در حال بارگذاری ...

موفقیت بدنسازی

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/04
مدت زمان مطالعه : 7 دقیقه
تعداد بازدید : 131

موفقیت بدنسازی:

 غلبه بر سردردهای پنهان که شما را عقب نگه می دارند

بیاموزید که چگونه حواشی  سالن ورزشی را کنار بگذارید ، یک باشگاه مناسب برای سبک تمرین خود بیابید و بر موانع شخصی غلبه کنید. قربانی شرایط نشوید: به اهداف خود برسید.

a6ae8b0b.jpg

شما مورد قضاوت قرار می گیرید

من مطمئن هستم که بسیاری از شما با این ادعا (تا حدودی کلیشه ای) آشنا هستید که چه چیزی در پس حوادث آن است ، اما ، آن را دوست دارید یا از آن متنفر هستید ، ما در جامعه ای زندگی می کنیم که تأکید زیادی بر خصوصیات سطحی می کند. هک : ما مسابقات (اعلی بدن سازی ، تناسب اندام ، بیکینی ، و غیره) داریم که افراد را صرفاً در مورد نگاهشان قضاوت می کنیم.

 

گفته می شود که این مسابقات بدنی از نظر رقابت داوطلبانه است ، همه ما هر روز فقط با قدم زدن در سطح جامعه با برخی از قضاوت های سطحی روبرو هستیم. متأسفانه شدت این قضاوت جو بدنسازی را بیشتر در گیر خود کرده.

 

وقتی مردم اصطلاح "گوشتخواری" را می شنوند ، گمان می کنم که اکثر آنها تصویری از یک کمبود فکری با نسبت های شوارتزنگر-اسکی را تصور می کنند (خوب ، هنگامی که او پسر طلایی بدن سازی بود). علاوه بر این ، به نظر می رسید بسیاری از افراد ، افراد دارای اضافه وزن را در دسته های تنبل و پرخور قرار می دهند.

 

مردان لاغر با عینک ذاتاً " بی عرضه" یا "سخن گو" هستند. زنان جذاب با موهای بلوند "بی زبان" هستند ... لیست کلیشه ها ادامه دارد.

 

بنابراین ما این قابلیت  را داریم که بر اساس نحوه نگاه آنها در باره آنها قضاوت کنیم ، اما آیا این کمبودی بر اساس هرگونه ارتباط قطعی بین ویژگیهای سطحی و استعداد فکری ما نیست؟ آیا واقعاً لازم است (و / یا صحیح) برای قضاوت کردن مردم به دلیل اینکه به طور خاصی به نظر می رسند ، دست به کار شویم !؟

 

متأسفانه ، اگر این روش شما برای دیدن افراد باشد ، من نمی توانم جلوی شما را بگیرم ، اما امیدوارم که نکات زیر را در نظر بگیرید و نه تنها در نحوه مشاهده همسالان خود در باشگاه بلکه به افرادی که در زندگی روزمره با آنها روبرو می شوید دوباره فکر کنید.

 

باشگاه ورزشی مناسب برای سبک تمرین خود پیدا کنید

قبل از بررسی بیشتر در این مورد ، این مهم است که در نظر بگیرید که کدام یک از شرایط مناسب ورزش شما است. متأسفانه ، بسیاری از سالن های بدنسازی تنوع آموزش ها و روحیه همه کارآموزان توجه نمی کنند. احتمالاً برخی افراد دوست ندارد محیط های تمرین شلوغ و پر صدا باشد.

 

در پایان روز می خواهید یک سالن ورزشی را پیدا کنید که شما را با افراد همفکر احاطه کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که یک مادر فوتبال,بازی کند درسورتی که  فقط می خواهد مقداری هوازی انجام دهد ، نمی تواند در یک باشگاه حرفه ای بدنسازی / پاورلیفتینگ انجام دهد و پیشرفت کند. فقط این نکته را تکرار می کند که اگر کارآمدی را پیدا کند اگر محیطی پیدا کند که با سبک آموزشی خود درآید ، پیروز شده.

 

در ضمن ، یک وزنه بردار یا یک وزنه بردار المپیکی که سعی دارد تمرینات خود را در برنامه ای در سطح خود انجام دهد ، احتمالاً منجر به بیرون رفتن آن از باشگاه خواهد شد. نفت و آب مخلوط نیستند و گاهی اوقات باشگاه و کارآموز با همان قطبیت مواجه هستند.

a011cc9d.jpg

 

گریز سریع در اینجا ، اما آیا این عجیب نیست که شعار تناسب اندام این است که این یک "سالن بدنسازی بدون قضاوت" است ، اما آنها یک زنگ هشدار ("زنگ لنگ لقب گرفته") دارند که هر وقت کسی سر و صدایی زیاد می کند فعال می شود.

 

در مواردی که به یک سالن ورزشی که مناسب نیازهای شما نیستید میرود ، در صورت داشتن منابع ، به تمرین در خانه بپردازید. در سالن های ورزشی هر دو طرف جوانب مثبت و منفی وجود دارد ، بنابراین در نهایت این وظیفه شماست که وقتی همه فاکتورها در نظر گرفته می شود چه چیزی را برای خودتان بهتر است.

 

علاوه بر این ، اگر شما مجبور به تمرین در یک سالن ورزشی هستید که ایده آل خود نیست ، مطمئناً بهتر از این است که اصلاً تمرین نکنید. سناریوی بدترین حالت ، شما همیشه می توانید سبک چوب راکی ​​را با بریدن چوب و دویدن به بالای کوه های آلپ پوشیده از برف در دماهای زیر صفر تمرین کنید.

 

همه ما با موانع خودمان روبرو هستیم

نکته ای که من بیشتر آرزو می کنم که خوانندگان بعد از خواندن این مقاله به خانه بروند و به آن عمل کنند , هر فرد در این دنیا با شرایط خاص خود روبرو است. چه این مبارزات مالی ، نواقص ژنتیکی ، بیماری / بیماری ذاتی (یا منقبض شده) ، مشکلات اجتماعی ، و غیره ، همه ما با یک سری از مشکلات در طول زندگی مواجه هستیم.

 

به همین دلیل غیر منطقی است که خود را با دیگران مقایسه کنید؛ راه موفقیت یک نبرد درون فردی است نه بین فردی. بنابراین چگونه این اهداف در سلامت و تناسب اندام با هم ارتباط دارد؟

 

خب ، در قدم اول، این به ما می گوید ما نباید خیلی عجول باشیم که به دیگران در باشگاه نگاه کنیم و به دلیل قدرت جسمی, آنها را تعقیب کنیم. چه کسی می داند به آنها چه گذشته است؟

 

به عنوان مثال یک فرد دارای اضافه وزن را در نظر بگیرید ، شاید آن ها با یک وضعیت بحرانی روبرو بوده اند و شاید این امر آنها را به سمت عادت های غذایی ضعیف و / یا عدم ورزش برای یک بازه زمانی سوق داده است. آیا این امر باعث می شود که از این افراد مورد تمسخر قرار گیرند و مانند یک سرگرمی با آنها رفتار شود؟

 

قطعا نه. من اهمیتی نمی دهم که در هر لحظه چه چیزی اتفاق می افتد ؛ آنها هنوز در باشگاه هستند و سعی می کنند که بهترین را برای خود انجام دهند تا به حالت دلخواه برسند.

 

همچنین برعکس را در نظر بگیرید ، به موجب آن فرد ممکن است دارای بدنی لاغر و کم عضله باشد. بیشتر افراد احتمالاً تصور می كنند كه این فرد از نظر ژنتیکی این چنین هستند .

 

تمرین بدنسازی در باشگاه

 

کاملاً ممکن است که یک فرد در یک سناریو مشابه سناریوی بالا را داشته باشد ، و آنها فقط تصمیم به ماندن و تحول بدن خود گرفتند. من به شما اطمینان می دهم که این فرد چیزی جز احترام به دیگران در باشگاه را نخواهد داشت زیرا آنها دقیقاً می دانند که افراد از بیرون چه احساسی در مورد آنها.

 

مثالهای قبلی فقط دو مورد از موقعیتهای بسیاری است که ممکن است مردم با آن روبرو شوند. آنها صرفاً در تقویت این نکته عمل می کنند که علیرغم موانع مختلفی که با آن روبرو هستند مانند نواقص جسمی (گفته شده) ]اما همه ما هنوز یک هدف مشترک را در باشگاه داریم: این که بهتر از نسخه دیروز خودمان باشیم.

 

من از شما خواهش می کنم قبل از اینکه در مورد دیگران در باشگاه قضاوت کنید (و هر محیط دیگری که درآن) این موضوع را رعایت کنید  و احترام بگذارید. شاید دفعه شما و یا دوستتان در این جایگاه بودید.

 

همه در یک مقطع یا دیگر مقاطع ، یک مبتدی در باشگاه هستند. اگر می بینید که فردی به طور نادرست یک تمرین را انجام می دهد ، روش استفاده صحیح این کار را به آنها یاد دهید.رفتن به باشگاه ورزشی باید هول رفاقت و از خود گذشتگی باشد ، نه در مورد تمسخر همسالان خود ، زیرا آنها "این کار را اشتباه انجام داده اند". اکنون این کار را انجام ندهید و بابه آنها بگویید و آنرا تصحیح کنید، اما اگر کسی به طور مداوم کار اشتباهی را انجام داد و تازه وارد سالن بدن سازی شده، طبیعی است که آنها را راهنمایی کند.

 

لازم نیست قربانی شرایط شوید

95b055bb.jpg

ای کاش می توانستم به شما بگویم که بهبود مداوم با سلامتی و تناسب اندام شما به راحتی در سه شماره 1-2-3 انجام می شود ، اما واقعیت این است که آنچه را که در داخل سالن بدن سازی و خارج از خانه بکارید ، درو می کنید. تلاش نیمه قلم معمولاً نتایج نیمه نصفه کاره را هم به همراه می آورد ، بنابراین قبل از شروع برنامه ای برای بهبود سلامتی خود ، قدمی به عقب بردارید و درک کنید که واقعاً برای ایجاد بهانه یا کم کردن رژیم و یا تمرین های خود ، فقط خود را تغییر می دهید! من می دانم که این گفته ها خام به نظر می رسد ، اما آنها حقیقت هستند .

 

هرچند یک طرف امیدوارکننده برای همه اینها وجود دارد ، و این واقعیت است که شما همیشه انتخاب خود را برای بهتر شدن تغییر می دهید. مهم نیست که وضعیت فعلی شما چیست ، مهم نیست که چه نقایص ژنتیکی در شما وجود دارد ، مهم نیست که دیگران به شما چه بگویند ، شما هنوز یک نفر در صندلی راننده هستید. راحت کار خود را انجام دهید.

 

بنابراین شما این گزینه را دارید که اجازه دهید این عوامل محیطی با ایجاد بهانه های مداوم و ترحم خود ، آرزوهای شما را خراب کنند ، یا می توانید به سادگی تمام تلاش خود را در مواردی که می توانید کنترل کنید بگذارید بقیه تراشه ها در همان جایی که ممکن است بیفتند. این ممکن است متناقض به نظر برسد ، اما وقتی صحبت از تناسب اندام و بدن شما می شود ، لازم نیست که قربانی شرایط شوید ، زیرا شما شرایطکنترل می کنید.

 

پیش رفتن

امیدوارم این مقاله روشهای نزدیک شدن به اهداف بدنی و تناسب اندام شما را برای شما روشن کرده و شما را برای موفقیت آماده کرده باشد. اگر به یاد ندارید که چه چیزی مورد بحث قرار گرفت ، نسخه خلاصه شده در اینجا آمده است.

 

محیط ورزشی مناسب را برای سبک و اهداف آموزشی خود پیدا کنید.

به دیگران نسبت به ورزش کردن خود احترام بگذارید (و به آنها کمک کنید) تا اینکه آنها را سرزنش کنید.

شما می توانید انتخاب های خود را در هنگام تناسب اندام و بدن خود کنترل کنید ، اجازه ندهید چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند ، شما را پایین بیاورند.

 

تگ ها

coach online
zibandam
زیب اندام
مربی آنلاین
تناسب اندام
لاغری
چربی سوزی
فیتنس
fitness
fat loss
body building
بدنسازی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط