در حال بارگذاری ...

انارو خاصیت ضدکرونایی

دسته بندی:
نویسنده : مطهره ظل اللهی
تاریخ انتشار : 1399/09/21
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 858

تحقیقات نشان می دهد که عصاره های پوست انار می توانند به مبارزه با COVID-19 کمک کنند!

مطالعه ای که توسط محققان دانشگاه بانی لوکا در بوسنی و هرزگوین انجام شد ، نشان داد که عصاره پوست انار می تواند در مهار عفونت ویروس کرونا نقش داشته باشد.

Relja Suručić ، محقق راهنمای مطالعه ، می گوید: "هنگامی که سازمان بهداشت جهانی بیماری همه گیر SARS-CoV-2 را اعلام كرد ، ما در حال انجام یك پروژه بودیم [كه] اثرات مفید پلی فنل های انار استخراج شده از پوست میوه های انار را برای سلامتی بررسی كرد."

"و در آن زمان ، با خواندن مطالعات نویسندگان دیگر ، متوجه شدیم که برخی از ترکیبات شیمیایی شناسایی شده در آن عصاره ها ، فعالیت ضد ویروسی قابل توجهی را علیه برخی دیگر از ویروس های دیگر نشان می دهد. بنابراین تصمیم گرفتیم ترکیبات خود را بر روی SARS-CoV-2 آزمایش کنیم. "

پیش از این مشخص شده بود که انار بر سایر بیماری ها مانند دیابت نوع 2 ، بیماری های قلبی عروقی ، بیماری های التهابی و حتی برخی از انواع سرطان اثرات مفیدی دارد. مهمتر از همه ، مشخص شد که عصاره های پوست انار اثرات مهمی در جلوگیری از ورود ویروس آنفلوانزا دارد.

سوروشیچ می گوید: "همه ما می دانیم که میوه انار اثرات مفیدی برای سلامتی داشت.و در مطالعه ما برخی از این جنبه ها را تأیید کردیم مانند اثرات ضد التهابی کاهش کلسترول ، کاهش قند!

تیم Suručić از روش های محاسباتی استفاده کردند تا ببینند آیا ترکیبات حاصل از پوست انار می توانند داخلی سازی ویروس را مهار کنند - هنگامی که ویروس وارد بدن می شود و بدنبال سلول میزبان می رود - و در نتیجه عفونت را متوقف می کند.

سوروشیچ هشدار می دهد: "باید بگویم ، این فقط قسمت كوچكی از معمایی است كه ما در نتیجه گیری به آن می رسیم.

ما گفتیم که این ترکیبات توانایی مهار این فرآیند را دارند ، اما از شواهد بسیار واضحی که این روند را مهار می کند یا اینکه می تواند عفونت را متوقف کند بسیار دور است ، اما این بخشی از یک معما است."

این تیم هم اکنون در حال آزمایش با آزمایش پروتئین های سنبله ویروس کرونا در شرایط in vitro هستند. نتایج هنوز منتشر نشده است ، اما سوروشیچ می گوید آنها تحقیق قبلی خود را تأیید می کنند.

سوروچیچ ، که هشدار می دهد اگر انار را درمانی برای COVID-19 بخوانید ، اغراق می گوید: "این راه طولانی است که بگوییم این یک دارو است ، یا می تواند عفونت SARS-CoV-2 را متوقف کند." با این حال ، او فکر می کند این پتانسیل را دارد که به عنوان یک درمان مکمل یا مکمل برای درمان عفونت استفاده شود.

"اما البته با این محصولات طبیعی وجود دارد - ما در حال یافتن شواهد روزمره ای هستیم که نشان می دهد برخی از افراد آلوده می شوند ، برخی نه ، حتی اگر با بیماران COVID-19 در تماس باشند. بنابراین شاید چیزی در رژیم غذایی آنها یا در مکمل هایی که آنها مصرف می کنند می توانند خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهند. این ایده تحقیق ماست. "

یک کمک طبیعی - اما درمانی نیست!

در این مرحله ، تیم Suručić در حال استفاده از عصاره پوست انار به عنوان یک درمان پیشگیرانه ، به عنوان مکمل کاهش خطر ابتلا به ویروس هستند. در حالت ایده آل ، آنها قصد دارند تا تحقیقات خود را در زمینه بررسی اثرات ترکیبات انار در مرحله عفونت ویروسی ، همانند سازی ویروس در داخل بدن ، با یک مطالعه بالینی شامل بیماران با علائم خفیف ادامه دهند.

Suručić برای کسانی که نگران خوردن پوست کمتر از پوست دلچسب انار هستند ، یک اطمینان خاطر دارد. در قسمت هایی از میوه ها که مردم می خورند "ترکیبات مشابه پوست نیز وجود دارد" ، که با وجود اینکه به عنوان زباله درمان می شود ، سرشار از این پلی فنل های مفید است.

 

Suručić نسبت به درمان هرگونه درمان طبیعی به عنوان درمانی برای COVID-19 هشدار می دهد.

وی می گوید: "اما خوردن میوه ها ، بسیاری از پلی فنل های سایر منابع گیاهی مانند پلی فنول ها ، از چای سبز یا قهوه ، همچنین دارای برخی فعالیت های ضد ویروسی است." "بنابراین وقتی همه اینها را با هم مخلوط می کنید ، شاید بتوانید به نوعی از خود محافظت کنید تا خطر ابتلا به آن را کاهش دهید."

از آنجا که دانشمندان در سراسر جهان برای یافتن روشهای درمانی COVID-19 در تلاشند ، هر قدم رو به جلو در جهت جلوگیری از شیوع ویروس یا کاهش اثرات آن ، خبر خوبی است. و این اولین مطالعه ای نیست که فواید انار را پیشنهاد می کند.

یک مطالعه تحقیقاتی دیگر در مورد تأثیر محصولات ویروسی کش (عوامل فیزیکی یا شیمیایی با توانایی از بین بردن ویروس) بر بیماران بدون علامت COVID-19 ، نشان داد که لوز انار می تواند وجود ویروس را در دهان بیمار کاهش دهد.

 

 

تگ ها

مربی انلاین
زیب اندام
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
کوید19
کرونا
ضدعفونی
خاصیت ضد عفونی
پوست انار

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط