در حال بارگذاری ...

موارد احتیاطی دوران بارداری در زمان کووید-19

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/26
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 78

موارد احتیاطی دوران بارداری در زمان کووید-19

COVID 19  یک عفونت ویروسی است که ترس و اضطراب زیادی را در بین موجودات زنده ایجاد کرده است. امروزه همه ما اقدامات سختگیرانه ای را برای ایمن نگه داشتن همه افراد در خانواده و محیط اطراف خود انجام می دهیم، درست مانند افراد مسن و حتی خانمهای باردار نیز در معرض تأثیرات این ویروس بسیار مسری قرار دارند. کارشناسان معتقدند که این ممکن است به دلیل تغییرات مختلفی باشد که یک زن در دوران بارداری متحمل می­شود.

 

بنابراین چگونه زنان باردار می توانند از خود در برابر آلودگی محافظت کنند:

 

  • دستان خود را کاملاً بشویید و اغلب با استفاده از صابون یا ضد عفونی کننده دست که حداقل 60٪ الکل دارد، این کار را انجام دهید.
  • سعی کنید به چشم، دهان و بینی خود دست نزنید.
  • از افراد بیمار دور باشید.
  • تا آنجا که ممکن است در خانه بمانید و حداقل 2 متر فاصله ایمن را حفظ کنید.
  • مواردی را که در اطراف شما لمس می شوند مانند دستگیره های در، تلفن و پیشخوان ها تمیز و ضد عفونی شود.

 

موارد احتیاطی دوران بارداری در زمان کووید-19

اگرچه تأثیر و شدت ویروس در زنان باردار هنوز مشخص نیست، اما توصیه می شود تمام اقدامات احتیاطی را که تجویز شده است دنبال کنید. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

یکی از اصلی ترین سوالاتی که معمولاً پرسیده می شود این است که در صورت ابتلا، آیا می توانند آن را به نوزاد متولد نشده خود منتقل کرد؟ در خانم های بارداری که آلوده شده اند اکثراً نوزادان سالم به دنیا آمده­اند اما بعضی اوقات ظاهراً چنین نیست. اگرچه هنوز مشخص نیست که چگونه چنین نوزادانی آلوده می شوند، زیرا هیچ ویروسی در مایع آمنیوتیک یا شیر مادر یافت نشده است.

برخی از نوزادان تازه متولد شده معمولاً پس از تولد آلوده شده اند. از این رو مادران آلوده اغلب پس از تولد از نوزادان خود جدا می شوند.

در صورتی که احساس ناراحتی می کنید یا علائمی مانند سرماخوردگی، تب، از بین رفتن حس چشایی یا لرزه دارید، سریعاً با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید. بعضی از بیماران به ظاهر علائم خفیفی دارند که معمولاً با استراحت، رژیم غذایی و مایعات مناسب از بین می روند.

پس از زایمان، تعداد افرادی که برای دیدن کودک به خانه شما مراجعه می کنند را محدود کنید. از آنجا که نوزاد تازه متولد شده سریعاً مستعد ابتلا به عفونت است، ضروری است پس از بازگشت از بیمارستان، فاصله اجتماعی خود را طی کنید. قبل از برداشتن کودک اطمینان حاصل کنید که همه در خانه بهداشت مناسب دارند.

به شما توصیه می شود که تمام اقدامات پیشگیرانه توصیه شده را برای اطمینان از امنیت خود و کودک در این اوقات نامشخص انجام دهید. در هر صورت، احساس می کنید چیزی نادیده گرفته شده است بلافاصله با ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود تماس بگیرید. ایمن بمانید و خانواده خود را ایمن نگه دارید.

 

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایتmedibiztvمی باشد

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
موارد احتیاطی دوران بارداری در زمان کووید-19
دوران بارداری
دوران بارداری در زمان کووید-19
کرونا
کوید 19
ویروس کرونا
بارداری
حاملگی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط