در حال بارگذاری ...

مکمل هایی که باعث افزایش میزان متابولیک می شوند و به سوزاندن چربی کمک می کنند

نویسنده : علی اصغر دهقانی
تاریخ انتشار : 1399/04/09
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 298

مکمل هایی که باعث افزایش میزان متابولیک می شوند و به سوزاندن چربی کمک می کنند

این راهنما مواد و ترکیبات مکمل مورد استفاده شما بررسی و در اختیار شما قرار می دهد که می توانند در افزایش متابولیسم و ​​سوزاندن چربی تأثیر مثبت داشته باشند

مکمل های ورزشی بازار گسترده ای است با تعداد بیشماری محصولات که ادعا می کنند به شما در سوزاندن چربی ، ساخت عضلات و دستیابی به اهداف عملکردی کمک می کنند.
در حالی که مطمئناً تعدادی مکمل در خارج از کشور وجود دارد که در واقع مطابق ادعاهای آنها عمل می کند ، برخی از آنها به اندازه قرص های قند پنبه هستند.

یکی از فراوان ترین آنها در دنیای مکمل ها ، دسته چربی سوزی است.

مکمل هایی که باعث افزایش میزان متابولیک می شوند و به سوزاندن چربی کمک می کنند

به نظر می رسد که هر شرکتی ترکیبی از مواد منحصر به فرد و انحصاری از مواد جادویی خود را دارد که راز تهیه بسته های هر کدام مخصوص به خود است و شما را همیشه دنبال خود میکشد. در نهایت ، بسیاری از این مکمل ها فقط باعث می شوند در دوره ای کوتاه مدت (به احتمال زیاد از کافئین) به شما انرژی دهند اما چیزهای مفید دیگری برای کمک به روند کاهش چربی ندارند.

بنابراین متوجه که یک راهنمای مختصر در مورد برخی از ترکیبات مکمل های اثبات شده شدم که در واقع تأثیرات مثبتی بر میزان متابولیک دارند و به افراد کمک می کنند مقداری چربی را جدا کنند. نکته خوب در مورد این ترکیبات این است که آنها به راحتی از انواع مختلفی از شرکتهای مکمل تهیه می شوند .

نکته آخر این را در نظر داشته باشید که این مکمل ها به دلیل اینکه باعث افزایش سرعت متابولیک می شوند به روند کاهش چربی کمک می کنند.
این بدان معناست که اگر این مکمل ها را مصرف کرده و همچنان پرخوری (بر اساس هزینه کالری خود را) انجام دهید ، در اصل منظور از مصرف این مکمل ها در وهله اول منفی هستید.

با این حال ، برخی از افرادی که به دنبال از دست دادن چربی نیستند ، می توانند از این مکمل ها بهره مند شوند ، زیرا باعث می شود زمان مصرف کالری در طول روز را افزایش میدهد، . با این حساب ، و

خرد کردن متابولیسم فیزیکی-مردانه دقیقا چیست؟!

قبل از ورود به مواد تشکیل دهنده / ترکیباتی که باعث افزایش سرعت متابولیک می شوند ، را باید فهمید, به طور خلاصه ، تمام موجودات زنده از ساده ترین واحد زنده یعنی سلول تشکیل شده اند

در درون این سلولها واکنشهای شیمیایی دائماً در حال وقوع هستند و در این فرآیند از انرژی استفاده و آزاد می شوند. این واکنشها به دو دسته تقسیم می شوند ، آنابولیک و کاتابولیک. اولی از انرژی برای ساخت مولکولها استفاده می کند در حالی که دومی انرژی را از بین می برد زیرا بسترهای پیچیده را تجزیه می کند.

بنابراین در اصل ، متابولیسم مجموع تمام این واکنشهای فیزیولوژیکی درون سلول است که برای حفظ زندگی لازم است. بسیاری از متغیرها ، از جمله سیگنالینگ هورمون و وضعیت انرژی ، تأثیر این واکنشها و زمان وقوع آنها را تحت تأثیر قرار می دهند. با این حال ، این متغیرها فراتر از محدوده این راهنما هستند. باز هم ، فقط بدانید که متابولیسم یک سیستم واکنش بسیار پیچیده در سلول های زنده است ، و از این فرایندها یک ورودی و خروجی انرژی ذاتی (از این رو نیاز به تغذیه) وجود دارد.

افزایش میزان متابولیسم

با خلاصه آنچه از متابولیسم در ذهن می پنداشتیم ، باید آگاه باشید که افزایش سرعت متابولیک در واقع افزایش سرعت واکنش های آنابولیک / کاتابولیک در سلول ها است و بنابراین برای ماندن در حالت انرژی متعادل نیاز به تغذیه بیشتری است. . در صورت از دست دادن چربی ، ما در واقع نمی خواهیم وضعیت انرژی مثبت یا متعادل داشته باشیم زیرا این امر باعث جلوگیری از فرآیندهای کاتابولیک مانند تجزیه چربی در بافت چربی می شود ، که در صورت منفی بودن سلول اتفاق می افتد. حالت انرژی (که از آنجایی که واکنش های کاتابولیک انرژی لازم را برای سلول فراهم می کند) معنا می یابد.

به همین دلیل است که مردم می گویند "کالری در مقابل کالری های خارج" در نهایت آنچه در پایان روز برای تعیین اینکه آیا چربی کم می کنید ، مهم است یا خیر ، در اکثر موارد واقعیت دارد (با چند مورد استثنا)

مکمل هایی که باعث افزایش سرعت متابولیک می شوند

مکمل هایی که باعث افزایش میزان متابولیک می شوند و به سوزاندن چربی کمک می کنند

بنابراین اکنون با وجود اصول اولیه متابولیسم ، ما نمی توانیم به ماده مورد نظر برسیم که مواد / ترکیبات را برای افزایش سرعت متابولیک در نظر بگیریم. مکمل های مندرج در این راهنما همان چیزی هستند که من فکر می کنم بهترین گزینه های مکمل برای افزایش طبیعی میزان متابولیک است.

كلمه كليدي "طبيعتاً" وجود دارد ، زيرا تعداد معدود دارويي وجود دارد كه مي تواند ميزان متابوليك را به طور چشمگيري بالا ببرد ، اما در صورت استفاده نادرست مي تواند عادت ماهانه را بهم ریزد و ناامن باشد ، بنابراين در اينجا مورد توجه قرار نمي گيرد. من استفاده از روش قربانی کردن سلامتی کلی را برای دستیابی به یک نگاه خاص صلاح نمیبینم، اما این یک موضوع دیگر در خود او است.

کپسایسین

آیا می دانید که پس از خوردن مقداری فلفل ، دهان شما شروع به سوختن می کند؟ خب این گرمای حاصل از ترکیبات کپساسینوئیدهاست - موجود در فلفل ها که به آنها ادویه / گرما بخش نیز می گویند. ادبیات این یافته را پشتیبانی می کند که کپسایسین برای افزایش متابولیک عمل می کند. [1] اندازه گیری

 تجمع محتوای کپسایسین در برخی از فلفل ها به عنوان واحدهای حرارتی Scollville ارائه شده است.
اما ، وخوردن مقادیر زیادی فلفل داغ برای رسیدن به دوز اسمی کپساسینوئیدها به دلیل سوزش معده و سایر شرایط گوارشی غیر عملی است.

تحقیقات تأیید می کنند که مکانیسم افزایش روند متابولیک بعد از مصرف کپسایسین براساس تحریک بتا-آدرنرژیک است. پيشنهاد مي شود كه اين افزايش در مصرف انرژي و كاهش همزمان مصرف شود,عمل تنفس تاثير مثبتي بر اكسيداسيون چرب داشته باشد.(2)

کاهش چربی

Epigallocatechin) گالات (EGCG / عصاره چای سبز

عصاره چای سبز به دلیل خاصیت تقویت کنندگی متابولیک ، در بسیاری از محصولات چربی سوزی به یک ماده اصلی تبدیل شده است. قسمت اصلی برگهای چای سبز که مسئولیت این اثر سوخت و ساز بدن را بر عهده (EGCG)دارند آنتی اکسیدان گلیات اپیگالوکاتاتین,

کافئین

کافئین بیشترین داروی محرک در جهان است که در درجه اول از دانه های قهوه تهیه می شود. کافئین تنها ترکیب تحریک کننده سیستم عصبی مرکزی در این راهنما است ، بنابراین توصیه می شود با از آن استفاده کنید.

کافئین از طریق مهار آنزیم های فسفودی استراز کار می کند که مانع از تجزیه مونوفسفات گوانوزین حلقوی (cGMP) و مونوفسفات حلقوی آدنوزین (cAMP) ، دو پیام رسان شیمیایی مهم می شود که انتقال سیگنال در سلول ها را تنظیم می کنند. بنابراین ، مصرف کافئین باعث افزایش حاد میزان سوخت و ساز بدن می شود و همچنین به نظر می رسد که استفاده از بیشتر ، به ویژه اکسیداسیون اسید چرب را تحت تأثیر قرار می دهد. [6،7]

 دوز مصرف — کافئین سخت ترین ترکیباتی است که در این راهنما برای استفاده از آن استفاده می شود زیرا این ماده محرک است. به نظر می رسد تحقیقات نشان می دهد که به ازای هر کیلوگرم از بدن بدون چربی یک دوز اسمی 1/3 گرم برای افراد سالم است. تا آنجا که مصرف می کنید ، فقط مطمئن باشید که قبل از خواب آن را مصرف نکنید زیرا احتمالاً دچار بی خوابی می شوید. همچنین برای جلوگیری از مصرف بیش از حد ، استفاده از دوچرخه را در نظر بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع اینجا بخوانید

پیرولوکینولین کینون (PQQ)

یک ترکیب طبیعی است که در کینوپروتئین ها وجود دارد (که اغلب در باکتری ها یافت می شوند) ، و در درجه اول از سویا تخمیر شده گرفته می شود. فرضیه این است که با تعداد میتوکندری در درون سلولها را افزایش میدهد، میزان متابولیک را بالا می برد ، فرایندی که به آن بیوژنز میتوکندری گفته می شود.
علاوه بر این ، به بنظر می رسد که PQQ به عنوان یک پیام رسان سلولی عمل می کند که برخی از اساسی ترین اثرات فعالیت بدنی را هدایت می کند و تولید هورمون عنبیه را افزایش می دهد

در انسان ، رهاسازی اریسین می تواند یکی از مهمترین اثرات فعالیت بدنی به حساب آید ، زیرا گردش میزان آریزین با سن ، انسولین ، کلسترول و آدیپونکتین ارتباط منفی دارد و با توده بدون چربی و گرلین همبستگی مثبت دارد.

مکمل هایی که باعث افزایش میزان متابولیک می شوند و به سوزاندن چربی کمک می کنند

جمع بندی

بنابراین چیز هایی در اینجا وجود دارد ، 4 ترکیب برای جستجوی مکمل ها که به شما کمک می کند تا میزان متابولیک شما افزایش یابد و بدن شما را به سطح جدیدی سوق دهد (با فرض اینکه شما به طور مناسب غذا می خورید و تمرین می کنید).
همیشه در نظر بگیرید که مکمل ها نباید پایه و اساس برنامه شما برای از دست دادن چربی یا ساخت عضله باشد ، در درجه اول و مهمتر از همه روی رژیم غذایی ، تمرین و عوامل شیوه زندگی تمرکز کنید.

بعد از اینکه آن موارد را سپری کردید ، پس از اضافه کردن برخی از مکمل های ذکر شده در این راهنما ، به شما کمک کند تا کمی متابولیسم شما افزایش یابد.

مقالات مرتبطی که شاید دوست داشته باشید بخوانید:

مکمل

مکملی به نام گینر!!

مکملی به نام کراتین!!

مکمل وی پروتئین

مترجم و ویراستار: تیم محتوا سازیزیب اندام

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
coach online
body building
zibandam
بدنسازی
مکمل
متابولیک
متابولیسم فیزیکی
افزایش میزان متابولیسم
مکمل بدنسازی
کافئین

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط