در حال بارگذاری ...

افسانه ها و واقعیت های مربوط به آپنه خواب خروپف

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/23
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 153

افسانه ها و واقعیت های مربوط به آپنه خواب یا خروپف:

خروپف، آپنه خواب نیست:

 

واقعیت:

 

 این یک توقف موقتی نفس در هنگام خواب است. فرد مبتلا به آپنه خواب ممکن است حدود 350 تا 450 بار در طول خواب شبانه تنفس کند. قطع نفس ممکن است فقط برای چند ثانیه باقی بماند و معمولاً هنگام از بین بردن نفس، خرخر به دنبال آن ایجاد می شود. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

آپنه خواب خطرناک است:

 

واقعیت:

 

وقفه تنفسی در خواب هیچ صدمه ای به سلامتی نمی زند، اما با آسیب های ناشی از شغل، حملات قلبی، سکته مغزی و تصادفات رانندگی مرتبط است.

 

آپنه خواب نفس شما را مسدود می کند:

 

واقعیت:

 

 آپنه انسدادی خواب یا OSAمتداول ترین نوع آپنه خواب استOSA  هنگامی اتفاق می افتد که راه هوایی توسط بافتهایی مانند زبان یا لوزه ها در پشت گلو مسدود شود. درOAS ، آپنه خواب توسط مغز کنترل نمی شود.

 

افراد در سنین پیری دچار آپنه خواب می شوند:

 

گرچه آپنه خواب می تواند هر سنی را تحت تأثیر قرار دهد، اما بعد از 40 سالگی بیشتر دیده می شود. OSA در افرادی که دارای اضافه وزن هستند و معمولاً در مردان دیده می شود، بیشتر ایجاد می شود. این بیماری همچنین ارثی است.

 

آپنه خواب در کودکان دیده نمی شود:

 

واقعیت: OSA  

 

در هر 10 کودک  یک مورد دیده می شود. در بیشتر موارد، در صورت خفیف بودن بیماری، کودک در نهایت از این مرحله پیشی می گیرد. اما در بعضی موارد، در نتیجهOSA ، کودکان ممکن است دچار مشکلات جدی یا مسائل رفتاری شوند.

 

باور غلط: وزن بدن مهم نیست.

 

واقعیت OSA:  

 

در افرادی که دارای اضافه وزن هستند بیشتر ایجاد می شود. حتی تغییر اندک وزن بدن نیز می تواند علائم را بهبود بخشد.

 

خوابیدن به پشت می تواند کمک کند:

افسانه ها و واقعیت های مربوط به آپنه خواب یا خروپف:

واقعیت:

 

به دلیل اینکه جاذبه بافتها را در گلو پایین می آورد، در صورت خوابیده با صورت بالا، احتمال مسدود شدن راه هوایی وجود دارد. در عوض، خوابیدن به پهلو ممکن است کمک کند. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

روش های مختلفی برای جلوگیری از آپنه خواب وجود دارد:

 

  1. Mouthpiece: یک دهان گیر مخصوص برای تسکین آپنه خواب خفیف است. در هنگام خواب آن را در دهان قرار دهید تا مجرای تنفسی هنگام خواب باز بماند. به صورت سفارشی ساخته شده و برای افراد ساخته شده است تا موقعیت فک پایین و زبان را تنظیم کنند.
  2. تنظیم حالت خوابیدن: بالشهای خاصی وجود دارد که می تواند به خوابیدن شما کمک کند.
  3. فشار مثبت مداوم راه هوایی (CPAP) ماشینی است که جریان مداوم هوا را ایجاد می­کند، آنقدر قوی که می تواند راه هوایی را هنگام خواب باز نگه دارد. این متداول ترین روش درمانی برای بزرگسالان مبتلا به OSA است.
  4. جراحی: در بعضی از کودکان با برداشتن لوزه های بزرگی که راه هوایی را مسدود می کنند، ممکن است راه حلی ایجاد شود. در بزرگسالان، کوچک شدن یا سفت شدن بافت های فلاپی، توسط جراحی ممکن است علائم را بهبود بخشد. اما این ممکن است به همه کمک نکند.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت medibiztv باشد

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
خواب اروم
خواب
آپنه خواب
خروپف
خواب شبانه
خوابیدن به پشت
تنظیم حالت خوابیدن

دیدگاه ها

علی 23:58:47 1399/06/24
در موردش نشنیده بودم ...
فاطمه رستمی 00:15:14 1399/06/24
چطوری برنامه بگیریم ازتون؟

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط