در حال بارگذاری ...

بخشی از زندگی‌نامه آرنولد

نویسنده : عرفان شیربیگی
تاریخ انتشار : 1399/07/27
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 968

بخشی از زندگی‌نامه آرنولد

 

آرنولد آلویس شوارتزنگر، هفت بار قهرمان مسابقات مستر المپیا شده است و یکی از پرافتخارترین قهرمانان جهان است. نام آرنولد شوارتزنگر در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بهترین و کامل ترین بدن انسانی آمده است. شوارتزنگر در هفتم اکتبر 2003 فرماندار کالیفرنیا شد. او در سال 2005 بهترین و محبوبترین سیاستمدار سال انتخاب شد. آرنولد حقوق سالانه‌ی 175 هزار دلار حاصل از فرماندار شدن را قبول نکرد و تمام این پول را به سازمان‌های خیریه اهدا کرد.

آرنولد آلویس شوارتزنگر 30 ژوئیه 1947، تهیه کننده، کارگردان، مدل، تاجر، سرمایه گذار، نویسنده، نیکوکار، سیاستمدار، بازیگر و بدن ساز اتریشی-آمریکایی، برنده جایزه گلدن گلوب بازیگری شده است.

 

زندگینامه آرنولد از زبان خودش

 

قدرت ناشی از قهرمانی نیست، بلکه این مبارزات شما است که قدرت شما را افزایش می‌دهند. وقتی به جنگ مشکلات می‌روید و تصمیم می‌گیرید که تسلیم نشوید، این یعنی قدرت!

من در روستایی بزرگ شدم که هیچ گونه امکاناتی نداشت، پدرم مأمور پلیس بود. او آرزو داشت که من عضو ارتش شوم، تلاش کنم، ترفیع رتبه بگیرم و در نهایت زندگی شادی داشته باشم. یک روز جلد مجله "رِج پارک" را دیدم و روی آن در کنار عکس مردی که روی جلد بود، نوشته شده بود که چگونه او به هرکول زمان خود تبدیل شده است. من آن مجله را خواندم و پس از آن تصمیم خود را گرفتم و مسیر آینده را انتخاب کردم.

 

خدمت آرنولد در ارتش

 

در سال 1965، در سن 18 سالگی، پدرم من را مجبور کرد تا به ارتش بروم و در آن جا راننده تانک شدم. مشکل من این نبود که چگونه بهترین بدن ساز دنیا شوم. مشکل این بود که چگونه هر روز در ارتش به تمریناتم ادامه دهم. باید راهی پیدا می‌کردم؛ به خودم گفتم هدفم را می‌دانم و هر کاری که لازم باشد برای رسیدن به آن انجام خواهم داد. پس کارهای روزمره‌ای که یک ارتشی باید انجام می‌داد را انجام می‌دادم. تفنگ ها را تمیز می‌کردم، به میدان تیر می‌رفتم، 20 مایل در روز رژه می‌رفتم و زمانی که شب فرا می‌رسید، همه افراد از فرط خستگی بیهوش می‌شدند. در آن موقع سه ساعت تمرین می‌کردم، سپس می‌خوابیدم و زودتر از همه از خواب بیدار می شدم و تمرینات دراز نشست، شنا و بارفیکس انجام می‌دادم.

من خودم باید راه های جدیدی برای انجام تمرینات پیدا می‌کردم. برای مثال با استفاده از دو صندلی حرکت دیپ را انجام می‌دادم. همه می‌گفتند مسیر اشتباهی را انتخاب کرده‌ام. اما در هر صورت من می‌گفتم به هدفم ادامه خواهم داد.

 

بخشی از زندگی‌نامه آرنولد

 

فرار به سمت قهرمانی

 

پنج الی شش هفته بعد دعوت نامه شرکت در مسابقه قهرمانی بدن سازی نوجوانان اروپا که در اشتوتگارد برگزار می‌شد به دستم رسید. به خودم گفتم باید از ارتش بروم، چراکه برای موفقیت در این مسابقه باید تمرین کنم. اما اگر کسی می‌خواست ارتش را ترک کند، با عواقب سختی روبرو می‌شد. کسانی که بدون اجازه خدمت را ترک می‌کردند به پناهگاه فرستاده می‌شدند. ممکن بود به چندین روز تا چندین هفته انفرادی نیز محکوم بشوند. سخت‌ترین قسمت کار این بود که چگونه به اشتوتگارد بروم در حالی که حتی نباید کشور را ترک کنم! راه حل سفر کردن با قطار بود. چراکه آنها در مرز اتریش و آلمان توقفی نداشتند. سفر کردن با قطار حداقل 26 ساعت زمان می‌برد، در حالی که این زمان برای دیگر وسایل نقلیه 5 ساعت بود.

 

اولین قهرمانی آرنولد

 

در نهایت بعد از ظهر روز قبل از مسابقه به آنجا رسیدم. بدون آنکه هیچ لباس ورزشی همراه خودم داشته باشم. در نهایت لباسی پیدا کردم و شروع به فیگور گرفتن روی صحنه کردم. اما فیگور گرفتنم بسیار بد بود و باعث شد که از من بخواهند دوباره به روی صحنه بروم و در نهایت اعتماد به نفس بیشتری پیدا کردم. چرا که هر زمان که فیگور می‌گرفتم صدای تشویق حضار بیشتر می‌شد. در نهایت برندگان را اعلام کردند، نفر سوم اعلام شد، نفر دوم اعلام شد و من نفر اول و برنده مسابقه بودم! باورش برایم سخت بود، یکی از لحظات مهم زندگی من بود. چرا که در آن لحظه متوجه شدم در رویا به سر نمی‌برم. آنها تا به حال حتی اسم من را نشنیده بودند. با این حال من را به عنوان برنده انتخاب کردند. به خودم گفتم پس باید چیزی درون من باشد که من را خاص و متفاوت کرده است.

 

بازگشت به ارتش

 

زمانی که می‌خواستم به ارتش برگردم، نمی‌توانستم به سادگی تنها از در رد شوم و دست تکان دهم، پس باید راهی جدید پیدا می‌کردم که مخفیانه وارد قرارگاه شوم. آنها چند نگهبان را مسئول کنترل افراد کرده بودند و از این طریق من را دستگیر کردند. مجازات من سپری کردن چند روز در سلول انفرادی بود. به خودم گفتم، آری دردناک است! آری اذیت خواهی شد، اما هیچ کدام از این عواقب من را نمی‌ترساند. پس از مدتی آنها به سراغ من آمدند و گفتند که به اتاق سروان بروم. وقتی به آن اتاق رفتم، دیدم که چهار مقام عالی رتبه آنجا حضور دارند و شروع به تخریب من کردند. به من می گفتند چگونه به خودم اجازه انجام چنین کاری می‌دهم؟! در نهایت از آنها عذرخواهی کردم، اما گفتم که از هدفم دست بر نخواهم داشت.

 

 

آرنولد و بازیگری

 

زمانی که می‌خواستم بازیگر بشوم، اطرافیانم مانع شدند. آنها گفتند لهجه بدی دارم، صدایم خوب نیست و حتی تلفظ اسمم سخت است. به من می گفتند واقع بین باش، در سال 1970 هستیم. الان دهه افرادی مانند داستین هافمن، آلپاچینو و وودی آلن است!

 

آرنولد و سیاست

 

زمانی که کاندید فرمانداری شدم نیز من را مسخره کردند و گفتند که من هیچ وقت نمی‌توانم پیروز شوم. اما به آنها توجهی نمی‌کردم و به خودم گفتم زمانی که به من گفتند نمی‌توانی به آلمان بروی و در مسابقه شرکت کنی چکار کردم. در آن زمان من به صحبت‌های آنها توجهی نکرده بودم و در هر صورت در مسابقه شرکت کردم و در نهایت نتیجه گرفتم و قهرمان شدم و به هدف خود رسیدم.

 

آرنولد شوارتزنگر

 

سایت زیب‌ اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده، که شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید. همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب ‌اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان دریافت کنید و در کنار خانواده زیب اندام، اهدافتان را تخصصی تر دنبال کنید.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
بخشی از زندگی‌نامه آرنولد
زندگی‌نامه آرنولد
آرنولد
قهرمان
زندگی نامه افراد معروف

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط