در حال بارگذاری ...

PHA برای از دست دادن چربی – تمرینات  استقامت قلبی

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1399/05/11
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 613

PHA برای از دست دادن چربی – تمرینات  استقامت قلبی

تمرین عملکرد قلبی با کاهش ساخت اسید لاکتیک و بهبود عملکرد، به تبدیل مدارهای سوزاندن چربی «مدارهای فوق العاده» کمک می­کند.

 اگر گفتن کلمه تمرین از دست دادن چربی کلمه «تمرین مداری»را به ذهن شما یاد آوردی می­کند، شما تنها نیستید. مجلات بی شماری، کتابهای پرفروش و وب سایتها به وضوح اعلام کرده اند که انجام مدارها (دوره­ای) راه نهایی برای سوزاندن چربی است. در حالی که من می­خواهم استدلال کنم که مدار تنها راه برای از دست دادن چربی نیست, شما هنوز هم می­توانید با تمرین منظم قدرتی و چرخشی چربی را از دست دهید.

واقعیت این است که مدارها مطمئناً کالری زیادی می­سوزانند، و در مقایسه با نشستن بر روی دوچرخه در باشگاه، ترجیح داده می­شود. چرخه­هایی را انجام دهید که شامل تمرینات مرکب هستند. در باشگاه یا فضای تمرین در خانه خود برای انجام یک مدار عجله نکنید، تمام چرخه ها یکسان نیستند و بعضی از آنها در واقع می­توانند سرعت پیشرفت شما را کند کنند.

PHA سیستم طراحی شده ای است که گردش خون را در سراسر بدن در طول کل تمرین حفظ می کند. این تمرین با وجود تمرین سخت همانطور که گفته شد مانع تولید اسید لاکتیک در بدن می­شود و تمرینات بالا تنه و پایین تنه را به طور همزمان انجام میدهد.

مشکل در تمرینات ترتیب انجام تمرینات است که آنهارا انجام می­دهید. من به مدارهایی اشاره دارم که برای تمام تمرینات در مدار از همان گروه عضلانی استفاده می­شود و اسید لاکتیک ایجاد می­شود. به عنوان مثال، اگر مدار شما مانند شکل زیر باشد ، بنابراین اسید لاکتیک زیادی را در پاها ایجاد خواهد کرد:

10 reps :Squats

10 reps :Leg extensions

10 reps :Lunges

10 reps :Squat jumps

کالری

حال مدار فوق ممکن است مورد توجه عده­ای سختگیر قرار بگیرد، آنچه اتفاق خواهد افتاد این است که اگر از برخی از وزن های مناسب استفاده کنید، در میانه مدار شما به زودی خسته خواهید شد و دورهای بعدی خیلی سخت خواهد بود. یا مجبور خواهید بود از برخی از وزنهای سبک استفاده کنید. لطفا درک کنید که نیازی نیست در مدارها شما که با حداکثر توان خود وزنه ها را بالا ببرید، بالا بردن وزنهای بسیار سبک برای تحریک متابولیسم شما کافی خواهند بود.

در حالت ایده آل شما نیاز دارید که حدوداً 50-70٪ از یک پاسخ حداکثر خود (100) را بلند کنید تا واقعاً کالری خود را بسوزانید. بنابراین در حالی که یک مدار مانند نمونه فوق می­تواند فرم دهنده خوب برای شما باشد، و اگر بخواهید 20-45 تمرین انجام دهید اصلا برای شما ایده آل نخواهد بود.

تمرینات جانبی برای قلب و عروق(Peripheral Heart Action)

تمرین PHA  . با طراحی دکتر آرتور استاینهاوس و بدنساز افسانه ای باب گاجدا (1960) که بدنساز افسانه ای باب گاجدا (که دارای عناوین آقای آمریکا و آقای جهان است) را به خود اختصاص داده است، در این سبک از تمرین، که گروه های عضلانی از اندام های مختلف را برای جلوگیری از تولید اسید لاکتیک بیش از حد طراحی شده را توضیح می­هد. ساخت اسید لاکتیک به شما امکان تمرین سخت می­دهد. در حالی که در تمرین سبک PHA ، یک مدار 5-6 تمرین را برای حدود 4-5 کرده است.

اما، بر خلاف مدارهای منظم، در تمرین PHA بین عضلات و اندامها متناوب خواهد بود. به عنوان مثال، می­توانید با انجام تمرینات فوقانی بدن مانند پرس سر شانه شروع کرده و آن را با یک تمرین برای قسمت تحتانی مانند اسکوات انجام دهید و سپس دوباره به یک تمرین بدن فوقانی مانند بارفیکس و غیره برگردید و از این طریق عضلات خود را درگیر کنید. قبل از اینکه گروه عضلانی غیر مرتبط دیگری دوباره کار کند، استراحت می­کنیم.

 

صادقانه بگویم، احساس می­کنم PHA بهترین راه برای هر کسی است که با تمرین سبک چرخشی شروع می­کنند. با استفاده از PHA می­توانید یک چرخه را انجام دهید و اندام خود را بسازید و چربی خود را از دست دهید، بدون این که در یک ناحیه دچار خستگی بیش از حد عضلانی شوید ،که ممکن است در مراحل اولیه قادر به انجام آن نباشید. حتی برای ورزشکاران پیشرفته، این سبک از تمرین می­تواند باعث شگفتی شود.

پس دوره های استراحت چطوره؟ پیشنهاد من این است که وقتی شروع کردید، حدود 30-45 ثانیه بین تمرینات و 1-2 دقیقه بین هر مدار PHA استراحت کنید. با گذشت زمان، روی کاهش استراحت بین تمرین تا صفر کار کنید.

وقتی بتوانید این کار را انجام دهید، باید وزنی را که استفاده می­کنید افزایش دهید یا تعداد تکرارها را برای تمرینات وزنه برداری افزایش دهید. این مسئله مجدداً به شما نیاز دارد تا بین هر تمرین یک استراحت کوچک انجام دهید که با رسیدن به شرایط مناسب، کاهش می­یابد.

در اینجا دو تمرین نمونه وجود دارد که می­توانید امتحان کنید.

 

نمونه تمرین –شماره 1

  • Barbell squats: 10 reps
  • Lat Pull Downs: 10 reps
  • Push Ups: 10 reps
  • Romanian Deadlift: 8-10 reps
  • Leg Raises/Reverse Crunches: 10-12 reps

 

نمونه تمرین - شماره 2 (فقط دمبل):

  • Overhead Press: 10 reps
  • Squat: 10 reps
  • Dumbbell Row: 8 reps (each hand)
  • Floor Crunch: 10 reps
  • Swings: 12 reps

 

کل مدار PHA را 5 بار تکرار کنید.

اگر احساس کردید که در ابتدا نمی­توانید 5 دور کامل را انجام دهید، می­توانید با 3 دور شروع کنید و راه خود را تا 5 دور در طولانی مدت انجام دهید. در صورت تمایل می­توانید به جای تمریناتی که به آنها اشاره کردم می­توانید از تمرینات مورد نظر خود استفاده کنید.

https://www.muscleandstrength.com/articles/phat-training-fat-loss

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coach online
چربی
چربی سوزی
قلب
pha
تمرینات استقامت قلبی
تمرین مداری
چربی اضافی بدن
کالری
گردش خون

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط