در حال بارگذاری ...

عوارض جانبی حاملگی که ممکن است شما را شگفت زده کند!

نویسنده : بهاره زارع
تاریخ انتشار : 1399/06/10
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 992

عوارض جانبی حاملگی که ممکن است شما را شگفت زده کند!

 

 بارداری، مانند اکثر چیزهای زندگی، به ندرت دقیقاً طبق برنامه ریزی پیش می رود.
برای بسیاری از بیماران، هر خیالی که از بارداری جذاب مانند ویار « ترشی و بستنی » داشته باشند، و هنگامی که اولین علامت اصلی بارداری خود را تجربه می کنند که همان تهوع صبحگاهی است، از روال عادی زندگی خارج می شوند و ناراحت می شوند. آنها با نگاهی گیج به پزشک مراجعه می کنند، البته هیچ چیز خاصی در مورد « بیماری صبحگاهی » آنها وجود ندارد. آنها انتظار داشتند فقط چند روز صبح حالت تهوع داشته باشند (که این خیال آنها، تقریباً عجیب به نظر می رسد)، اما تصور نمی کنند که آنها تمام روز ها تا پایان بارداری را قرار است، استفراغ کنند. وقتی پزشک توضیح می دهد که، بله، تهوع صبحگاهی در واقع وجود دارد و همچنین به آنها اطلاع می دهد که ممکن است در طول مدت حاملگی آنها چند شگفتی ناخوشایند دیگر نیز وجود داشته باشد.
در اینجا چند مورد از این ناخوشایندی های دوران بارداری برای شما بیان می شود:

 

خستگی

 

کسی که تمام هفته را کار کرده است، خسته است. و مادر باردار هم خسته است، مخصوصا در 3 ماه اول بارداری که آن جنین کوچک 2 سانتی متری انرژی را از شما می مکد و می تواند کاری کند که شما احساس کسی را داشته باشیدکه هر روز دو ماراتن می رود.
معمولاً خانم هایی که در سه ماهه اول بارداری خود هستند 10-12 ساعت شب می خوابند و احساس می کنند روز بعد نیز به چرت نیاز دارند. به غیر از مصرف ویتامین ها، نوشیدن مقدار زیادی آب و استراحت، می توانید برای درمان خستگی کارهای زیادی انجام دهید تا از این میزان خستگی در شما بکاهد. اگرچه صبور باشید، انرژی شما در سه ماهه دوم برمی گردد.
برای مطالعه سایر مقالات مرتبط با بارداری می توانید به وبلاگ زیب اندام مراجعه کرده و اطلاعات مورد نیاز خود را از بروز ترین بانک مقالاتی تناسب اندام و سلامت زیب اندام به دست بیارید.

 

رگهای واریسی Vulva

 

همه ما واریس را روی ساق پاهای مادربزرگ خود دیده ایم و بیشتر ما آگاه هستیم که ممکن است به عنوان عوارض جانبی بارداری روی ساق پاهای خودمان نشان داده شود. اما چیزی که اکثر خانم ها متوجه آن نیستند این است که شما می توانید در جاهای دیگر در حین بارداری، از جمله Vulva، واریس داشته باشید. رگهای واریسی Vulva به صورت توده های ارغوانی رنگ و مشابه زخم هستند. رگ ها غالباً در طول روز متورم می شوند و می توانند باعث شوند تا Vulva تا 3 برابر اندازه طبیعی آنها افزایش یابد. خبر خوب این است که آنها در زایمان تداخلی ایجاد نمی کنند (حتی در صورت بزرگ بودن) و معمولاً پس از زایمان بهتر می شوند. خبر بد این است که درمان آنها در دوران بارداری سخت است بانوان باردار مبتلا به این بیماری، با فشرده سازی در طول روز و سپس استفاده از بسته های یخ روی Vulva در شب بهترین نتیجه را داشته اند.

 

تخلیه واژن

 

دهانه رحم شما (قسمت پایین رحم) در بالای واژن قرار دارد و واژن شما اکثرا ترشحاتی را دارد. در دوران بارداری، جریان خون به رحم و دهانه رحم شما 3 برابر افزایش می یابد. دهانه رحم شما نسبت به تغییرات هورمونی بارداری بسیار حساس است. ترکیب تررشحات زیاد و جریان خون بالا می تواند باعث شود که دهانه رحم تخلیه قابل توجهی بیشتر در بارداری داشته باشد. در بعضی موارد ترشحات آنقدر زیاد است که زنان نیاز به استفاده از پد دارند. افزایش رطوبت ترشحات می تواند زنان را در معرض عفونت قارچی و باکتریایی در بارداری قرار دهد، بنابراین گاهی اوقات تفاوت گذاشتن بین طبیعی بودن ترشحات و نشانه عفونت بودن آنها ممکن است برای بسیاری از افراد، گیج کننده باشد. ترشح عادی بارداری نباید با درد، خارش، سوزش یا بو همراه باشد. اگر نگران هستید، می توانید به پزشک خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید همه چیز سالم است. در مربی آنلاین زیب اندام می‌توانید مربی شخصی داشته باشید، از آنها برنامه تمرینی گرفته و مشاوره تخصصی دریافت کنید.

 

گرفتگی عضلات پا

 

اگر شکم شما متورم شود و استراحت مداوم باعث کاهش تورم نشود، گرفتگی ساق پا ممکن است گاهی اوقات در سه ماهه سوم به ظاهر باعث بی خوابی های بی پایان شود. برای تسکین اسپاسم ساق پای خود، هیدراته بمانید، پاهای خود را ماساژ داده و قبل از خواب پاهای خود را دراز کنید. همچنین ممکن است بخواهید قبل از خواب خوردن موز را امتحان کنید یا از مکمل منیزیم استفاده کنید تا عضلات خود را شل کنید.

 

عوارض جانبی حاملگی که ممکن است شما را شگفت زده کند!

بارداری جدید به معنی بروز علائم جدید است

 

یک بیمار، در ششمین بارداری، با این نگرانی روبرو شد که مشکلات خاصی دارد. او حالت تهوع، خستگی، حساسیت سینه و سوزش قلب را تجربه می کرد. به دکتر مراجعه کرد و او چند آزمایش انجام داد و به او گفت که تمام علائم او طبیعی است و این علائم شایع بارداری است. بیمار با تکذیب سر خود را تکان داد و به پزشک اطلاع داد که هرگز این علائم را نداشته است، او بر طبق بارداری های قبل خود این نظر را داشت. اما پزشک به او گفت که ممکن است در هر بارداری علائم جدیدی را تجربه کند و این حالت خیلی طبیعی است و جای نگرانی ندارد.

تقریباً مانند خصوصیات خود فرزندان، بارداری های شما هم بسیار متفاوت است. درست است که اگر بارداری اول کم خطر باشد، احتمال بارداری سالم را در دفعه های بعد بیشتر می کند، ولی تضمین نمی کند که علائم بارداری شما هم به همان صورت باقی بماند.

 

بیشتر خانم ها، چه عوارض جانبی حاملگی آنها فقط کمی آزار دهنده باشد و چه بدبختی مداوم را به دنبال داشته باشد، معمولاً هنگامی که اولین بار نوزاد کوچک خود را می بینند، همه ی دردها را فراموش می کنند. اگر بارداری پر از شگفتی های ناخوشایند دارید، با پزشک خود در مورد علائم خود صحبت کنید، قول می دهم پاداش نهایی ارزش این ها را داشته باشد. احساس خوشایند در آغوش گرفتن نوزادتان، با هیچ احساس خوبی قابل مقایسه نیست.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت blogs.webmd باشد

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
online coach
حاملگی
عوارض جانبی حاملگی
حامله
بارداری
بارداری در زنان
3 ماه اول بارداری
خستگی
مادرباردار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط