در حال بارگذاری ...

افسانه های باورنکردنی از ویروس کرونا

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1399/12/15
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 24

COVID-19 افسانه هایی که نباید باور کنید       

 

افسانه: COVID-19 در آزمایشگاه ایجاد شده است.

واقعیت: دانشمندان هنوز در حال کشف منشا COVID-19 هستند، اما آنها می دانند بعید است کسی آن را در آزمایشگاه ساخته باشد. آنها بر اساس مطالعات دیگر ویروس های کرونا، فکر می کنند این ویروس ممکن است در خفاش ها شروع شده و برای آلوده شدن انسان تکامل یافته باشد.

ایمنی واکسن COVID-19

باور غلط: واکسن های COVID-19 ایمن نیستند زیرا شرکت های دارویی به سرعت آنها را ایجاد کرده اند.

 

واقعیت: از آنجا که ما در یک بیماری همه گیر جهانی قرار داریم، شرکت های دارویی وقت و هزینه زیادی را صرف ساخت سریع واکسن های COVID-19 کردند. اما این بدان معنا نیست که ایمن نیستند. تمام واکسن ها در ایالات متحده مطالعات سختی را برای اطمینان از بی خطر بودن و م .ثر بودن انجام می دهند. FDA، تنظیم کننده واکسن ها نیز باید آنها را تأیید کند.

باور غلط: واکسن ها من را با COVID-19 بیمار می کنند.

 

واقعیت: هیچ یک از واکسنهای COVID-19 مورد تأیید در ایالات متحده یا سایر شرکتهای در حال توسعه، ویروس زنده ای ندارند که باعث ایجاد COVID-19 شود. نتیجه نهایی: یک واکسن COVID-19 نمی تواند شما را به این بیماری مبتلا کند.

باور غلط: در صورت استفاده از واکسن COVID-19 قادر به بارداری یا ماندن نخواهم بود.

 

واقعیت: این افسانه در شبکه های اجتماعی رو به گسترش است. این ادعا می کند که آنتی بادی های ساخته شده از واکسن COVID-19 به پروتئین های جفت (اندامی که به کودک نوزاد متولد نشده و اکسیژن می دهد) متصل شده و بارداری را متوقف می کنند. مطالعات علمی این ایده را پشتیبانی نمی کند و هیچ مدرکی COVID-19 را به ناباروری پیوند نمی دهد.

 

باور غلط: ایمنی گله باعث شیوع COVID-19 می شود.

 

واقعیت: مصونیت گله زمانی است که اعضای کافی از جمعیت برای جلوگیری از شیوع بیماری در کل افراد، ایمنی ایجاد کرده باشند. دانشمندان فکر می کنند برای رسیدن به ایمنی گله با COVID-19، 70٪ از ما باید به ویروس مبتلا شویم. این می تواند باعث میلیون ها مورد و مرگ دیگر شود. همچنین فشار بیشتری بر بیمارستان ها و اقتصاد وارد خواهد کرد. به علاوه، ایمنی ممکن است فقط 3 تا 9 ماه طول بکشد. متخصصان ترجیح می دهند ویروس را با استفاده از واکسن ها از بین ببرند.

 

باور نادرست: مکمل های ویتامین و مواد معدنی می توانند COVID-19 را درمان کنند.

 

واقعیت: ویتامین های D و C و ماده معدنی روی می توانند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کرده و از ویروس ها محافظت کنند. این امر عمدتا در مورد افرادی که فاقد این مکمل ها هستند، صادق است. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که آنها در صورت ابتلا به این بیماری، درمانی یا درمانی برای COVID-19 باشند.

 

باور غلط: نوشیدن آب گرم ویروس COVID-19 را از گلو شستشو می دهد.

واقعیت: در حالی که آب برای سلامت کلی شما حیاتی است، اما این ایده که نوشیدن آب گرم شما را در برابر COVID-19 محافظت می کند، پشتیبانی نمی کند. تنها کاری که ممکن است انجام دهد تسکین گلو و کاهش سرفه در صورت بیماری است. به جای نوشیدن آب گرم، دستان خود را با آن بشویید.

باور نادرست: استفاده از حمام گرم می تواند COVID-19 را متوقف کند.

واقعیت: ایده پشت این افسانه این است که بالا رفتن دما می تواند ویروس کرونا را از بین ببرد. اما استحمام در آب خیلی گرم می تواند پوست شما را بسوزاند. بهترین راه برای دفع COVID-19 شستن دست ها با صابون و آب گرم است. شستشو از شر ویروسهای موجود در دست خلاص می شود که می توانید آنها را به چشم، بینی و دهان منتقل کنید.

باور غلط: شستشوی بینی با نمک نمک می تواند COVID-19 را متوقف کند.

واقعیت: هیچ دلیلی وجود ندارد که شستشوی بینی با نمک نمیتواند از ابتلا به COVID-19 محافظت کند. این افسانه ممکن است از توصیه هایی برای استفاده از سرم نمکی در بینی برای درمان سرماخوردگی ناشی شود، اما در واقع عفونت ها را متوقف نمی کند.

 

باور غلط: واکسن های COVID-19 بر روی سویه های جدید ویروس کار نمی کنند.

 

واقعیت: تغییر ویروس ها با گذشت زمان امری طبیعی است. دانشمندان چندین سویه COVID-19 را در سراسر جهان، از جمله در انگلیس، آفریقای جنوبی و برزیل پیدا کرده اند. به نظر می رسد که آنها به راحتی گسترش می یابند، اما در حال حاضر، هیچ دلیلی بر این که شما را بیمار می کنند یا باعث مرگ بیشتر می شوند وجود ندارد. دانشمندان هنوز در حال مطالعه هستند که آیا واکسن COVID-19 علیه این جهش ها موثر است.

باور غلط: من COVID-19 داشته ام، بنابراین ایمن هستم.

واقعیت: دانشمندان ویروس های مشابهی را مورد مطالعه قرار داده و می گویند ابتلا به COVID-19 بیش از یک بار امکان پذیر است. آنها هنوز هم درمورد احتمال آلوده شدن مجدد، تعداد دفعات بروز آن و احتمال بیشتری برای ابتلا به این بیماری بیشتر می آموزند. حتی اگر COVID-19 داشته اید، باید در ملا public عام ماسک بزنید، از جمعیت دور شوید و دستان خود را بشویید.

باور غلط: من آلرژی دارم، بنابراین نمی توانم واکسن COVID-19 بزنم.

واقعیت: در موارد نادر، بعضی از افراد نسبت به واکسن های COVID-19 واکنش آلرژیک جدی (به نام آنافیلاکسی) داشته اند. اگر به هر ماده ای در واکسن mRNA COVID-19 حساسیت دارید، عکسبرداری نکنید. اما اگر حیوان، غذا، گرده گل یا انواع دیگری از آلرژی دارید می توانید واکسینه شوید.

باور نادرست: گردهمایی های کوچک COVID-19 را گسترش نمی دهد.

واقعیت: خانه های سالمندان، زندان ها و دیگر گروه های بزرگ در تماس نزدیک باعث گسترش این بیماری می شوند، اما اجتماعات کوچک هنوز منبع هستند. وقتی با افراد دیگری جمع می شوید، احتمال دریافت COVID-19 را افزایش می دهید:

بیرون از خانه شما

فاصله گرفتن از اجتماع یا ماسک زدن نیست

به خاطر داشته باشید که برخی از افراد مبتلا به ویروس علائمی نشان نمی دهند اما هنوز هم می توانند آن را به دیگران انتقال دهند.

 

باور نادرست: آزمایش COVID-19 منفی به این معنی است که من آلوده نیستم.

 

واقعیت: اگر تست شما منفی باشد، این بدان معنی است که احتمالاً هنگام جمع آوری نمونه COVID-19 نداشته اید. بعداً هنوز می توان آزمایش مثبت داد و بیمار شد. محققان همچنین دریافتند که برخی آزمایشات نتیجه منفی کاذب را نشان می دهد. حتی اگر تست منفی داشته باشید، باید از خود در برابر ویروس محافظت کنید.

منبع:

 

منبع رسمی این مقاله وبسایت  webmd می باشد.

 

 

تگ ها

مربی آنلاین
مربی انلاین
مربی زیب
زیب
مربی آنلاین زیب اندام
COVID-19
ویروس کرونا
کووید19
افسانه های باورنکردنی از ویروس کرونا
کرونا
زیب اندام
مربی آنلاین لاغری زیب اندام
مربی خصوصی ورزش در منزل
مربی آنلاین ورزش در منزل زیب اندام
ورزش در قرنطینه زیب اندام
coachonline
درباره بیماری ویروس کرونا
علائم ویروس کرونا در انسان
تشخیص ویروس کرونا
کرونای انگلیسی
ویروس بیماری کرونا
برنامه غذایی خصوصی برای لاغری
مربی خصوصی فیتنس
تناسب اندام با زیب اندام
تناسب اندام
سرماخوردگی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط