در حال بارگذاری ...

یادگیری عشق به تنیس

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/30
مدت زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعداد بازدید : 206

یادگیری عشق به تنیس

بله، تنیس می تواند به تناسب اندام شما کمک کند. کارشناسان می گویند مزایای تنیس فراتر از حد فیزیکی است.

آنها می گویند تنیس می تواند راهی برای یادگیری یک مهارت جدید، ایجاد قدرت و انعطاف پذیری، تحریک ذهن شما و دستیابی به یک رسانه اجتماعی جدید باشد.

و نیازی نیست که رافائل نادال بازیکن اسپانیایی که مهارت ها و عضلات دوسر برجسته او دنیای تنیس را به وجد می آورد، باشید تا متوجه مزایای این ورزش شوید.

باب هلمیگ، انجمن تنیس حرفه ای ایالات متحده (USTA) و طرفدار رجیستری تنیس حرفه ای ایالات متحده (USPTR) از توسان، آریز، می گوید: «تنیس برای همه است ».

وی می گوید، از جمله مزایای بدنی تنیس می توان به بهبود قدرت، انعطاف پذیری و تناسب اندام اشاره کرد.

مزایای تناسب اندام در هنگام زندگی طولانی مدت با یک شریک زندگی و در هنگام دویدن دنبال یک توپ و هنگام شروع فعالیت کوتاه و شدید احساس می شود. قدرت و انعطاف پذیری به این دلیل است که شما از گروه های بزرگ عضلانی برای دویدن، آماده بودن، سرویس دهی و برگشت توپ استفاده می کنید.

تنیس ورزشی است که در آن شما دائما می دوید، می چرخید و حتی زمین می خورید و این به بهبود تعادل و ثبات و همچنین قدرت و انعطاف پذیری کمک می کند.

هلمیگ، که در باشگاه تناسب اندام توسان تدریس می کند، می گوید: «در تنیسحرکت جانبی بسیار خوبی وجود دارد زیرا شما برخلاف دویدن که در یک خط است، تغییر جهت می دهید ».

وی می گوید «و تنیس در داشتن تناسب اندام مفید خواهد بود ».

او می گوید: «این روحی و روانی است. یک بازیکنی که واقعاً یاد می گیرد متمرکز شود، در حوزه های دیگر زندگی نیز فراتر می رود ».

در مسابقه، شما یاد می گیرید که چند گام جلوتر فکر کنید، سریع با تغییرات سازگار شوید، حریف خود را پیش بینی کنید و استراتژی های برنده شدن را اجرا کنید. این  مهارت های ارزشمند برای بیشتر حرفه ها کاربرد دارد. USTA می گوید شما همچنین می توانید یک برنده فروتن و یک بازنده بخشنده باشید و با این ورزش زمان واکنش و هماهنگی چشم خود را بهبود می بخشید.

علاوه بر این، ضربه زدن به توپ می تواند استرس زا باشد، شانون اسمیت، طرفدار تنیس USPTA در فورت براگ، کالیفرنیا می گوید: «جنبه های اجتماعی تنیس نیز وجود دارد که می تواند یک مزیت بزرگ تناسب اندام نیز به حساب بیاید. از آنجا كه شما برای بازی حداقل به یك شریک نیاز دارید، تنیس می تواند با تعهد و نیاز به شخص دیگر افراد را فعال نگه دارد ».

 

منحنی یادگیری:

 

همانند بیشتر فعالیت های ورزشی جدید، بلافاصله متوجه همه این مزایا نخواهید شد. منحنی یادگیری برای تنیس هم وجود دارد، به خصوص اگر شما یک بازیکن کاملاً مبتدی هستید.

اسمیت می گوید: «در ابتدا، افراد مبتدی این رالی های طولانی (حفظ توپ در بازی) را نخواهند داشت که باعث هوازی شدن تنیس می شود ».

لیندا اسنید، مربی تنیس، طرفدار USPTA در باشگاه ورزشی Little Rock Athletic در Little Rock، Ark می گوید: «در طول یک درس، گاهی اوقات شما بیشتر از اجرای دادگاه، روی تکنیک کار می کنید و فرم می گیرید ».

اسنید می گوید: «این ابتدا شبیه راه رفتن است ». «این به شما انگیزه می دهد، سرگرم کننده است و شما را به حرکت وا می دارد ».

اسنید می گوید: «اگر ثابت قدم بمانید، طولی نمی کشد که می توانید ورزش خوبی را تجربه کنید و به نوبه خود کالری بیشتری بسوزانید ».

اسنید می گوید: «یک نکته عالی بازی با کسی است که مهارت های قابل مقایسه ای با مهارت های شما دارد حتی در سطح پایین تر، اگر با شخصی رقابت کنید که در سطح شما بازی کند، توپ های زیادی را در بازی حفظ خواهید کرد ».

 

تنیس کاردیو:

 

شما همچنین می توانید تنیس کاردیو را در نظر بگیرید، برنامه ای که در بسیاری از شهرها ارائه می شود و به بازیکنان تنیس در هر سطح مزایای قلبی خوبی را می دهد که بیشتر توسط بازیکنان رقابتی تجربه می شود. هلمیگ این برنامه را در Tucson Racquet and Fitness Club، یکی از سایت های دارای گواهینامه تنیس کاردیو آغاز کرد.

اساساً، این برنامه با استفاده از یک سری تمرینات قلبی عروقی برای حفظ ضربان قلب در «منطقه چربی سوزی»  بین 65 تا 85 درصد از حداکثر ضربان قلب فرد است. در یک کلاس تنیس کاردیو، حداکثر 15 نفر حضور دارند.

هلمیگ می گوید: «حتی اگر شما یک مبتدی واقعی باشید که تجربه کمی داشته و یا هیچ تجربه ای ندارید، با این وجود بازهم چیزهای زیادی بدست خواهید آورد ».

به گفته وی، گرچه تنیس کاردیو نمی تواند برای بهبود تکنیک تنیس شما کار زیادی انجام دهد، اما شما می توانید آن را با دروس خصوصی یا نیمه خصوصی تکمیل کنید.

 

شما علاوه بر عشق به چیز های بیشتری نیاز دارید:

یادگیری عشق به تنیس

اگر قصد استفاده از تنیس را دارید، به یک راکت تنیس و یک جفت کفش مناسب نیاز خواهید داشت. هلمیگ می گوید از کفش های دویدن خود، در زمین استفاده نکنید. آنها برای تمام حرکت جانبی به خوبی کار نمی کنند و ممکن است در نهایت با یک آسیب روبرو شوید.

اسنید می گوید: «قبل از اینکه راکت بگیرید، با یک حرفه ای یا شخصی در یک فروشگاه تنیس مشورت کنید و اطمینان حاصل کنید که از وزن راکت راحت هستید ». برای افراد با اندازه های مختلف وزن های مختلفی وجود دارد.

لازم نیست زیاد هزینه کنید. هلمیگ می گوید: «با كمتر از 100 دلار، شما می توانید یك راكت مبتدی مناسب داشته باشید ».

اگر در باشگاه یا سالن ورزشی که در آن بازی می کنید یک فروشگاه حرفه ای وجود دارد، ببینید آیا آنها راکت های دست دوم برای فروش دارند. این یک روش عالی برای استفاده از یک راکت بهتر با هزینه کمتر است. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

مزیت: یادگیری

 

تمام موافقانی که با آنها صحبت کردیم گفتند که تنیس در واقع بهترین راه برای یادگیری تکنیک و فرم است.

یافتن یک بازیکن تنیس حرفه ای کار سختی نیست. یک باشگاه، سالن بدنسازی یا پارک و امکانات تفریحی با زمین های ورزشی پیدا کنید و به آنجا بروید. هلمیگ می گوید: از دوستان خود توصیه هایی را دریافت کنید و حتماً قبل از ثبت نام با چند نفر از مربیان ملاقات کنید تا ببینید با چه کسانی احساس راحتی می کنید. اگر مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، برای کمک به یافتن یک متخصص در شهر خود به USTA.com مراجعه کنید.

اگرچه قیمت ها بسته به محل زندگی شما متفاوت خواهند بود، اما اسنید و هلمیگ می گویند اگر باید برای یک ساعت خصوصی 40 تا 70 دلار بپردازید، تقسیم آن با یک دوست هزینه را به نصف کاهش می دهد.

شرکت در کلاس ها با حداکثر هشت نفر نیز می تواند هزینه کمتری داشته باشد.

همچنین می توانید از فیلم ها یا کتاب ها اطلاعات کسب کنید، اگرچه اسنید آن را توصیه نمی کند.

او می گوید: «من واقعاً فکر می کنم که شما باید در زمین با توپ، یادگیری تجربی و عملی داشته باشید ».

و یادگیری فقط نیمی از جنگ است. اسنید می گوید، شما باید تمرین کنید تا از مزایای تنیس بهره مند شوید.

هلمیگ پیشنهاد می کند، یک درس به علاوه دو ساعت اضافی بازی در هفته برای ایجاد ثبات ایده آل است.

اسنید می گوید: «اگر می خواهید یاد بگیرید، باید تمرین کنید. شما باید بیش از یک بار در هفته پیاده روی کنید تا بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید. تنیس نیز همینطور است ».

برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
یادگیری عشق به تنیس
تنیس
تنیس رو میز
تنیس کاردیو

دیدگاه ها

مریم سلیمانی 23:14:39 1399/06/30
سلام زیب اندام راجب همه چی مقاله می‌ذاره؟ اصلا دقیقا کار اصلی زیب اندام چیه؟

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط