در حال بارگذاری ...

حساسیت های فصل بهار در کودکان

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1400/01/10
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 179

 

با اولین روز بهار، ممکن است آب و هوای گرم تری، دوش بهاری، گل و اوقات تفریح ​​بیشتر در خارج از خانه برای کودکان بدست آوریم، اما این همچنین نشان دهنده شروع فصل آلرژی بهار است.

 

علائم آلرژی بهاری

کودک شما با آلرژی بهاری علاوه بر آبریزش بینی و عطسه ممکن است:

 

  • آبریزش، خارش چشم
  • سیاهی زیر چشم او (براق کننده های آلرژیک)، و
  • خارش بینی
  • خارش گلو
  • تراکم، شلوغی
  • سرفه کردن

و البته این علائم در فصل آلرژی کودک شما بیشتر یا بیشتر خواهد بود.

چه چیزی علائم آلرژی را در بهار بد می کند؟

 

در حالی که همه دوست دارند گل ها را سرزنش کنند، اما در این زمان معمولاً درختان هستند که در حال گرده افشانی هستند. در مقابل، علف های گرده افشان اغلب در تابستان باعث ایجاد حساسیت و در پاییز علف های هرز می شوند.

 

 

اگرچه نمی توانید به طور کامل از این عوامل آلرژی فصلی جلوگیری کنید، اما می توانید برای کاهش قرار گرفتن در معرض کودک اقدامات لازم را انجام دهید، از جمله بسته نگه داشتن پنجره ها، شستن صورت پس از خارج شدن از کودک در فصل آلرژی و تغییر لباس به محض رسیدن به خانه، و غیره.

 

 

تسکین از آلرژی های بهاری

اگرچه آلرژی بهاری شایع است و می تواند کودکان شما را بیچاره کند، خوشبختانه داروهای زیادی برای کنترل علائم کودک شما وجود دارد. حتی نوزادان و کودکان کوچکتر هم اکنون می توانند از داروهای آلرژی برای جلوگیری و کنترل آلرژی خود استفاده کنند.

 

داروهای آلرژی که معمولاً استفاده می شوند شامل آنتی هیستامین ها هستند، مانند:

 

Claritin که هم اکنون بدون نسخه و در بسیاری از نسخه های عمومی لوراتادین از جمله Alavert، Dimetapp ND و مارک های فروشگاهی از Rite-Aid و Wal-mart موجود است. به عنوان شربت برای کودکان بالای 2 سال و یک قرص یا قرص در حال تجزیه برای کودکان بالای 6 سال در دسترس است .

Zyrtec، نسخه بدون نسخه (ستیریزین) به عنوان شربت برای کودکان بالای 2 سال، یک قرص جویدنی و یک قرص معمولی برای کودکان بزرگتر موجود است.

Allegra، تا همین اواخر، فقط به صورت قرص در دسترس بود که مصرف آن را برای کودکان کوچکتر محدود می کرد. آلگر اکنون به صورت سوسپانسیون خوراکی در دسترس است و بنابراین اکنون گزینه دیگری برای درمان بچه های جوان مبتلا به آلرژی وجود دارد، حتی اگر آنها نتوانند قرص ها را ببلعند.

کلارینکس (نوعی نسخه جدیدتر از کلاریتین) اکنون به عنوان شربت برای کودکان بالای 6 ماه، RediTab در حال تجزیه برای کودکان بالای 6 سال و یک قرص برای کودکان بالای 12 سال در دسترس است .

Zyzal (فرم جدیدتر نسخه دارویی Zyrtec) برای نوزادانی که حداقل 6 ماه سن دارند با رینیت آلرژیک چند ساله و دو ساله با آلرژی فصلی در دسترس است.

 

 

با مرور این داروها می بینید که اکنون گزینه هایی برای درمان نوزادان جوانتر با آلرژی فصلی دارید، زیرا کلارینکس و زایزال برای کودکان بالای 6 ماه مورد تأیید FDA هستند. اما دوباره، قبل از اینکه کلاریتین و زیرتک بدون نسخه شوند، آنها برای کودکانی که حداقل 6 ماه سن داشتند نیز مورد تایید FDA قرار گرفتند.

 

سینگولایر علاوه بر آنتی هیستامین، دارویی است که می تواند برای درمان آلرژی فصلی در کودکان بالای 6 ماه استفاده شود. همچنین برای درمان آسم در کودکان بالای 12 ماه مورد تأیید FDA است. این به صورت یک بسته گرانول خوراکی در دسترس است که می تواند روی غذای کودک یا یک قرص جویدنی پاشیده شود، این امر به شما کمک می کند تا کودکان خردسال را آسان کنید.

 

و اسپری های استروئیدی بینی را فراموش نکنید . اگرچه کودکان کم سن تر به خصوص آنها را دوست ندارند، اما آنها می توانند در کنترل علائم آلرژی کودک شما بسیار موثر باشند.

 

اسپری های بینی استروئیدی که معمولاً استفاده می شوند عبارتند از:

 

Nasonex، که می تواند در کودکان 2 سال و بالاتر

فلوناز، که در کودکان 4 سال به بالا قابل استفاده است و هم اکنون بدون نسخه در دسترس است.

Nasacort که در کودکان 2 سال به بالا قابل استفاده است و هم اکنون بدون نسخه در دسترس است.

Omnaris، که می تواند در کودکان 6 سال به بالا استفاده شود

Rhinocort که در کودکان 6 سال به بالا قابل استفاده است و هم اکنون بدون نسخه نیز در دسترس است

Veramyst، که می تواند در کودکان 2 سال به بالا استفاده شود

آستلین نوع دیگری از اسپری بینی است که می تواند برای کودکان 5 سال به بالا استفاده شود. هر چند این یک استروئید نیست. در عوض، این یک اسپری بینی ضد هیستامین است و ممکن است جایگزین خوبی برای استروئیدها برای برخی از کودکان باشد. Patanase یکی دیگر از اسپری های بینی بدون استروئید و آنتی هیستامین برای کودکان است.

 

داروهای آلرژی OTC

علاوه بر لوراتادین و ستیریزین و اسپری های استروئیدی بینی، بسیاری از داروهای آلرژی بدون نسخه نیز موجود است که می توانید به کودک خود بدهید.

 

بسیاری از جمله Benadryl، Triaminic Cold & Allergy و Dimetapp Cold & Allergy می توانند کودک شما را خواب آلوده کنند و به احتمال زیاد نباید به طور روزمره و روزانه مورد استفاده قرار گیرند. داروی آلرژی یک بار در روز و غیر آرام بخش، انتخاب بهتری برای علائم آلرژی روزانه کودک شما خواهد بود.

 

NasalCrom یکی دیگر از داروهای بدون نسخه آلرژی است که می تواند به کنترل و جلوگیری از علائم آلرژی کودک شما کمک کند. مانند برخی دیگر از داروهای آلرژی OTC، NasalCrom یک اسپری بینی است اما یک نقطه ضعف دیگر نیز دارد زیرا باید 3 تا 4 بار در روز استفاده شود.

 

علائم غیر قابل کنترل آلرژی

اگر کودک شما به سختی می تواند علائم آلرژی را کنترل کند که با ترکیبی از این داروهای آلرژی کنترل خوبی ندارند، ممکن است زمان آزمایش آلرژی یا سفر به متخصص آلرژی کودکان باشد.

منبع:

منبع رسمی این مقاله وبسایت  verywellfamily می باشد.

 

 

تگ ها

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط