در حال بارگذاری ...

بهترین مکمل ها برای MMA

نویسنده : شیما غفوری
تاریخ انتشار : 1399/11/23
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 83

بهترین مکمل ها برای MMA : عملکرد مبارزه و بازیابی خود را افزایش دهید

آموزش هنرهای رزمی مختلط خود را با مکمل های هوشمند برگردانید. "برد بورلند" شش مکمل ارائه می دهد که می تواند به عملکرد و بهبود تمرین کمک کند.

شما به حریف خود در آن سوی حلقه نگاه می کنید. چشمانش درخشان، سوراخ شده و آماده جنگ است. او آماده است با سرعت، دقت، قدرت و استقامت بر شما چیره شود، شما را خرد کند و بر شما مسلط شود. آیا همه چیز را درست برنامه ریزی کردید؟ آیا همه چیزهایی که برنامه ریزی کردید کافی بود؟ آموزش، تغذیه، مکمل ها - آیا شما کاری را که باید انجام دهید انجام دادید تا آخرین مرد ایستاده در میدان نبرد باشید؟

بسیاری از ورزشکاران MMA از تکنیک های تمرینی و تهویه مطبوع استفاده نمی کنند. با این حال، برای بسیاری، مکمل می تواند موضوعی گیج کننده و تا حدودی ترسناک مورد استفاده در مورد یک برنامه خاص برای نیازهای بدن آنها باشد.

مکمل های هنرهای رزمی ترکیبی

 

·         پروتئین کازئین

به عنوان برادر پروتئین آب پنیر، کازئین پروتئین هضم کندتری هست و کاری که می کند این است که باعث می شود اسیدهای آمینه آزاد شده در جریان خون برای بازسازی طولانی مدت مورد استفاده قرار بگیرند - نه بلافاصله پس از تمرین ورزشی بلکه در طی دوره های طولانی مدت تمرین ورزشی. این نسخه به طور آهسته به ادامه روند بازسازی کمک می کند و ممکن است سطح کورتیزول را به سطح نامناسبی برساند.

در صورت نیاز: 10 تا 20 گرم بعد از تمرین به همراه 20 گرم پروتئین آب پنیر، 20 تا 30 گرم در هر دوره طولانی مدت تمرین بین وعده های غذایی جامد و قبل از خواب برای مقابله با تضعیف شدن عضلات و کمک به رشد عضلات.

·         کافئین

به عنوان یک وازودیلاتور برای رساندن جریان خون به عضلات، کافئین می تواند ابزاری با ارزش برای ورزشکاران باشد که می خواهند نه تنها عملکرد خود را در رینگ بالا ببرند، بلکه عملکرد خود را در حین تمرین نیز انجام دهد. اثر ارگونونیک افزایش جریان خون به عضلات بدین گونه است که به حمل و نقل مواد مغذی حیاتی (اسیدهای آمینه، گلیکوژن و سایر مکمل ها) برای عملکرد و اهداف احیا کننده کمک می کند وعضلات در صورت نیاز به آنچه نیاز دارند می رسند.

وقتی به آن نیاز دارید:

 ناگفته مشخص است که مصرف قبل از تمرین ایده آل است، اما شکل کافئین نیز به همان اندازه مهم است. بسیاری از مطالعات تأیید کرده اند که فرم مکمل ممکن است شامل یک یا دو فنجان ساده قهوه مفید باشد. دوز 100 تا 200 میلی گرم کافئین دوز طبیعی توصیه شده اعلام شده توسط اکثر تولید کنندگان است.

مجموعی از ویتامین های B (اصطلاحا بی کمپلکس)

بسیاری از مبارزان برای رسیدن به یک وزن مطلوب برای قرار گرفتن در یک کلاس وزنه یا کاهش وزن تلاش می کنند. اغلب اوقات کربوهیدرات ها کاهش می یابد تا به آن هدف برسند و متعاقباً تمام ویتامین های مهم از جمله ویتامین B از رژیم غذایی آنها کاهش می یابد. این مواد مغذی حیاتی مسئولیت های بی شماری در زمینه جسمی دارند از جمله کمک به حفظ و تنظیم سطح انرژی و داشتن نقش مهمی در متابولیسم بدن.

زمانی که به آن احتیاج دارید: این ها بهترین هایی هستند که در صبح به همراه یک وعده غذایی مصرف می شوند تا بعداً در طول روز برای تمرینات شدید خود مزایایی به شما انتقال دهند. این موارد شامل همه یا یکی از موارد زیر است :

1.      B1 تیامین

2.      B2 ریبوفلاوینB3

3.      نیاسین B5

4.      اسید پانتوتنیک

5.      B6 پیریدوکسین

6.      B7بیوتین

7.      B9 (اسیدفولیک)

8.      B12 سیانوکوبامین

9.      آرژنین

آرژینین به عنوان ماده اصلی در اکثر محصولات نیتریک اکسید (NO) مورد استفاده قرار می گیرد، یک اسید آمینه نسبتاً قدرتمند با توانایی های بسیار منحصر به فرد است. به نوبه خود به افزایش خونرسانی به عضلات در طی فعالیت و شاتل کردن مواد مغذی حیاتی و سایر مکمل های ارگونیک جهت افزایش عملکرد سوخت و ساز بدن  کمک می کند. این ترکیب همراه با کافئین (دوباره فرمول رایج مورد استفاده دیگر شرکتهای مکمل) پتانسیل ایجاد اثر هم افزایی را برای نتایج بهتر دارد.

در صورت نیاز: 30 دقیقه قبل از تمرین و بلافاصله بعد از تمرین بدون کافئین مصرف کنید. یک دوزمشخص را که توسط سازنده مکمل توصیه می شود، نشانه بگیرید.

·         گلوتامین

به عنوان یکی از فراوان ترین اسیدهای آمینه موجود در خانواده آمینه، گلوتامین می تواند بر عملکرد ایمنی بدن و احیا کردن تأثیر بسزایی داشته باشد.

زمانی که به آن نیاز دارید : 5-10 گرم در انتهای تمرین ورزشی خود و دوز دیگری قبل از خواب مصرف کنید . باز هم، فایده ای نیست که بتوانید به صورت فوری آن را احساس کنید، این بیشتر به عنوان یک کمک کننده برای بهبودی و محافظت از ایمنی بدن مورد استفاده قرار می گیرد.

·         روغن ماهی

روغن ماهی مزایای بسیاری دارد که به ورزشکار MMA کمک می کند تا تمرینات سخت تر و بهتری انجام دهد. از مزایای بی شماری این اسیدهای چرب ضروری (EFAs) می توان به سلامت قلب، سلامت مفصل، مدیریت وزن، بهبود گردش خون، افزایش عملکرد مغز، تولید انرژی، پشتیبانی از سیستم عصبی و موارد دیگر اشاره کرد. این چربی های سالم برای هرکسی که تحت یک برنامه تمرینی استرس زا و پر فشار قرار می گیرد ضروری خواهد بود.

زمانی که به آن نیاز دارید : مصرف روغن ماهی به صورت روزانه بی خطر است بنابراین به طور معمول 2 تا 4 گرم به مدت 2 یا 3 بار در طول روز برای اکثر ورزشکاران بسیار مناسب تر خواهد بود.

جدولی برای مصرف مکمل ها چه وقت و به چه مقدار

پروتئین کازئین 10-20 گرم بعد از تمرین و همچنین در دوره هایی که نمی توانید یک وعده غذایی جامد مصرف کنید.

کافئین 100-200 میلی گرم قبل از تمرین

Vitamin B Complex یک محصول خوب است آن را با تمام دوزهای ضروری مصرف کنید

آرژنین 1-2 گرم قبل از تمرین

گلوتامین 5-10 گرم قبل و بعد از تمرین

روغن ماهی 2-4 گرم در 2-3 بار در روز ترجیحاً همراه با وعده های غذایی

سؤالات متداول MMA

تفاوت یا مزیت پروتئین کازئین در مقابل پروتئین های دیگر مانند آب پنیر چیست؟

پروتئین کازئین - بر خلاف کشک یا آب پنیر - پروتئین کند هضم تری است و بدن را قادر می سازد تا اسیدهای آمینه را به طور مداوم آزاد کند. این امر از چند طریق می تواند سودمند باشد. از آنجا که به آرامی هضم می شود، کازئین برای مدت طولانی و بدون نیاز برای مصرف غذاها به طور کامل می تواند کاربردی باشد، بنابراین بدن شما را در حالت عضله سازی طولانی مدت تر نگه می دارد.

همچنین، تحقیقات نشان داده اند که اضافه کردن یک کازئین کوچک به ورزشی در انتهای تمرینمان یک مزیت برای روند رشد و حتی پس از اتمام هضم آب پنیر در بدن است.

آیا نمی توانم به جای مصرف فرم مکمل، روغن ماهی را مستقیما از ماهی مصرف کنم ؟

کاملا می توانید! با این حال، تمام ایده های موجود در مورد مکمل ها دو برابر نسبت به روغن ماهی گنجانده شده است. یکی اضافه کردن مواد مغذی اضافی به یک رژیم غذایی موجود و دو مصرف مواد مغذی حیاتی مورد نیاز برای بدن هنگامی که به نظر غیر عملی است مثلا خوردن ماهی چندین بار در روز کاری نشدنی است.

یک مکمل روغن ماهی که با کیفیت است یک روش عالی برای دور زدن عدم دریافت لجستیک و دریافت آن در چربیهای اساسی است. این البته به معنای این نیست که بگویید می توانید از خوردن ماهی خسته شوید و از خوردن ماهی سود ببرید، این فقط گزینه ای مناسب برای کسانی است که به اندازه کافی ماهی در رژیم غذایی خود استفاده نمی کنند.

وقتی صحبت از کافئین است، نمی توانم قبل از تمرین فقط یک فنجان یا دو جو بخورم؟

بله، اما دوباره مزیت راحتی را به شمار می آورد . اگر قبل از تمرین ورزشی و یا در هر موقعیت دیگری که در خانه هستید، در جایی که عملی باشد که کافئین خود را به سبک قدیمی تبدیل کند، در خانه پیدا می کنید، به هر وسیله به دنبال آن بروید. اگر مثل بقیه 99٪ جمعیت خارج از کشور هستید که مستقیم از محل کار به ورزشگاه می روند، یک فرم مکمل کافئین یک راه حل مناسب است.

یکی دیگر از مزایای فرم قرص این است که شما دقیقاً مقادیری را که هر بار مصرف می کنید می دانید. کافی است دوز توصیه شده را با بقیه مکمل های تمرین خود مصرف کنید.

تفاوت بین مصرف اسید آمینه آرژنین به طور جداگانه و سایر محصولات اکسید نیتریک (NO) در چیست؟

آرژنین ماده مؤثر در محصولات NO است. اکنون، بسیاری از تولید کنندگان ترکیبات مکمل مکمل های دیگری را برای کمک به تأثیرات آرژنین مانند کافئین، کراتین و سایر ترکیبات اختصاصی به آن اضافه می کنند.

اما آرژنین باعث ایجاد بیشتر تولید محصولات NO می شود واین به طور معمول منجر به پمپ های بیشتر جریان خون به عضلات در طول تمرین و انتقال مواد مغذی حیاتی می شود.

 

سایت زیب‌ اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب ‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیب اندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

تگ ها

مربی انلاین
مربی آنلاین
زیب اندام
zibandam
onlinecoach
مکمل
تناسب اندام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط