوانین خاص خودش را دارد و در این بین تحمل سختی انسان‌ها بیشترین تفاوت را بین‌شان ایجاد می‌کند. همه افراد موفق کم و بیش بعضی کارها را انجام می‌دهند، همیشه به دنبال پیشرفت هستند و تسلیم نمی‌شوند. یکی از مهم‌ترین شرایطی که شاید در زندگی نود درصد از افراد موفق به چشم می‌خورد فلسفه رنج کشیدن است.

 

تحمل سختی نامحدود:

راز موفقیت به تحمل سختی شما بستگی دارد

 

چیزی که بیشتر آدم‌های این دوره توانایی‌اش را ندارند. شاید برای شما عجیب باشد که می‌خواهم از سختی و رنج بنویسم اما اگر می‌خواهید موفق شوید نباید این حقیقت را نادیده بگیرید که بیش‌تر افراد موفق در دل شرایط سخت رشد کردند و به موفقیت رسیدند. منظور از رنج و شرایط سخت فقط شرایط مالی بد نیست. این شرایط و رنج‌ها می‌توانند وضعیت مالی، بیماری، از دست دادن عزیزان،  شکست و هر چیز مشابه این‌ها باشد. وجه تشابه تمامی این افراد  زندگی پر فراز و نشیب و تسلیم نشدن در برابر شرایط سخت و رنج هاست. علت این که بعضی افراد تسلیم می‌شود این است که آنها تصور می‌کنند موفقیت بدون سختی و رنج به دست می‌آید  و فکر می‌کنند مسیر رسیدن به اهداف‌شان همیشه باید هموار باشد. در حالی که این موضوع حقیقت ندارد. در حقیقت در شرایط سخت  شما دو انتخاب دارید:

 

  • تسلیم شوید و کنار بکشید: انتخاب اول این است که تسلیم شرایط شوید‌ مثلا سال بعد کنکور مهمی در پیش دارید و می‌دانید زندگی شغلی شما به رتبه شما بستگی دارد. می‌توانید یک سال به خودتان سختی بدهید و سخت تلاش کنید. شب‌ها کم‌تر بخوابید و یا این که به خودتان سخت نگیرید و تلاش زیادی نکنید. در حالت دوم شاید رنج و سختی به شما نرسد اما نتیجه خاصی هم نخواهید گرفت. یک مثال دیگر بیمارهایی هستند که دچار بیماری‌های سختی مثل سرطان می‌شوند. بیش‌تر بیمارهایی که دچار بیماری‌های سختی می‌شوند تسلیم شرایط شده و دیر یا زود از پا در میایند.
  • ادامه دهید و خودتان را نبازید: انتخاب دوم این است که خودتان را نبازید و مطمئن باشید این روزهای سخت و پر از رنج خواهد گذشت و بالاخره روزهای خوب خواهند آمد. پس با تمام وجود برای خوب شدن اوضاع مالی‌تان، شرکت در کنکور، بهبود بیماری یا هر شرایط سخت دیگر بجنگید و مطمئن باشید که این رنج‌ها و سختی ها به سراغ شما آمدند تا شما را قوی‌تر کنند و به جایگاهی که لیاقتش را دارید برسانند. اگر شما قوی باشید و خودتان را مثبت نگه دارید می‌توانید از طوفان حوادث جان سالم به در ببرید.

 

اگر فکر می‌کنید تحمل رنج و سختی برای‌تان آسان نیست، ما این راه کارها را برای شما توصیه می‌کنیم:

 

از آدم‌های منفی‌نگر دوری کنید:

 

هم‌نشینی با آدم‌های درمانده، آدم‌هایی که فکر می‌کنند شانس ندارند و همه دنیا بر علیه آنها توطئه کرده یا بدبختی همیشه همراه آن‌هاست، باعث خواهد شد تا شما هم احساس درماندگی و بیچارگی کنید و وقتی رنجی به شما رسید به زمین و زمان بد و بیراه بگویید و تسلیم‌ شرایط شوید چون خود را یک بازنده از پیش تعیین شده می‌بینید. در این شرایط بهترین کار این است که آدم‌های منفی زندگی‌تان را با آدم‌های امیدوار و مثبت‌اندیش عوض کنید.  اگر تلاش کردید و نتوانستید دوستان و اطرافیان‌تان را متقاعد کنید که منفی فکر نکنند، پس بهترین راه دوری از آن‌هاست.

 

صبور بودن را تمرین کنید:

 

صبر سرمایه بسیار بزرگی است که انسان‌های موفق این سرمایه را دارند‌.  استیو جابز اگر در شرایط سخت زندگی‌اش وقتی از کالج اخراج شد یا بی‌خانمان بود، صبور نمی‌ماند و تسلیم شرایط می‌شد مثلا خودکشی را انتخاب می‌کرد یا خود را بازنده می‌دید و هیچ تلاشی برای تغییر زندگی‌اش نمی‌کرد امروز استیو جابز معروف نیست و هیچ کس او را نمی‌شناسد. اما او مسیری را انتخاب کرد که درست بود. در دل سختی‌ها و شرایط بد صبور ماند و مطمئن بود یک روز این سختی‌ها تمام خواهد شد.

 

امروز چند دقیقه با خودتان خلوت کنید. زندگی‌تان را بررسی کنید.  چه شرایطی باعث رنج شماست؟

فقر مالی، همکار بد، بیکاری، بیماری و هر عامل دیگری که باعث شده زندگی برای‌تان سخت شود، همیشگی نیست و فقط به سراغ شما آمده تا قوی‌تر شوید. پس به خودتان اعتماد کنید و تسلیم شرایط نشوید.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
راز موفقیت به تحمل سختی شما بستگی دارد
موفقیت
راز موفقیت
مقاله انگیزشی
انگیزه
هدف

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط