در حال بارگذاری ...

نکاتی کاربردی برای ریکاوری بهتر عضلات

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/07/22
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 91

نکاتی کاربردی برای ریکاوری بهتر عضلات

 

چگونه بدون رژیم غدایی چربی بدن را کاهش دهیم؟

 

تقریباً هرگز نشنیده‌ام که مربیان و متخصصان تغذیه توصیه کنند که بدون رژیم گرفتن، از چربی بدن برای تقویت ریکاوری عضلات استفاده کنند، اما اگر در تلاش برای بهبود هستید، می‌تواند عامل اصلی برای تصمیم‌گیری باشد. بافت چربی بدن ،آنزیم آروماتاز ​​را افزایش می‌دهد که سبب تبدیل تستوسترون به استروژن می‌شود.

 

چگونگی تهیه یک برنامه غذایی‌رژیمی:

 

با مسدود کردن آنزیم آروماتاز ​​و استروژن متصل شده، مواد اولیه بیشتری برای ساخت تستوسترون وجود خواهد داشت، که به خودی خود باعث به دست آوردن یک بدن متعادل می‌شود. نکته اصلی این است که بدون کاهش ریکاوری عضلات این کار را انجام دهید.

 

برای رسیدن به این هدف چند روش وجود دارد:

 

خواب خوبی داشته باشید:

 

کمبود خواب می‌تواند یک ورزشکار حرفه‌ای را از قهرمانی و کسب نتایج خوب، در مسابقات دور کند. البته این بدان معنی نیست که خواب به تنهایی برای قهرمانی کافی است. بلکه اگر ورزشکار تمرین و خواب خود را درست انجام داده باشد و سلول‌هایش بازیافت کافی را داشته باشند، عملکردش خیلی بهتر از ورزشکاری است که استراحت کافی نداشته و قبل از مسابقه در استرس به سر برده است.

هورمون‌ها از کمبود خواب نیز خوشحال نیستند. در یک مطالعه مشخص شد که گرلین و لپتین، هورمون‌هایی که گرسنگی را کنترل می‌کنند، در صورت عدم خواب افراد در جهات منفی حرکت می‌کنند. یک مطالعه در مورد سلامت تیروئید نشان داد که هورمون تحریک‌کننده تیروئید (TSH) در هنگام کمبود خواب افزایش یافته است که نشان‌دهنده اختلال عملکرد تیروئید به دلیل خواب کم است .

 

به تغذیه قبل از تمرین اهمیت بدهید:

 

هدف اصلی در تغذیه قبل از تمرین،‌ این است که انرژی کافی برای عضله‌ها و مغزمان را فراهم کنیم و برای تمرین آماده شویم. تغذیه خوب قبل از تمرین، نه تنها کمک می‌کند تا عملکرد بهتری داشته باشید، بلکه آسیب عضلانی را تا حدی کاهش می‌دهد.

 

استفاده از مکمل مناسب:

نکاتی کاربردی برای ریکاوری بهتر عضلات

 

یکی از مزایای ورزش، افزایش قدرت و حجم توده‌های عضلانی است. داشتن عضلات کافی، برای شما این امکان را فراهم می‌کند تا به بهترین نحو ممکن تمرینات خود را انجام دهید. برای داشتن عضلات کافی، سه معیار کلی را باید در نظر بگیرید: دریافت کالری زیاد ( نسبت به سوزاندن )، مصرف پروتئین بیشتر از مقداری که تجزیه می‌شود و داشتن برنامه تمرینی به منظور چالش عضلات. گرچه دستیابی به این معیارها بدون وجود مکمل عضله‌ساز نیز میسر است اما می‌توانید از مکمل عضله‌ساز نیز برای رسیدن به اهداف خود نیز استفاده نمایید.

6 مکمل عضله‌ساز ذکر شده در لیست زیر در کنار برنامه تمرینی مناسب، به شما کمک می‌کنند تا عضلاتی قوی و حجیم داشته باشید.

 

 • کراتین
 • پروتئین
 • گینر
 • بتا آلانین
 • آمینو اسیدهای زنجیره ای

 

سایر مکمل‌های عضله‌ساز :

 

مکمل‌های دیگری همچون لینولئیک اسید ترکیب شده، تستوسترون بوستر و گلوتامین وجود دارند که به عضله‌سازی سریع کمک شایانی می‌کنند.

 

 • لینولئیک اسیدترکیب شدهCLA:به گروهی از اسیدهای چرب امگا 6 اشاره دارد که اثرات متعددی روی بدن دارند.
 • تستوسترون بوستر: این دسته از مکمل‌ها شامل D آسپارتیک اسید، تریبولوس ترستریس، شنبلیله و DHEA می‌باشد.
 • گلوتامین: تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد گلوتامینمزایای بالقوه‌ای بر افزایش حجم عضلات بزرگسالان دارد.

   

  سایت زیب‌ اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب ‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیب اندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
عضله سازی
ریکاوری عضلات
عضله
بدنسازی
کاهش چربی
رژیم غذایی
کاهش چربی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط