در حال بارگذاری ...

اهمیت بی علاقگی عاطفی در زندگی

نویسنده : بهاره زارع
تاریخ انتشار : 1399/06/06
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 268

بی علاقگی (Detachment): اهمیت  بی علاقگی عاطفی در زندگی

 

اهمیت بی علاقگی عاطفی در زندگی

انفصال یا جدایی عاطفی به معنای آرامش ابدی است. این در واقع یک توانایی است که خود را از تأثیر شرایط بیرونی که با بخشها و شرایط داخلی شما در تضاد است، دور نگه دارید.

امروزه همه به قدری مشغول هستند که دیگر وقت مکث کردن و توجه داشتن به موضوعات مختلف را ندارند و بیشتر فکر می کنند فقط باید درباره چیز بدی که در زندگی  رخ می دهد، فکر کنند.

  به عبارت دیگر، همه به چیزهای خارجی وابسته هستند و مدام در اندیشه ی این هستند که به سادگی می توانند صدمه ببینند، آن هم درباره ی آنچه ککه هنوز اتفاق نیفتاده استیک فکر مخرب و ناراحت کننده به راحتی می تواند ما را ازهمه ی شادی هایمان دور کند. به شما پیشنهاد می کنم به وبلاگ بروز زیب اندام مراجعه کرده و با خواندن مقالات مرتبط با مباحث انگیزشی و موفقیت مسیر روبه رشد و پر از انرژی های بیرونی و درونی مثبتی را  طی کنید و اجازه دهید در این راه خانواده ی زیب اندام همگام شما باشد.

 

 

واکنش فوری شما هنگامی که خود را با مشکل مواجه دیدید، چیست؟

 

من می توانم برخی از سخنانی که با خودتان می گویید را بشنوم، « خدایا، دیگر نه، دیگر بس است» یا « اوه نه خدایا، چرا همیشه من؟»

دوست من، همیشه این فقط تو نیستی که دچار مشکلات می شوی. همه ی انسانها در زندگی خود در حال گذر از مرحله ی خوب و بد هستند و موارد خوب و بد زیادی را از سر می گذرانند. اما گاهی اوقات بهتر است که با این شرایط کنار بیایند. حتماً افراد زیادی را دیده اید که همیشه غیر عادی به نظر می رسند، چه اتفاقی برای آنها می افتد؟ آنها ساده می گیرند و می گذرند.

 

چرا؟

 

زیرا آنها خیلی از نظر عاطفی به چیزها وابسته نیستند. حتی اجازه نمی دهند که شرایط خارجی بر روی آنها تأثیر بگذارد. این بدان معنا نیست که قلب ندارند یا احساس کمتری دارند. اما آنها خود را از تأثیر شرایطی که روش تفکر بیشتر شما را محدود می کند، جدا کرده اند.

 

جدا شدن به معنای « ناظر جدا شده » از شرایط است. هر وقت با بحران روبرو شدیم، اکثر ما بلافاصله برای رفع آن بحران از خود واکنشی را نشان می دهیم. این واکنش فوری در واقع قدرت ذهن را برای تفکر خلاقانه قفل می کند.

مکث کنید و بعد تأمل کنید. مهم است که ابتدا اوضاع را تحلیل کرده و تا حدودی کنترل آن را در دست بگیرید و به همین ترتیب پاسخ دهید. شرایط جدا شدن به شما کمک می کند، تا به آن برسید و این چنین عمل کنید. بهتر است برای درک بیشتر اهمیت جدا شدن، در اینجا مثالی را برای شما ذکر کنیم.

 

مثال:

 

آیا وقتی به پزشک مراجعه می کنید و می گویید بیماری شما چیست، او به شما معالجه ی فوری می دهد؟ مهم نیست که چقدر مشکل شما حاد یا جدی است، او ابتدا تجزیه و تحلیل می کند. بدون آنالیز کردن شرایط شما، درمان می تواند مضر باشد نه مفید. در برخی موارد که پزشک هنوز در مورد یک بیماری مطمئن نیست، برای درمان صحیح آزمایش و تجزی تحلیل اطلاعاتی بیشتری را پیشنهاد می کند. بنابراین دکتر زمان لازم را برای بررسی صحیح تخصیص داده و پس از آن بسته به نوع بیماری، بیمار خود را معالجه می کند.

 

پس با توجه به این مثال شما هم این گونه عمل کنید یعنی، وقتی که مشکلی بر شما غلبه کرد، فوری عقب نکشید. در درون آرام باشید. بر آن مشکل غلبه کنید و آن را در مقابل خود قرار دهید. و آن را کاملاً تجزیه و تحلیل کنید اما تحت تأثیر اثر آن قرار نگیرید از همه ی تلاش خود بهره ببرید.اگر می خواهید در زندگی بهترین باشید پس باید بر بسیاری از این موارد غلبه کنید.

 

اهمیت بی علاقگی عاطفی در زندگی

مثال برای نحوه جدا شدن:

 

آیا زمان هایی را که خود را درگیر افسردگی کرده اید را به خاطر دارید؟
هیچ چیزی به نظرتان نمی رسد. در بیشتر موارد، شما برای گرفتن یک پیشنهاد یا راه حل پیش دوستتان می روید و یک راه حل مقرون به صرفه پیدا می کنید. چگونه او توانست در حالی که شما بیشتر با این مشکل آشنا هستید، راه حل بهتری را برای این مشکل پیدا کند؟ چرا این فکر و راه حل به ذهن خودتان نرسیده بود؟

این همان کناره گیری و جدایی  است. شما آنقدر در جریان تأثیر مسئله محو بودیدکه نمی توانستید راه حل را بیابید. اما برای او این گونه نبود. بنابراین، اگر شما جدائی را تمرین  کنید، بدانید که این مهارت زندگی شما را بهتر می کند. جدا شدن فقط برای بعضی از افراد بزرگ و موفق نیست، بلکه برای هر شخص معمولی نیز کارا است. در واقع این به هر مشکلی که در زندگی روزمره با آن سر و کار دارید کمک می کند.

 

من می خواهم سخنانم را با نوشتن چند حرف خوب، که توسط وین دایر، یکی از نویسندگان بزرگ انگیزشی گفته شده است، پایان دهم:

« به آرامی و با مهربانی به خود یادآوری کنید، من نمی توانم چیزی را از آن خود یا برای خود، کنم.

 

این یک فکر و اندیشه ی ارزشمند است که باید برای بهبود وضعیت مالی، نگرانی در مورد سرمایه گذاری ها، و برنامه ریزی برای دستیابی به منابع بیشتر و بیشتر، آن را در ذهن داشته باشید». پس به آرامی و با مهربانی به خود یادآوری کنید، من نمی توانم هیچ چیز را برای خودم داشته باشم ».
ساده بگویم در واقع، این یک اصل جهانی است که شما بخشی از آن هستید.  وقتی واقعاً از این خواب بیدار می شوید باید همه چیز را رها و آزاد بدانید. آیا اجازه می دهید در زندگی با ناامیدی روبرو شوید و از اینکه هرچیزی را به اندازه  کافی ندارید نگران باشید؟
اگر چنین است، به شما پیشنهاد می کنم که آرامش داشته باشید و به یاد داشته باشید که فقط برای مدت کوتاهی هر آنچه را در اختیار دارید متعلق به شماست.
 وقتی از این خواب بیدار می شوید، شما حماقت خود را از اینکه به هرچیزی وابستگی داشتید خواهید دید.
پس با دیدی عاقلانه تر با این موضوع برخورد داشته باشید.

 

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع رسمی  این مقاله وب سایت visionshine. باشد

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
online coach
coach online
بی علاقگی عاطفی
بی علاقگی عاطفی در زندگی
بی علاقگی
علاقه
زندگی
جدایی عاطفی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط