در حال بارگذاری ...

تاثیر حجامت بر بدن‌سازی و تناسب‌اندام

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/06
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 847

 

حجامت اصطلاحا به روشی ازخونگیری اطلاق می‌شود که جهت درمان بعضی از بیماری‌ها به‌کار می‌رود و دارای سابقه تاریخی هفت هزارساله می‌باشد. به عنوان یک سنت الهی در روایات و سیره پیامبران و ائمه اطهار(ع) مطرح گردیده و جزء احکام امضائی اسلام است و در طب‌سنتی به عنوان رکن درمان به حساب می‌آید به زبان علمی تعبیر می‌شود.

 

روش انجام حجامت چگونه است؟

تاثیر حجامت بر بدن‌سازی و تناسب‌اندام

 

پس از معاینه و اخذ شرح حال از بیمار، موضعی که برای حجامت تعیین شده است ضدعفونی گشته سپس با لیوان حجامت که به‌صورت یکبار مصرف ساخته شده به‌مدت چند دقیقه بادکش می‌شود. بعد از ایجاد انبساط چند خراش سطحی ایجاد می‌گردد، آنگاه به تناسب وضعیت جسمی؛ بالینی و عروقی بیمار در 3 الی 5 مرحله از وی خون گرفته می‌شود. این عملیات مجموعا در مدت حدود 20 دقیقه انجام می‌شود که خون گرفته شده حداکثر به 50 تا 70 سی‌سی بالغ می‌گردد. در حجامت خشک مرحله خون‌گیری انجام نمی‌شود.

 

خواص بادکش برای بدن‌سازان:

 

بادکش برای درمان بسیاری از مریضی‌ها و دردهای مختلف مفید می‌باشد، هم‌چنین در ورزش بدن‌سازی بسیار مفید و ضروری می‌باشد به گونه‌ای جزو طب‌سنتی ایرانی و اسلامی می‌باشد اما بسیاری از ورزشکاران خارجی قبل از مسابقات از این طب استفاده می‌کنند گویا آنها نیز به فواید آن پی برده‌اند.

 

فواید بادکش در ورزش بدن‌سازی چیست:

 

 1. رفع خشتگی و اکسیژن‌رسانی به سلول‌های بدن از بین رفتن خستگی و درد.

 

 1. عفونت‌های موضعی از بین می‌رود و آسیب‌دیدگی‌های بافت عضلات به سرعت ترمیم می‌گردد.

 

 1. اسپاسم عضلانی را برطرف می‌کند. ( اسپاسم به گرفتگی متداوم یک عضله گفته می‌شود که در گاهی اوقات حتی اگر از عضله کار هم کشیده نشود، دچار گرفتگی می‌شود ).

 

 1. رفع خواب‌رفتگی‌ها و گزگز اندام‌ها و پمپاژ و خون‌رسانی بیشتر.

 

 1. به ریکاوری بهتر عضلات کمک می‌کند و سرعت عضله‌سازی را تا حدودی بالا می‌برد.

 

حجامت چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟

 

حجامت، بی‌تحرکی خون را برطرف کرده و جریان انرژی را در بدن افزایش می‌دهد، عدم تعادل ناشی از آسیب یا بیماری در بدن را اصلاح می‌کند و به‌طور کل زندگی روزمره را بهبود می‌بخشد. حجامت می‌تواند تسکین قابل توجهی برای انواع بیماری‌ها باشد، مانند: درد‌های عضلانی استخوانی، اضطراب، افسردگی، سرفه‌های حاد و مزمن و بی‌خوابی.

 

مزایای حجامت صورت چیست؟

 

 • افزایش گردش خون
 • افزایش گردش اکسیژن در لایه‌های پوستی
 • تقویت پوست
 • تحریک سلول‌های کلاژن‌ساز
 • توقف تنش‌های عضلانی
 • روشن شدن و شفاف‌سازی پوست
 • کاهش ظاهر زخم‌ها، خطوط ریز و چین و چروک‌های پوست
 • جذب بهتر مواد مغذی و مناسب پوست
 • تنظیم چربی پوست

 

انواع بادکش درمانی:

تاثیر حجامت بر بدن‌سازی و تناسب‌اندام

 

 • بادکش درمانی خشک: که همان روش سنتی است و تنها با مکش مناطقی از پوست صورت می‌گیرد.

 

 • بادکش درمانی تر: که شامل بادکش درمانی و انجام توامان آن با حجامت است ( همان‌طور که می‌دانید برای حجامت، مناطقی از پوست ابتدا وکیوم یا بادکش شده سپس با ایجاد خون‌ریزی‌های کنترل‌شده در این نواحی، درمان انجام می‌شود.)

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
تاثیر حجامت بر بدن‌سازی و تناسب‌اندام
حجامت
بدنسازی
تاثیر حجامت بر بدنسازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط