در حال بارگذاری ...

مهمترین مکمل ها برای هر بدن از دیدگاه سایت Bodybuilding

دسته بندی:
نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/04/10
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 255

تعداد افراد زیادی هستند که شما تا به حال با بسیاری از آنان روبرو شدید که سعی دارند نشان بدهند آنچه توصیه می کنند بهترین است بدون اینکه در نظر بگیرند اهداف شما چیست و اینکه آیا با آن، به شما برای رسیدن به اهدافتان کمکی می شود یا خیر.

اگر در صنعت سلامت و درمان و تناسب اندام هستید یا به نظر می رسد که نسبتاً سالم و مناسب هستید ، احتمالاً با این موضوع برخورد داشته اید. تعداد بسیار زیادی از افراد گیج کننده وجود دارند ، می خواهند باور کنید که جواب فقط یک قرص یا پودر است. و همین افراد تغذیه ی غلط را هم رواج می دهند، بیایید آن اشتباهات را برطرف کنیم!

به یک طریق یا روش دیگر ، من راه های بیشماری را که هزاران نفر دیگر که شما می توانید در موردشان بخوانید را طی کرده ام . این رویکرد من ، "ساده و هوشمندانه نگه داشتن " برای مکمل مؤثر است. من در طی شش مرحله به شما  برای هر مکملی که می خواهید استفاده کنید راهکارهایی ارائه می دهم و شما را در این مسیر یاری می کنم .

مهمترین مکمل ها برای هر بدن از دیدگاه سایت Bodybuilding

به یکباره یک قدم و یک قاشق غذاخوری اضافه کنید

شما هرگز نمی دانید که اگر رویکرد شما دچار مشکل باشد ، مکمل ها چه کاری را انجام می دهند یا برای شما کار نمی کنند. درعوض ، وقتی تصمیم دارید مکمل های جدیدی را به رژیم خود وارد کنید ، این کار را با اضافه کردن به یک وعده انجام دهید.
این حتی در مورد این شش مرحله  بزرگ صدق می کند!

به طور خاص ، فقط یک بار یک مکمل جدید به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این مکمل را حداقل برای 6-9 هفته مصرف کنید و قبل از تصمیم گیری در مورد مزایای مورد نظر خود ، آن را طبق برچسبی که دارد  یا طبق داده های مقاله ای مانند این مقاله مورد بررسی قرار دهید.
اگر مزیتی برای شما ندارد، استفاده از آن را قطع کنید.

 

اگر کمک کرده است ، عالی است. تا زمانی که متوجه افزایش اوج خود نشدید، از آن استفاده کنید. سپس ، می توانید یک مورد مکمل قوی تر را دنبال کنید تا همین روند را انجام دهید.

 

سالم سازی و ساخت بدن شما یک پروژه طولانی مدت است. پس به آن احترام بگذارید ، در این جا شما شانس بهتری برای رسیدن به جایی خواهید داشت که می توانید بدون تلف کردن وقت و هزینه در این راه پیشرفت کنید و به اهدافتان دست یابید.

مبانی مکمل

درباره مکمل ها ، قبل از استفاده آن ها چه چیزهایی را باید جدی بگیریم

·         چگونه و چرا می توان مولتی ویتامین مصرف کرد؟

·         چگونه و چرا ویتامین D3 مصرف کنیم؟

·         چگونه و چرا پودر پروتئین مصرف کنیم؟

·         چگونه و چرا باید یک مکمل  سبز مصرف کنیم؟

·         چگونه و چرا باید یک پروبیوتیک مصرف کنیم؟

 

 

مرحله 1: از رژیم غذایی فعلی ، آموزش ، سبک زندگی و سلامتی خود استفاده کنید

متأسفیم ، مکمل ها نباید اولین نکته برای عمل های شما باشند اگر:

شما بی تحرک بوده اید

شما اصول برنامه ریزی برای زمان هایی مانند وقتی که با توده اضافی تصاعدی  و نوسان شدید روبه رو می شوید را آموزش ندیده باشید.

شما یک رژیم غذایی ضعیف دارید

شما دچاریک وضعیت پزشکی  هستید که از قبل وجود داشته است

درعوض ، زمان آن رسیده است که ابتدا اصول را بدست آورید. چه کاری انجام می دهید و چه احساسی دارید؟ آیا سالهاست که ازرفتن پیش  پزشک خودداری می کنید یا بخش عمده ای از مراقبت های بدنی و سلامت خود را نادیده گرفته اید؟ آیا شما سالها آموزش دیده اید ، اما هنوزم نمی دانید قبل تمرین باید چه کاری انجام دهید؟  بهتر است باور کنید که این موارد می توانند در تأثیر یک مکمل موثر باشند.

 

مرحله 2: اهداف واقعی ، اما تحریک آمیز اصلی و هفتگی را تنظیم کنید

هرگونه مکملی که ارزش مصرف دارد - از جمله اصول اولیه آن داشتن پروتئین و مولتی ویتامین است، شما باید در هنگام استفاده آن، علاوه بر تمرین واقع بینانه،  یک برنامه غذایی با برنامه ریزی مناسب را در کنارش داشته باشید.

چه کاری می خواهید انجام دهید ، ومی خواهید چه احساسی داشته باشید؟ این بدان معنا نیست که "من می خواهم وزن زیادی را از دست بدهم" - هرچند که می دانم این برای خیلی ها ناگزیرخواهد بود. این  هدف می تواند تقویت شود ، و در یک ورزش بهتر استفاده شود ، تعداد مشخصی از تمرین را در هفته انجام دهید یا حتی یک برنامه تمرینی کامل را به پایان برسانید. این ها باید نسبت  به آنچه شما می خورید ، نحوه آموزش و همچنین چه مکمل هایی برای اهداف شما متناسب است ، آگاهی داشته باشید تا بهترین تاثیر را بگذارند.

اگر فکر می کنید هرگونه مکمل به شما امکان می دهد تلاش خود را در ورزشگاه کاهش دهید یا از یک برنامه غذایی نا مناسب استفاده کنید ، بنابراین خود را برای ناامید شدن از مکمل های غذایی آماده می کنید.

مرحله سوم: برای اهداف خود هوشمندانه بخورید

لازم نیست یک مربی تناسب اندام جهانی استخدام کنید. فقط خجالت نکشید! به عنوان مثال ، اگر می خواهید در هنگام غذا خوردن   800 کالری ، یک اینچ به بدن شما اضافه نشود و وزنه برداری های مداوم شما ، هیچ کمکی به شما نمی کند. پیشنهاد می کنم دوره های بدنسازی و تناسب اندام را در زیب اندام دنبال کنید. پروتئین و سبزیجات زیادی بخورید. اجازه ندهید عادتهای بد غذایی بر شما حاکم شود. به طور مداوم و مترقی آموزش ببینید و در انجام حرکات ورزشی پیشرفت کنید.

خیلی خوب بخورید ، خوب تمرین کنید

 

مرحله 4: خودتان را دوباره شارژ کنید و استرس زندگی را تحت کنترل خود نگه دارید

هیچ مکمل دیگری به اندازه ی، استراحت کافی ، استرس روحی کمتر و محدود کردن ارتباط خود با افرادی که برای شما سمی و مضر هستند و توانایی شما را در رسیدن به اهدافتان دست کم می گیرند و انگیزه ی شما را کاهش می دهند، عملکرد و سلامت شما را در سطح بالایی قرار نمی دهد.

مرحله 5: محیط زیست خود را ازدست آلاینده های مضری که می توانید کنترل کنید ، رها سازید

اگر فکر می کنید بوی سموم دفع آفات شیمیایی و علف های هرز عطرهای زندگی سالم هستند؛ اگر فکر می کنید همه چیز باید عاری از لکه باشد و فضای خانه یا محل کاری که با مواد ضدعفونی پر شده  بر روی حواس شما آسیب نمی زند مگر اینکه باعث مسمومیت ساکنان با پلاگین و دئودورانت آئروسل شود.بهتر است بدانید که ممکن است زندگی شما در این شرایط مانند یک شمع معطر بوی ببخشد ، اما بدن شما درگیر حملات فیزیولوژیکی بسیاری از این مواد شیمیایی رایج بوده است. با گذشت زمان ، این می تواند به طور قابل توجهی اثر منفی ای بر هورمون ها ، نور هورمون ها ، سلامتی شما و بله ، تأثیر مکمل های شما بگذارد.

 

مرحله6: ذهنیت درستی را به دست آورید

متعهد ، مثبت بمانید و بدانید که به دست آوردن بهترین فرم و شکل برای شما آنقدرها هم سهل و ساده نیست. هر چیزی که ارزشمند است به صورت تدریجی کسب می شود. نتایج فوری می توانند به همان سرعتی که به دست می آیند ، از دست بروند!

من می دانم که این موضوع باید زیاد مورد استفاده قرار گیرد. اما یک موضوع مهم در اینجا وجود دارد ، و این است: مکمل ها جادویی نیستند. آنها سبک زندگی ناسالم را سالم نمی کنند ، اما می توانند یک سبک زندگی سالم را سالم تر کنند!

اکنون ، هنگامی که مراحل ذکر شده را انجام دادید و به سطح آمادگی جسمانی پایه ای محکمی رسیده اید ، وقت آن رسیده است که برای منابع تغذیه ای خود بهینه سازی اساسی انجام دهید، این شش مکمل مواردی هستند که همه باید از آنها استفاده کنند تا در مسیر رسیدن به سلامت و آمادگی مطلوب در جاده موفقیت باقی بمانند.

چگونه و چرا می توان مولتی ویتامین مصرف کرد

چرا: هیچ مکملی نمی تواند رژیم غذایی یا سبک زندگی ضعیف را به طور کامل جبران کند ، اما این بازیگران حامی (یا "کوفاکتور") می توانند به بهینه سازی فرآیندهای بدن کمک کنند. این مواد مغذی همچنین هر زمان که فرآیندهای فیزیولوژیکی بدن شما تحت فشار قرار گرفته باشد ، مانند واکنش شدید به تمرینات ورزشی ، رژیم های غذایی ، دوره های رشد یا حملات سیستم ایمنی بدن ، کمک های موثری را به بدن شما در بازسازی خود خواهند داشت.

 

یک مولتی ویتامین مناسب باید سطح گردش خون را افزایش داده و ویتامین ها و مواد معدنی زیر را افزایش دهد:

ویتامین A

ویتامین D

ویتامین E

ویتامین K

ویتامین C

ویتامین های B1 ، B2 ، B3 ، B5 ، B6 ، B12

بیوتین  (ویتامی نی که در زرده تخم مرغ ، کبد و مخمر یافت می شود.)

کولین (یک ترکیب کاملاً اساسی که به طور گسترده در بافتهای زنده وجود دارد و در سنتز و حمل و نقل چربی ها مهم است.)

فولات (نمک یا استر اسید فولیک.)

کلسیم

کلرید

کروم

فلز مس

ید

اهن

منیزیم

منگنز

مولیبدن

فسفر

پتاسیم

سلنیوم

سدیم

فلز روی

شروع کنید به مطالعه کردن ، و گاهی اوقات خواهید شنید که نباید این ویتامین یا مواد معدنی را به همراه دیگرمواد مصرف کنید. به عنوان مثال کلسیم جذب آهن را کاهش می دهد و روی می تواند باعث کاهش جذب کروم و منیزیم شود. با این حال ، چنین بیانیه هایی فقط در حال چرخش حول محور بازاریابی هستند تا توجیه کنند چرا مواد تشکیل دهنده کپسول یا قرص در یک مکمل خاص گنجانده نشده است.

چرا؟ زیرا تقریباً هر یک از مواد مغذی می تواند باعث کاهش جذب یک ماده مغذی دیگرشود ... و باعث افزایش جذب چیز دیگری می شود. کلسیم ویتامین B12 را افزایش می دهد تا به نمونه اولیه ما برگردد ، و روی باعث افزایش جذب سلنیوم می شود. همچنین داشتن سطح روی در گردش خون پایین باعث کاهش جذب و مصرف ویتامین A و فولات و کاهش میزان ویتامین E در بدن می شود.

نکته این است که مثال هایی که برای واکنش مواد مختلف در بدن انسان آورده شد، بدان معنا نیست که جذب به هیچ وجه رخ نمی دهد. فقط این که ماده غذایی که مغلوب می شود می تواند کارایی کمتری داشته باشد. بنابراین شما برای حل این مشکل به  یک پشتیبان خوب برای رژیم غذایی خود نیاز دارید. نه هیچ چیز بیشتر.

نحوه: نصف دوز را با صبحانه ونیم  دوز دیگررا همراه با وعده غذایی دیگر در روز میل کنید. حتی بهتر ، یک دوز کامل را برای یک روز در سه یا چهار وعده تقسیم کنید. اگر یک مولتی ویتامین پر قدرت را با معده خالی مصرف می کنید ، به این نکته توجه داشته باشید که نه تنها جذب بسیاری از مواد مغذی کاهش می یابد ، بلکه یک فرصت بسیار مناسب نیز وجود دارد که شما در حدود 30 دقیقه بعد از مصرف مکمل می توانید احساس تهوع کنید. .

مولتی ویتامین ها

برای خرید بهترین محصول برای خود و اینکه نحوه ی استفاده ی درست آن را بدانید ا ز راهنمایی هایی که به شما ارائه می دهیم استفاده کنید!

 

چگونه و چرا ویتامین D3 مصرف کنیم؟

چرا: اکثرمولتی ویتامین ها به اندازه کافی شامل این ماده مغذی مهم نمی شوند ، که امروزه توسط متخصصان به جای یک ویتامین به عنوان یک هورمون استروئیدی همه کاره مطرح می شود. و میزان توصیه شده روزانه برای  این ویتامین بسیار کم است ، به ویژه با توجه به اینکه تخمین زده می شود بسیاری از جمعیت ایالات متحده در این ماده مغذی کمبود داشته باشند ، نقش بزرگی در سلامتی و سرزندگی در بدن دارد.

نشان داده شده است که با استفاده از 4000 IU تا حدود 8،500 IU در روز ، تأثیر معنی دار و سودمندی در معیارهای عملکرد ورزش دارد. در صورتی که بیشتر انواع مولتی ویتامین ها (multis )دارای 600-1000 IU می باشند.

کولکالسیفرول فرم D3 این ویتامین است. به نظر می رسد که کلسیفرول ، یا فرم D2 ، اگر چه بسیار ارزانتر است ،اما به طور منظم نشان داده شده است در افزایش سطح گردش خون از فرم فعال ویتامین D (25-هیدروکسی ویتامین D) در خون ، به میزان قابل توجهی کمتر از فرم D3 است.

نحوه: 2،000-4،000 IU را با صبحانه و دوباره با یک وعده غذایی دیگر در روز میل کنید. این یک ویتامین محلول در چربی است ، بنابراین مصرف آن به تنهایی به احتمال زیاد مؤثر نخواهد بود.

 ویتامین D3

این ویتامین ضروری همیشه در راس عنوان ها است. اما این بدان معنا نیست که همه از آن به درستی استفاده کنند! در اینجا چیزهایی را که باید بخرید و ویتامین D مناسب را از آن ها تهیه کنید در اینجا آورده شده است.

 

چگونه و چرا پودر پروتئین مصرف کنیم

چرا: پروتئین تنها ماده مغذی اصلی است که سنتز پروتئین ماهیچه ها را تحریک می کند ، فرایندی که بدن شما به وسیله ی آن ترمیم و رشد می کند.
اما همچنین حساسیت به انسولین و کنترل قند خون را بهبود می بخشد ، از فشار خون سالم و پاسخ التهابی پشتیبانی می کند ، باعث کاهش تلفات ناشی از سن یا عدم تحرک در عضله و قدرت می شود و برای سیستم ایمنی قوی بسیار مهم است. به علاوه ، پروتئین سوزاندن کالری (ترموژنز) را افزایش داده و گرسنگی ای که بیشتر در آن نیاز به کربوهیدرات یا چربی بیشتر می شود راکاهش می دهد.

والبته ، فقط برای زمانی که به دنبال افزایش وزن می باشید نیست. هنگام ترکیب با رژیم غذایی با کالری محدود ، مکمل پروتئین نیز باعث از بین رفتن چربی و کاهش وزن بدن می شود و باعث کاهش افت توده بد چربی بدن می شود.

در بازار امروز گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید پروتئین خود را از آن ها دریافت کنید: لبنیات ، تخم مرغ ، مرغ یا سایر منابع حیوانی ، سبزیجات (سویا ، برنج ، کدو تنبل ، کنف و غیره) ، ماهی ، جلبک ها وغیره و لیست همچنان ادامه می یابد. با این حال ، من بر این عقیده هستم که گفتگو و بحث ما  با پروتئین (آب پنیر)whey آغاز می شود.

چرا؟ زیرا برای بدن انسان ،با آب پنیر یا همان پروتئین whey  و به معنای واقعی کلمه با پروتئین دارای حیات است. آب پنیر تقریباً 92 درصد از کل پروتئین موجود در شیر مادر را در زمان شیردهی زودرس تشکیل می دهد ، و هنگامی که کودکان بیش از دو سال از آنها تغذیه می شوند حدود 55-60 درصد از کل پروتئینی که  در شیر مادر است را به دست می آورند. حتی اگر مادر کاملاً وگان باشد ، هنوز پروتئین آب پنیر تولید می کند تا نیاز و سلامتی فرزندان خود را تأمین کند.

تمام پروتئین های دیگر به عنوان یک ماده متنوع و منبع اسیدهای آمینه خوب هستند ، اما آب پنیر به دلیل خوبی محبوب ترین آنها است.

اگر هدف شما بزرگتر و قوی تر باشد ، هر کنسانتره پروتئین آب پنیر (WPC) درست عمل می کند. اگر رژیم غذایی محدود شده با کربوهیدرات یا چربی را دنبال می کنید ، یا اگر حساسیت واقعی به لاکتوز دارید ، به یک پروتئین آب پنیر (WPI) نیاز دارید.

WPC یا WPI هیدرولیز ("هضم شده قبل از هضم") اگرچه گرانتر است ، اگر به طور معمول با مصرف پروتئین های لبنی معده ی شما ناراحت شده یا اگر می خواهید پاسخ انسولین بیشتری داشته باشید ، می توان از آن استفاده کرد. بعلاوه ، برخی از شواهد نشان می دهد که اشکال زیاد آب هیدرولیز شده آب پنیر، ممکن است باعث افزایش چربی بیشتر نسبت به سایر اشکال آب پنیر شود. اگر آب پنیر نسبتاً هیدرولیز بتواند همان مزیت را فراهم کند ، داده ها دو برابر هستند و هیچ داده ای با کیفیت از مزایای استفاده از آب پنیر با حداقل هیدرولیز پشتیبانی نمی کند.

نحوه: اکثر مطالعات  از یک بار مصرف حداقل 20 گرم آب پنیر در هر وعده ، اما احتمالاً چندین بار در روز حمایت می کنند. برای کمک به کاهش اشتها و کاهش پاسخ گلوکز خون به وعده غذایی ، حداقل 30 دقیقه قبل از خوردن وعده غذایی یک پیمانه whey بنوشید. در حین ورزش ، واقعاً زمان اشتباه یا کاملاً مناسب برای مصرف آب پنیر وجود ندارد: قبل از تمرین ، حین تمرین یا بعد از تمرین. هر کدام بسته به عوامل دیگر ، مزیت بالقوه خود را دارند. نکته اصلی این است که مصرف whey در طول زمان تمرین شما می تواند اثرات مثبت تمرین شما را تقویت کند.

پودر پروتئین

اگر داشتن  مقداری پروتئین در شیکر بعد از تمرین بخشی از مراسم سالن بدنسازی شماست ، عالی است! اما اطلاعات بیشتری وجود دارد تا اطمینان حاصل کنید که این کالای اصلی را خریداری کرده و از آن استفاده کنید.

 

چگونه و چرا اسیدهای چرب امگا 3 مصرف کنیم

چرا: علاوه بر اینکه منبع انرژی و دارای کالری است ، اسیدهای چرب (FA) چیزی هستند که هر سلول در بدن شما از آن به عنوان پایه غشای مایع استفاده می کند. از آنجا که سلول ها به طور مداوم در حال بازسازی و از بین رفتن هستند ، می توانید امیدوار باشید که چرا داشتن رژیم غذایی زیاد در گیاهان دارویی ضروری (EFA) برای حمایت از سلامت و آمادگی مطلوب ضروری است.

FA نیز به عنوان پیش سازهای متابولیک هورمونها بسیار مهم هستند و به سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند تا به درستی کار کند. نکته قابل توجه ، هنگامی که در مقادیر کافی و نسبت آن با سایر FA ها مصرف می شود ، برخی از FA ها یک واکنش ضد التهابی قوی ارائه می دهند که برای بهبودی سریع از تمرینات شدید یا استرس ناشی از خواب ناکافی ، رژیم غذایی ضعیف یا سایر محیط زیست و سبک زندگی لازم است.

در یک مطالعه خوب بیان شده است ، هنگامی که 4 گرم در روز یک FA خاص در غیاب مواد مغذی دیگر مصرف می شد ، هیچ تأثیر مستقیمی بر روی تحریک سنتز پروتئین ماهیچه یا مسیرهایی که منجر به افزایش رشد ماهیچه ها از نظر سلامت شده ، نیست. هم در مردان و هم در زنان. با این حال ، هنگامی که سطح انسولین و اسیدهای آمینه خون افزایش یافته بود ، مکمل EFA اثرات آنابولیک را تقریباً 50 درصد بیش از آنچه در پاسخ به انسولین به علاوه اسیدهای آمینه رخ داده است  را افزایش داد.

نتیجه نهایی برای شما این است که : EFA ها به تنهایی مزایای بزرگی را ارائه نمی دهند بلکه باعث می شوند سایر مواد مغذی نیز بهتر عمل کنند.

اسیدهای چرب امگا 3

چه: امگا 3 به ویژه اشکال مهمی از EFA ها هستند ، باید به طور مرتب مصرف شوند و در غلظت های بالاتری در ماهی نسبت به گیاهان وجود دارند . امگا -3 های که ازماهی مشتق شده همچنین غلظت بالاتری از دو نیروگاه EFAs ، اسید دکوزهگزانوئیک (DHA) و اسید (EPA) دارند.

هنگام خرید یک مکمل امگا 3 ، به کسانی که FA را به صورت تری گلیسیرید طبیعی یا اسیدهای چرب آزاد تهیه می کنند ، را در نظر بگیرید.گزینه های پرطرفدار دیگر شامل اتیل استر ، کنسانتره ها یا فرم های "درجه دارویی" است که همگی در دوزهای بالاتر مورد نیاز هستند تا افزایش قابل مقایسه ای در سطح خون از آنچه که در پاسخ به دوزهای پایین تر از فرم طبیعی اتفاق می افتد را می توان نام برد. حتی در این صورت استرهای اتیل به همان اندازه ثابت یا تقریباً مؤثر ظاهر نمی شوند که امگا 3 به عنوان اسیدهای چرب آزاد ارائه شود.

چگونه: برای حمایت از پاسخ التهابی سالم به ورزش و سایر اشکال استرس فیزیولوژیکی و همچنین حمایت از روحیه و سلامت روانی و ترویج یک قلب سالم و پوست سالم ، حداقل 2.8 گرم در روز از ترکیبات حاوی EPA و DHA استفاده کنید. ، در حدود75/1و 1 نسبت به : EPA به DHA.

همچنین هرچه دانه های فرآوری شده ، روغن های گیاهی تصفیه شده ، تخم مرغ و مرغ های دیگر ، گوشت قرمز ، محصولات گوشت خوک ، پنیر و سایر اشکال لبنیاتی که مصرف می کنید ، چربی شما بیشتر به سمت امگا 6 متمایل شود. این امر نیاز به امگا 3 را برای دستیابی به نسبت سالم از امگا6 را افزایش می دهد.

اسیدهای چرب امگا 3

روغن ماهی  از نظر امگا 3 محبوب تر از همیشه است. اما آیا شما آنها را با استانداردهای کیفی مناسبی که در ذهن شماست می خرید یا راه درست را در پیش گرفته اید؟ این چیزی است که شما باید بدانید!

چگونه و چرا باید یک مکمل  سبز مصرف کنیم

چرا: کمتر از یک دهه پیش ، اکثریت قریب به اتفاق کتب درسی مربوط به تغذیه در کالج ها ، غذاهای گیاهی را منبع، مواد مغذی اصلی (به عنوان مثال ، کربوهیدرات ، چربی ، پروتئین) ، فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی ضروری در نظر گرفتند. 
اما تا حدودی به دلیل رشد مداوم برنامه های پزشکی یکپارچه و ورود داروهای پوکی استخوان ، طیف گسترده ای از گیاهان جدید (و باستانی) وارد جریان اصلی شده اند.

 

چه: با توجه به اینکه مکمل های مختلف فیتوشیمیایی یا سبز چگونه می توانند متفاوت باشند ، نتیجه گیری کلی و همه جانبه سخت است.
به عنوان یک قاعده بسیار کلی ، اکثر پودرهای گیاهان دارویی و دسته اصلی سازنده آنها فیتوشیمیایی (به عنوان مثال ، ترکیبات فنلی) از نظر کارآیی محدود در دوزهای کمتر از حدود سه گرم در روز ، و بیشتر زیر مجموعه های آن مواد شیمیایی عمده (به عنوان مثال ، کل فلاونوئیدها) برای به دست آوردن مزایای واقعی آنها ، باید حداقل 500 میلی گرم در هر وعده مصرف کنید.
مطمئناً استثنائاتی وجود دارد ، مانند وقتی که کافئین آلکالوئید جدا شده و نسبت به منبع اصلی آن غلیظ تر است.

به جای ارائه توصیه های خاص ، توصیه می کنم محصولی مناسب را تهیه کنید ، اما بیش از 6 تا 12 هفته به آن نچسبید.
برخی از گروه های عمده و زیر گروه های مهم فیتوشیمیایی که اغلب به دنبال آن هستند ، عبارتند از:

ترپنوئیدها (کاروتنوئیدها ، تری پپنوئیدها و فیتواسترول ها)

ترکیبات فنلی ، از جمله:

اسیدهای معطر

پلی فنول ها (فلاونوئیدها ، فلاوان- ols، آنتوسیانیدین ها و آنتوسیانین ها)

ایزوفلاونوئیدها

استیلبنوئیدها

تانن ها

آلکالوئیدها

گلوکوزینولاتها

ترکیبات حاوی نیتروژن

ترکیبات ارگانولفور

 

چگونه: هیچ راهبردی برای ارئه کردن دوزهای متناسب وجود ندارد که در همه گروه ها و زیر مجموعه های فیتوشیمیایی کار کند. اما بسیاری از مواد شیمیایی فیتوشیمیایی در هنگام مصرف با مواد غذایی موثرتر هستند. برای چند نمونه نشان داده شده است که امگا 3 ، ویتامین C و ترکیبات مفید  آن برای غذاهای پرادویه ، افزایش  زیستی در برخی از گیاهان دارویی مفید و اما کم جذب کننده را نشان می دهند.

 

مکمل های سبزیجات

بسیاری از ورزشکاران  از مکمل های سبزیجات استفاده می کنند و بسیار به آن ها متعهد هستند. اگر قصد استفاده از آن را دارید یا قبلاً آن را استفاده کرده اید ، این چیزهایی است که شما باید بخرید تا یک کالای خوب خریده باشید و درست از آن استفاده کنید

چگونه و چرا باید یک پروبیوتیک مصرف کنیم

چرا: بر خلاف باکتری های بد مانند سالمونلا ، لیستریا و E. coli که می توانند در صورت وارد شدن در دستگاه گوارش شما اگر به اندازه کافی زیاد باشند ، می توانند باعث حال بد شما بشوند، لیست بزرگی از نمونه های خوب هم وجود دارد.

 

مصرف طیف گسترده ای از میوه ها و سبزیجات ارگانیک تازه پخته شده یا ملایم می تواند شگفتی هایی برای حمایت از یک جمعیت سالم و متنوع از باکتری های مفید داشته باشد و از همین جا است که استراتژی شما باید شروع شود. اما متأسفانه ، محیطی که شما در آن زندگی می کنید ، نحوه پاسخگویی به استرس ، سبک زندگی و رژیم غذایی ، خوردن غذاهای فرآوری شده و طیف گسترده ای از مواد شیمیایی (از جمله شیرین کننده های با شدت بالا - چه طبیعی و چه مصنوعی) می تواند زندگی آنها را از بین ببرد. در واقع همان باکتری های خوب در روده.

گونه های لاکتوباسیل و بیفید وباکتری ها ی پروبیوتیک ها رایج ترین آنها تقریباً در تمام مکمل ها است. توصیه های فعلی این است که شما بین محصولاتی که حاوی انواع مختلف پروبیوتیک هستند ، باید مواردی را انتخاب                                                                             کنید ، زیرا هنگامی که شما به اندازه کافی نمونه باکتری های خوبی در سیستم خود بدست آورید و یک رژیم غذایی سالم با تنوع کافی مصرف کنید ، باکتری های خوب به تنهایی تکثیر می شوند.

چگونه: پروبیوتیک ها را همراه با وعده های غذایی یا میان وعده هایی با مقدار زیاد پلی فنول های گیاهی (سبزیجات و میوه) ، سایر گیاهان دارویی ، امگا 3 و سایر چربی های "خوب" مصرف کنید.

کلام آخر:

امیدواریم با مطالعه ی مطالب ارائه شده در این مقاله بتوانید برای خرید و استفاده از مکمل های مورد نیاز خود برای بدن سازی ، در مسیر امن تری قدم بردارید.

 

مترجم و ویراستار:

تیم محتواسازیزیب اندام

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
zibandam
مکمل
مولتی ویتامین
امگا 3
مکمل های سبزیجات
مکمل بدنسازی
مکمل غذایی
پودر پروتئین
تمرین بدنسازی
تمرین بدنسازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط