در حال بارگذاری ...

میگرن در افراد مشهور

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1399/12/23
مدت زمان مطالعه : 4 دقیقه
تعداد بازدید : 93

 

سرنا ویلیامز

پس از یک سردرد شدید که باعث شد سرنا ویلیامز ستاره تنیس یک مسابقه انجام دهد، او فهمید که دردش مربوط به چرخه قاعدگی است. او می گوید: من قبلاً هرگز چیزی در مورد [سردردهای میگرنی قاعدگی] نشنیده بودم. در تمام این مدت، فکر می کردم میگرن معمولی است. حدود 60٪ از زنان مبتلا به سردرد میگرنی می گویند که این عارضه در دوره قاعدگی بدتر می شود و ممکن است هورمون ها مقصر باشند. پزشک شما ممکن است داروهایی را پیشنهاد دهد که سطح هورمون های شما را یکنواخت کند.

 

بن افلک

زنان بیشتر دچار سردردهای میگرنی می شوند، اما حدود 6٪ مردان نیز دچار این سردرد می شوند. بازیگر و کارگردان بن افلک از جمله کسانی است که با درد میگرن سرعت خود را کم کرده است. وی در حالی که کارگردانی Gone، Baby، Gone را در سال 2006 کارگردانی کرد، میگرن بسیار بدی داشت که باعث شد وی به بیمارستان برود. افلک می گوید: "من فقط به رفتن و رفتن ادامه می دادم و به سختی می خوابیدم." یک برنامه منظم خواب به جلوگیری از میگرن کمک می کند. هر روز در یک ساعت مشخص بخوابید و بلند شوید، حتی آخر هفته ها.

 

لیزا کودرو

سفرهای دوران کودکی به دیزنی لند معمولاً لبخندهایی به همراه دارد. وی برای لیزا کودرو بازیگر زن گفت: "یک روز هیجان و غذا خوردن همیشه با یک سردرد وحشتناک پایان می یابد." پدر و خواهران و برادران کودرو نیز با درد میگرن آشنا بودند. میگرن نوعی بیماری است که در خانواده ها دیده می شود. در صورت بروز یکی از والدین در کودکان میگرن حدود 50٪ احتمال ابتلا به میگرن و در صورت ابتلای هر دو به مادر 75٪ است. دانستن سابقه خانوادگی سردردهای میگرنی ممکن است به پزشک کمک کند تا نحوه درمان شما را بداند.

 

مارسیا کراس

بازیگر مارسیا کراس به عنوان کمال گرای بری ون دو کامپ در نمایش تلویزیونی زنان خانه دار ناامید غیرقابل توقف به نظر می رسید . او در خارج از دوربین با سردردهای میگرنی دست و پنجه نرم می کند. او می گوید: "داشتن میگرن و تلاش برای کار غیرممکن بود." "حالت تهوع پیدا کردم و بینایی ام تحت تأثیر قرار گرفت." کراس سخنگوی داروی میگرن تریپتان بوده است. تریپتان ها با تحریک سروتونین که به نوبه خود التهاب را تسکین می دهد و رگ های خونی را باریک می کند، درد میگرن و حالت تهوع را کاهش می دهد.

جانت جکسون

در سال 2008، خواننده جانت جکسون پس از اینکه از سردردهای میگرنی دهلیزی رنج می برد، یک رشته کنسرت را لغو کرد. این نوع میگرن به شما سرگیجه می دهد - احساسی مانند چرخیدن اتاق. چراغ های روشن و صداهای بلند نیز ممکن است شما را آزار دهد. همچنین تا 50٪ از افراد مبتلا به سردردهای میگرنی نیز گاهی احساس سرگیجه یا سرگیجه می کنند. سردردهای میستینی دهلیزی مانند سایر میگرن ها، با داروها و با جلوگیری از عوامل تحریک کننده سردرد درمان می شوند.

 

کریستین شنوت

کریستین شنوت بازیگر و خواننده پس از برنده شدن امی در سال 2009 از میگرن پرستار کرد. سپس پزشک وی سم بوتولینوم را پیشنهاد داد. او می گوید: "من از آن زمان سردرد کامل ندارم." این روش درمانی برای افرادی که ماهیانه 15 یا بیشتر از سردردهای میگرنی دارند تأیید شده است، اما ممکن است به طور کامل شما را درمان نکند. مطالعات نشان می دهد افرادی که تحت درمان قرار گرفته اند تا نیمی سردرد دارند.

 

کارلی سایمون

وقتی کارلی سایمون برنده گرمی فریاد زد، "من وقت درد ندارم"، او اشاره ای به سردردهای میگرنی نداشت. اما او می توانست باشد. سایمون برای جلوگیری از سردرد تغییرات زیادی در سبک زندگی ایجاد کرده است. سایمون می گوید: "من سیگار نمی کشم، هشت ساعت می خوابم و قهوه جزئی از زندگی من نیست." او همچنین از الکل که باعث برخی از افراد می شود، اجتناب می کند. به ویژه به نظر می رسد شراب قرمز باعث ایجاد سردردهای میگرنی می شود.

سیندی مک کین

سیندی مک کین درد میگرن خود را شکنجه توصیف کرده است. وی در مورد یکی از سردردهایش می گوید: "این احساس می کند که کسی تبر می خورد و به پیشانی من ضربه می زند." این حملات به ویژه در جریان مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری شوهر فقید وی، سناتور جان مک کین، در سال 2008 بد بود. چراغ های شدید دوربین ها اغلب باعث سردرد می شدند. سیندی مک کین می گوید: "عینک آفتابی بهترین دوست مبتلا به میگرن است."

 

تروی آیکمان

تروی آیکمان، مهاجم تالار مشاهیر، از کودکی سردرد گرفت. Aikman می گوید: "وقتی زندگی خود را با ضربه بدست می آورید، تقریباً همه سردرد می كنند، بنابراین موضوعی نیست كه زیاد در مورد آن صحبت شود." مسافرت مداوم و بی خوابی باعث بدتر شدن آنها می شود. عوامل تحریک کننده میگرن در افراد متفاوت است، اما سفر می تواند برنامه منظم شما را مختل کرده و منجر به سردرد شود. حتی تغییرات آب و هوایی و بیماری حرکتی می توانند آنها را تحریک کنند.

 

اِل مكفرسون

برای جلوگیری از سردردهای میگرنی هنگام کار زیر چراغهای روشن، مدل Elle Macpherson یک روش کلی بهداشتی را ترجیح می دهد. وی می گوید: "من به طور منظم طب سوزنی انجام می دهم." مطالعه ای که در سال 2017 در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شد، نشان داد که طب سوزنی تعداد افرادی که میگرن بدون هاله دارند، به میزان قابل توجهی حمله می کند. طب سوزنی ممکن است باعث بهبود خلق و خو و خواب شود و عوامل محرک مانند اضطراب را کاهش دهد.

 

ترل دیویس

درد سر در كنار سوپربول 1998 دنور برونكو ترل دیویس سابق را به كنار گذاشت. او می گوید: "داشتم دو و سه برابر می دیدم." پس از مصرف دارو، دیویس موفق به گلزنی شد و MVP بازی لقب گرفت. وقتی او برای اولین بار سردردهای میگرنی را شروع کرد، دیویس به کسی نگفت. او می گوید: "من فکر می کردم مردم فکر می کنند من دیوانه ام." اکنون، او از مصرف غذاهایی که میگرن ایجاد می کنند، مانند شکلات، کافئین و مواد افزودنی غذایی MSG اجتناب می کند.

 

 

کریم عبدالجبار

کریم عبدالجبار، اسطوره بسکتبال، استرس را علت درد مکرر سر خود می داند. استرس می تواند باعث انقباض عضلات گردن و پوست سر شود و منجر به سردردهای تنشی و میگرنی شود. عبدالجبار از زمان اولین میگرن در 14 سالگی از انواع تسکین دهنده های استرس از جمله یوگا، طب سوزنی، ماساژ و بازخورد زیستی استفاده کرده است. او می گوید: «شما نمی توانید استرس را از بین ببرید، اما آنچه که در نهایت توانستم انجام دهم این است که یاد بگیرم چگونه آن را کنترل کنم.»

میشل باخمان

میشل باخمان نماینده مجلس، سردردهای میگرنی خود را هنگامی که در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری قرار داشت در سال 2011 برطرف کرد. وی گفت که سردردها "با دارو به راحتی قابل کنترل هستند" و این باعث نمی شود که او وظیفه خود را انجام دهد. سرانجام بسیاری از افراد مبتلا به سردرد میگرنی یکی از کارگران را درگیر می کنند. پیروی از توصیه های پزشک برای پیشگیری و درمان سردردهای میگرنی مهم است.

سوزان اولسن

ممکن است سوزان اولسن را به عنوان سیندی بردی در سریال The Brady Bunch به یاد داشته باشید . از روزهای بردی، او به طور علنی در مورد میگرن صحبت کرده است. اولسن می گوید: «هنگامی که اولین میگرن [در 11 سالگی] متحمل شدم، پزشک پیشانی من را بوسید و به من گفت که من بیش از حد وظیفه شناس هستم.» او تریپتان می گیرد تا سردردهای خود را کنترل کند. تا 10٪ از کودکان 15 سال به زیر میگرن مبتلا شده اند. بسیاری از آنها به عنوان بزرگسال نیز به آنها ادامه خواهند داد.

منبع:

منبع رسمی این مقاله وبسایت  webmd می باشد.

 

 

تگ ها

zibandam
مربی آنلاین
مربی انلاین
زیب اندام
میگرن در افراد مشهور
سرنا ویلیامز
بن افلک
لیزا کودرو
مارسیا کراس
جانت جکسون
کریستین شنوت
کارلی سایمون
سیندی مک کین
تروی آیکمان
اِل مكفرسون
Elle Macpherson
ترل دیویس
کریم عبدالجبار
میشل باخمان
سوزان اولسن
Aikman
میگرن
نشانه های بیماری میگرن
میگرن چیست
تشخیص میگرن
داروی میگرن چیست
تفاوت میگرن و سردردهای معمول را می دانید؟
سردرد
میگرن در سلبریتی ها
زیبایی اندام
مربی آنلاین لاغری
مربی خصوصی بدنسازی
تناسب اندام
مربی خصوصی ورزش در منزل
تمرین در خانه با زیب اندام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط