در حال بارگذاری ...

تاثیر باورنکردنی حمام آب گرم بر بهبود بی خوابی

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1400/01/20
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 224

مشکل خواب دارید؟ قبل از خواب حمام آب گرم داشته باشید.

یک حمام گرم می تواند به تغییر دمای هسته بدن شما کمک کند و شما سریعتر به خواب بروید.

محققان برای به خواب رفتن سریعتر، حمام گرم را توصیه می کنند.

یک مطالعه نشان داد که گرفتن حمام گرم حدود 90 دقیقه قبل از خواب می تواند به افراد کمک کند تا زودتر به خواب روند.

آب گرم در واقع به تغییر دمای هسته بدن کمک می کند تا شما با درجه حرارت پایین به رختخواب بروید.

کاهش دما به بدن علامت می دهد که زمان خواب است.

استحمام گرم قبل از خواب می تواند به خواب بهتر شما کمک کند، به خصوص اگر دمای آب و زمان حمام درست باشد.

 

یک تیم تحقیقاتی به سرپرستی شهاب حقایق، داوطلب دکترای دپارتمان مهندسی پزشکی در دانشگاه تگزاس در آستین، تجزیه و تحلیل داده های سیستماتیک را برای ارزیابی تحقیقاتی انجام داد که بین استحمام، دمای آب و کیفیت خواب ارتباط دارد. محققان 5322 مطالعه را مورد بررسی قرار دادند و از حدود ده مورد با روش های جامد برای نتیجه گیری استفاده کردند.

مطابق نتایج آنها، استحمام یک تا دو ساعته - در حالت ایده آل، 90 دقیقه - قبل از خواب در آب در دمای 104 تا 109 درجه فارنهایت (40 تا 43 درجه سانتیگراد) این ترفند را برای کمک به افراد در داشتن بهترین کیفیت خواب است. استحمام در آن زمان و دما می تواند به شما کمک کند تا به طور متوسط ​​10 دقیقه سریعتر از حالت طبیعی بخوابید.

 

گزارش آنها اثرات چگونگی تأثیر گرمای بدن بر توانایی به خواب رفتن را بررسی کرد.

یافته ها شامل اطلاعاتی درباره تأخیر شروع خواب، یعنی مدت زمانی است که از بیداری کامل به خواب می رود. کارایی خواب، مقدار زمان صرف شده در خواب نسبت به کل زمان صرف شده در رختخواب برای خواب. و کیفیت خواب ذهنی.

مقاله پیشنهادی:📝

درک خواب و چرخه های شبانه روزی

تحقیقات پزشکی قبلاً ثابت کرده است که خواب و دمای هسته بدن ما توسط ساعت شبانه روزی تنظیم می شود. بدن شما در اواخر بعد از ظهر یا اوایل شب حدود دو تا سه درجه بالاتر است. در هنگام خواب، کمترین میزان آن است.

 

در زمان خواب، به طور متوسط ​​فرد دچار کاهش 0/5 تا 1 درجه فارنهایت (حدود 3/0 تا 6/0 درجه سانتی گراد) دمای بدن می شود. بین دوره میانی و بعد از خواب شبانه به کمترین سطح می رسد و با آمادگی برای بیدار شدن، شروع به افزایش می کند.

 

به نظر می رسد ضداسلامی است اما حمام یا دوش آب گرم سیستم تحریک کننده حرارت بدن را تحریک می کند و باعث گردش خون از هسته داخلی به قسمت های محیطی دست و پا می شود. این می تواند به حذف گرمای بدن کمک کرده و دمای بدن را کاهش دهد.

 

ایده اصلی استحمام با آب گرم در شب بر اساس کاهش دمای بدن است که رخ می دهد و به غده صنوبری نشان می دهد که تولید ملاتونین را نشان می دهد. دکتر مایکل بروس، روانشناس بالینی و هم دیپلمات هیئت پزشکی خواب آمریکا و همکار آکادمی پزشکی خواب آمریکا، برای بیشتر افراد که این اتفاق در حدود ساعت 10 شب تا 11 شب رخ می دهد، توضیح داد .

 

وی افزود: «این ممکن است متفاوت باشد اگر کسی پرنده زودرس یا جغد شبانه یا بی خوابی باشد.»

ایده زمانبندی حمام این است که وقتی دمای بدن را بیش از 38 درجه سانتیگراد (38 درجه سانتیگراد) بالا بردیم، باید پایین بیاید. این کاهش طبیعی را تقلید می کند.

Breus خاطرنشان کرد: قرار دادن بدن در آب سرد می تواند باعث کاهش دمای بدن شود، بنابراین می تواند به یک واکنش جنگ یا پرواز تبدیل شود و هشدار دهد.

حقایق گفت، هنگام غروب یا دوش آب گرم کاملاً به موقع، حتما 10 دقیقه آن را خیس کنید - زمان بهینه.

 

مقاله پیشنهادی:📝

 

اصول حمام کردن

بروس گفت، حمام ها تأثیر متفاوتی نسبت به دوش روی بدن دارند.

وی گفت: «اول اینكه سرعت بدن شما را با سرعت بیشتری تغییر می دهد، زیرا محركی است كه بدن را احاطه كرده است.  با استفاده از حمام حبابی، لایه ای از عایق در اطراف بدن ایجاد می شود و مدت زمان بیشتری آن را گرم نگه می دارد. و از آنجا که دراز کشیده اید، بدن شما می تواند به روش دیگری آرام شود. »

 

وارگا خاطرنشان کرد، دکتر اندرو وارگا، پزشک داروی خواب در مرکز خواب یکپارچه Mount Sinai، گفت: افرادی که صبح ها استحمام می کنند و مشکلات خواب دارند، به خصوص با خوابیدن، ممکن است دوش شب یا حمام مفید باشد.

 

وارگا گفت: «به نظر می رسد یک مداخله کاملاً معقول و کم خطر است که به نظر می رسد برخی داده ها از آن پشتیبانی می کنند. به غیر از این، استاندارد طلایی برای درمان مسائل مربوط به خواب، رفتار درمانی شناختی است.»

 

دکتر جیانگ هونگ لیو، استاد دانشکده پرستاری دانشگاه پنسیلوانیا، گفت: فقط زیاد به زمان خواب غسل ندهید، زیرا ممکن است با این کار زمان کافی برای خنک شدن بدن شما ایجاد نشود و اثرات معکوس داشته باشد.

 

تیم حقایق در حال کار داخلی برای ایجاد یک سیستم تشک جدید است که از فناوری تحریک حرارتی انتخابی اختراع شده دانشگاه تگزاس استفاده می کند. روی تشک سنسورهای پوستی برای تنظیم دما وجود دارد تا بتواند درجه حرارت مطلوب فرد را در طول شب، چه در صورت تقاضا و چه به صورت خودکار، حفظ کند.

مقاله پیشنهادی:📝

 

2018 مطالعه بررسی تغییر آب و هوا و کیفیت خواب اشاره کرد که دمای روز بالاتر می توانید به درجه حرارت شب بالاتر منجر شود. از آنجا که درجه حرارت برای کیفیت خواب بسیار مهم است، نویسندگان ادعا می کنند که افزایش متوسط ​​در نتیجه تغییر آب و هوا می تواند بر خواب تأثیر بگذارد.

منبع:

منبع رسمی این مقاله وبسایت  healthline می باشد.

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
مربی آنلاین لاغری
دریافت برنامه تمرینی آنلاین
وبسایت بدنسازی
مربی آنلاین بدنسازی آنلاین
تاثیر باورنکردنی حمام آب گرم بر بهبود بی خوابی
حمام آب گرم بر روی خواب چه تاثیری دارد
تاثیر حمام آب گرم بر بهبود کیفیت خواب
دوش گرفتن پیش از خواب
درمان بیخوابی با حمام آب گرم
zibandam
دوش گرفتن قبل از خواب کار درستی است؟
دوش گرفتن
تاثیر آب گرم بر روی کیفیت خواب
برای اینکه راحت بخوابم باید چه کار کنم؟
مربی خصوصی بدنسازی در منزل
آنلاین فیتنس
مربی آنلاین فیتنس
تاثیر ورزش بر روی خواب راحت
مشکل خواب دارید؟
آیا باید قبل خواب حمام آب گرم داشته باشیم؟
بدنسازی آنلاین
ورزش زیبایی اندام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط