در حال بارگذاری ...

یادگیری نقشه ذهنی برای زندگی بهتر

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/17
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 204

یادگیری نقشه ذهنی برای زندگی بهتر

آیا شما نوع سازمان یافته ای هستید؟ آیا از برنامه ریزی روزانه یا نوعی لیست کارها استفاده می کنید؟
آیا با تقویم، وقایع مهم را پیگیری می کنید؟
آیا همه این کارها را انجام می دهید یا بعضی از آنها را انجام می دهید، اما هنوز احساس می کنید نمی توانید مسئولیت ها پروژه های خود را به خوبی کنترل کنید؟ شما باید نقشه ذهنی را در نظر بگیرید.

تفکر به شما کمک می کند تا هر پروژه، هدف یا مشکلی را تجزیه و تحلیل کنید. در بعضی مواقع آنقدر در سرتان فرو رفته است که افکار شما به صورت کوهی از اسپاگتی لغزنده احساس می شود. یک نقشه ذهنی به شما کمک می کند تا یک موضوع یا ایده اصلی را در ذهن پرورش دهید و برنامه خود را بچینید و سپس همه رشته های ماکارونی را در یک نقشه زیبایی بهم پیوسته از مفاهیم متصل کنید.

نقشه های ذهنی به شما امکان می دهد موضوعات را در هم و برهم کنید، نحوه ارتباط آنها را نشان دهید و مفاهیم را از طریق انجمن های طبیعی، گروه بندی کنید. این ، به نوبه خود به شما کمک می کند حتی بیشتر به ایده های مرتبط متصل شوید.

محدودیتی برای آنچه شما می توانید نقشه برداری کنید وجود ندارد. با کلمات یا عبارات کوتاه نه، بلکه با پیوندهای وب، تصاویر، نمادها، هر چیزی که نشان دهنده افکار شما باشد یا خلاقیت شما را برانگیزد، متوقف نشوید.

منتظر نمانید با بارگیری نسخه رایگان برگه Mindmapping من، هم اکنون ایده پردازی و نقشه برداری ذهن را شروع کنید. طراحی شده است تا به مغز شما فضای اختصاصی برای کار پیدا کند. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

یک مربی زندگی بگیرید:

 

آیا احساس می کنید در زندگی گیر کرده اید؟ شاید لازم باشد یک مربی زندگی را استخدام کنید تا به شما کمک کند زندگی خود را به مرحله بعدی برسانید. مربی زندگی شبیه مربی شخصی است. این وظیفه آنها است که به زندگی شما نگاه عینی داشته باشند و انگیزه، تشویق را ایجاد کند تا شما را به سمت موفقیت سوق دهند.

مربی زندگی از نظر کار با مربی شخصی شبیه است زیرا وظیفه آنها این است که به زندگی شما نگاهی عینی بیندازند و انگیزه، تشویق ایجاد کنند تا شما را به سمت موفقیت سوق دهند. برخی از مربیان زندگی در جنبه های خاصی از زندگی تخصص دارند. کارآفرینی، امور مالی، ارتباطات، تعادل کار / زندگی، در حالی که مربیان دیگر دید گسترده تری دارند و به شما در هر کاری که می بینند برای کار کردن یا موارد خاص که به عنوان یک مسئله مطرح می کنید کمک می کنند.

 

مربی زندگی چیست:

 

از نظر من، نقش اصلی یک مربی زندگی کمک به شما است. مربی زندگی، رئیس یا پرستار کودک نیست، آنها کسی هستند که به شما در دستیابی به چیزهایی که یا خودتان نمی توانستید کمک می کند با سرعت بیشتری به آنها می­دهد.

یک مربی زندگی، روانشناس، مشاور یا درمانگر نیست، اگرچه ممکن است این موارد به شما کمک کنند با جنبه هایی از زندگی خود ارتباط نزدیکی با سلامت روان داشته باشید. علاوه بر این، مربی زندگی باید نوعی گواهی یا مجوز داشته باشد، و به ندرت یک مشاور مالی حرفه ای است.

یک مربی زندگی خوب به شما آموزش می دهد که در صورت لزوم از یک پزشک مجاز، مشاور مالی، وکیل یا یک متخصص مربوطه کمک بگیرید. مراقب یک مربی زندگی باشید که از خط مربیگری، از نوع انگیزشی عبور می کند و به فضایی که یک حرفه ای باید در آن فعالیت کند، می رود. در صورت شک، به دنبال نظر دوم حرفه ای باشید.

 

یافتن مربی زندگی:

 

یکی از بهترین مکان ها برای شروع، جستجوی آنلاین است. اگر در یک منطقه شهری می کنید، در ابتدا تعداد گزینه ها می تواند طاقت فرسا باشد. با پیدا کردن افرادی که در نزدیکی شما و با توجه به تخصص فعالیت می کنند، فهرست خود را محدود کنید. به این فکر کنید که چرا یک مربی زندگی می خواهید؟ به چه حوزه هایی از زندگی خود بیشتر نیاز دارید. امور مالی، شغلی، کارآفرینی، روابط، شبکه سازی؟ در حالی که بیشتر مربیان زندگی به شما کمک می کنند تا در همه جنبه های زندگی خود کار کنید، بسیاری تمایل دارند در یک یا دو زمینه بیشتر از سایر موارد تخصص داشته باشند.

بگذارید یک باور شخصی کاملاً قوی را اینجا تزریق کنم. حرکتی رو به رشد در حوزه خودسازی / توسعه شخصی وجود دارد که بیشتر قانون جذب را ایجاد می کند. برخی از مربیان زندگی به این فلسفه ها می پردازند و سعی می کنند به شما کمک کنند تا روی تکنیک های «تجلی» خود کار کنید. اعتقاداتی از این دست هستند که می گوید: «هنگامی که تصمیم می گیرید، جهان برای تحقق آن تراز می شود ». من شخصاً معتقدم که جهان به این شکل کار نمی کند و چنین آموزه هایی در بدترین حالت کلاهبرداری و در بهترین حالت نادانی هستند. من به قانون کاشت و برداشت اعتقاد دارم که توضیح می دهد چرا سخت کوشی و پایداری منجر به موفقیت می شود. برای اینکه کمی بیشتر در مورد افکار من درباره جاذبه در مقابل کاشت و برداشت بخوانید، پست من را بخوانید قانون جذب را فراموش کنید، چگونه جهان واقعاً کار می کند. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

پس از تهیه لیست کوتاه مربیان، شروع به جستجوی نظرات کرده و از اعتبار این مربیان سوال کنید. هرچه بیشتر آنها را بررسی کنید، از جمله سوال کردن در شبکه های اجتماعی و بررسی شکایات با Better Business Bureau مربی معتبر زندگی به شما ارائه می دهد و شما را با مشتریانی که مایلند نظر خود را به اشتراک بگذارند برقرار می کند.

«من کاملا معتقدم که مردم، مگر اینکه مربی باشند، هرگز به حداکثر توانایی های خود نمی رسند ».

باب ناردلی، مدیرعامل هوم دپو

 

به خود اجازه رشد دهید:

 

رشد یک قسمت طبیعی و ضروری از زندگی است، اما شما باید به خود اجازه دهید که به عنوان یک شخص رشد کنید. آیا شما از رشد خود جلوگیری می کنید؟ آیا اجازه داده اید فرصت های رشد از کنار شما عبور کنند یا کلا آنها را رد کرده اید؟

چیزی که در واقع از آن اجتناب می کنید تغییر است. رشد مستلزم تغییر است، به این معنی که شما به معنای واقعی کلمه متفاوت از گذشته باشید. شما باید راحتی را رها کنید و وارد بیابانهای ناشناخته عدم اطمینان شوید.

شما باید بر ترس خود از تغییر غلبه کنید. شما باید وضعیت موجود و ذهنیت خود را «اگر شکسته نشده، را برطرف نکنید» رد کنید.

شروع به جستجوی فرصت های رشد کنید و در صورت بروز از فرصت های جدید دور نشوید.

رشد هرگز کاملاً تصادفی نیست.

 

قدم اول را فراموش نکنید:

یادگیری نقشه ذهنی برای زندگی بهتر

اهداف و برنامه ها را تنظیم کنید:

اگر می خواهید یک راه مطمئن برای شکست بدانید، از برنامه ریزی خودداری کنید. داشتن اهداف زندگی و تلاش برای ترسیم برنامه های دستیابی به این اهداف اولین قدم برای زندگی «زندگی افزایشی» است.

امروز روزی است که باید اهداف خود را بنویسید و مراحل رسیدن به آن را ترسیم کنید. دست از بهانه گیری بردارید. امتناع از برنامه ریزی همان امتناع از مسئولیت زندگی خود است.

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت theincrementallife می باشد.

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
نقشه ذهنی
یادگیری نقشه ذهنی
برنامه ریزی
زندگی
زندگی بهتر
lifestyle
مربی زندگی

دیدگاه ها

سمیر زند 19:26:07 1399/06/18
مرسییی انگیزه گرفتم😍
سامان 19:25:14 1399/06/18
چقد خوب هم ورزش هم انگیرشی😍😍
سالار جراحی 19:23:38 1399/06/18
مرسی از مطالبتون😍😍
Lili nafisi 19:20:44 1399/06/18
تشکر خیلی خوب بود 🌸
Sama qane 19:20:01 1399/06/18
خیلی عالی بود
Shima ghafori 19:19:15 1399/06/18
مرسی از مقاله خوبتون 🌸

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط