در حال بارگذاری ...

عوارض خوردن قهوه اسپرسو

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/03
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 227

 

تحریک و افزایش ضربان قلب، بالا رفتن کلسترول، افزایش فشار خون، بی‌قراری، بی‌خوابی، پوکی استخوان، کاهش تمرکز و اختلال در یادگیری کودکان، کاهش وزن، لاغری و تیره شدن رنگ پوست از عوارض خوردن قهوه اسپرسو و زیاده‌روی در مصرف آن است. خوردن این قهوه برای بیماران قلبی، کلیوی، افراد دارای دردهای مفصلی، زنان باردار و کودکان مضر است. قهوه اسپرسو یکی از نوشیدنی‌هایی است که به‌دلیل افزایش سطح هوشیاری، تمرکز و افزایش نشاط طرفداران زیادی دارد. اگر شما هم جزو طرفداران این قهوه هستید، مطب زیر را بخوانید تا با عوارض خوردن قهوه اسپرسو و تاثیرات زیاده‌روی در مصرف آن بر بدن آشنا شوید.

 

زیاده‌روی در مصرف اسپرسو:

عوارض خوردن قهوه اسپرسو

 

زیاده‌روی در مصرف قهوه اسپرسو، باعث تحریک و افزایش ضربان قلب، بالا رفتن کلسترول و بروز مشکلات قلبی می‌شود. تشدید اختلالات عصبی، بی‌قراری و بی‌خوابی از عوارض خوردن قهوه اسپرسو و زیاده‌روی در مصرف آن است. کسانی که روزانه قهوه مصرف می‌کنند، ممکن است دچار افزایش دفع کلسیم از ادرار شوند و در نتیجه در معرض خطر پوکی استخوان قرار بگیرند. این مشکل به‌خصوص برای افرادی که بدن‌شان به‌اندازه کافی کلسیم دریافت نمی‌کند، اهمیت زیادی دارد. مصرف زیاد قهوه باعث افزایش عصبانیت و لرزش‌های عضلانی در برخی افراد به‌ویژه کودکان می‌شود.

 

ناراحتی معده:

 

معده درد عصبی و به‌طور کلی افزایش ناراحتی‌های معده از مضرات افراط در مصرف این قهوه است. لازم به ذکر است انواع مواد حاوی کافئین به‌ویژه قهوه، از عوامل مؤثر در تحریک ترشح اسید معده‌اى شناخته شده است و از این رو مصرف آن براى بیماران مبتلا به اولسر ( زخم ) معده مضر می‌باشد.

 

تاثیر قهوه اسپرسو بر تمرکز:

 

با وجودی که یکی از مهم‌ترین خواص قهوه اسپرسو بالا بردن قدرت تمرکز است. با این حال زیاده‌روی در مصرف آن باعث کاهش تمرکز و هوشیاری می‌شود. به‌ویژه یکی از مهم‌ترین عوارض خوردن قهوه اسپرسو برای کودکان، کاهش تمرکز و اختلال در یادگیری است. بیشتر متخصصان طب‌سنتی مزاج قهوه را سرد و خشک می‌دانند و مصرف آن را برای افراد دارای مزاج سرد و دارای غلبه اخلاط فاسد بسیار مضر می‌دانند.

 

دیگر مضرات سوء مصرف قهوه اسپرسو:

عوارض خوردن قهوه اسپرسو

 

  • کاهش میل جنسی
  • کاهش وزن
  • تیره شدن رنگ‌پوست
  • ضعف و لاغری
  • ریزش مو

 

البته عوارض ظاهری مدتی پس از قطع مصرف بهبود پیدا خواهد کرد.

 

موارد منع مصرف و عوارض خوردن قهوه اسپرسو برای بیماران:

 

بیماران مبتلا به نقرس باید از مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین زیاد از جمله قهوه اسپرسو خودداری کنند. مصرف زیاد قهوه اسپرسو برای افراد دارای جوش و اکنه مضر است و باعث افزایش مشکلات پوستی در آنها می‌شود. مصرف قهوه اسپرسو برای بیماران مبتلا به فشارخون بالا مضر است و باعث افزایش فشارخون و در نتیجه بالا رفتن احتمال سکته قلبی و مغزی در این افراد می‌شود و خوردن قهوه اسپرسو در دوران بارداری ممنوع است چرا که باعث برخی مشکلات جنینی خواهد شد.

 

  • خوردن قهوه اسپرسو، برای بیمارانی که امراض عفونی دارند و در در دوران نقاهت هستند، ممنوع است.

 

  • بیماران مبتلا به واریس در مصرف قهوه اسپرسو احتیاط کنند.

 

  • عوارض خوردن قهوه اسپرسو برای مبتلایان به ناراحتی‌های کلیه و کسانی که کلیه‌های ضعیف دارند بسیار زیاد است و باعث تشدید مشکلات آنها می‌شود.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
عوارض خوردن قهوه اسپرسو
قهوه اسپرسو
قهوه
اسپرسو
کافئین

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط