در حال بارگذاری ...

درباره آرتریت روماتوئید بیشتر بدانیم!

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1399/12/12
مدت زمان مطالعه : 2 دقیقه
تعداد بازدید : 23

غذای خوب بخور

خبر خوب! غذاهای سالم و خوشمزه برای کل بدن از جمله مفاصل مفید هستند، اگرچه آرتریت روماتوئید (RA) را درمان نمی کنند. به دنبال مقدار زیادی غلات کامل، سبزیجات، میوه، ماهی و انواع دیگر پروتئین بدون چربی باشید. برخی از کرایه ها ممکن است به تورم مفصل کمک کنند، مانند روغن ماهی، آجیل و چای. قند و چربی اشباع شده را محدود کنید و از مصرف هر نوع غذایی که به نظر می رسد مشکلات مفصلی شما را بدتر می کند، خودداری کنید.

فعال بمان

ورزش به حرکت مفاصل شما کمک می کند و باعث تقویت عضلات اطراف آنها می شود. اگر شما نیاز به کاهش وزن دارید، ورزش نیز برای آن مفید است. با ریختن این پوندها، استرس وارده بر مفاصل کاهش می یابد. شما می خواهید روی ورزش های هوازی (کاردیو)، تمرینات قدرتی و انعطاف پذیری کار کنید. یک فیزیوتراپیست یا مربی با تجربه در RA می تواند یک برنامه تمرینی تنظیم کند و به شما نشان دهد که چه کاری باید انجام دهید.

دست بجنبون!!!(تادیرنشده)

اگرچه باید فعال باشید، اما برای استراحت هم وقت بگذارید. RA می تواند احساس خستگی اضافی در شما ایجاد کند. سعی نکنید بیشتر از توان خود انجام دهید. در صورت نیاز استراحت کنید. حداقل 8 ساعت در شب بخوابید، به علاوه اگر احساس خستگی می کنید در طول روز چرت بزنید.

آرتریت روماتوئید جوانان را امتحان کنید

حتی چند جلسه می تواند تفاوت ایجاد کند. یک فیزیوتراپیست می تواند برای تقویت شما تمرینات ایمنی را بیاموزد تا بتوانید حرکت بهتری داشته باشید. اگر در جابجایی یا انجام کارهای ساده با مشکلی روبرو هستید، از درمانگر خود در مورد ابزارها و دستگاه هایی که می توانند به شما کمک کنند س askال کنید.

 

 

آیا سیگار می کشید ؟

سیگار کشیدن علائم RA شما را بدتر می کند و درمان های شما را کم اثر می کند. برای از بین بردن این عادت کار کنید، حتی اگر چند تلاش طول بکشد. پزشک می تواند به شما مشاوره و منابعی بدهد.

 

 

از خنکی و گرما استفاده کنید!!!

برای تسکین مفاصل دردناک، تغییر دما را امتحان کنید. در یک حمام گرم غوطه ور شوید، دوش آب گرم بگیرید یا یک لنت گرم کننده مرطوب برای لکه های درد داشته باشید تا عضلات را از بین ببرد. از کمپرس خنک یا بسته سرد استفاده کنید تا مفاصل آتشین را خنک کند. می توانید بین سرما و گرما جابجا شوید تا بهترین نتیجه را از هر دو بگیرید.

باز کن

صحبت درمورد RA شما دشوار است اما سعی کنید. دوستان و خانواده شما ممکن است متوجه نشوند که شما چه چیزی را پشت سر می گذارید، به خصوص اگر به نظر سالم می رسید. اگر روز خوبی دارید و می توانید از یک سخنرانی ساده استفاده کنید، به اشتراک گذاشتن اشکالی ندارد، یا اگر ترجیح می دهید آنها به جای بیرون رفتن برای خوردن غذا برای یک شام potluck به آنجا بیایند. هنگامی که شما آنچه را که نیاز دارید درخواست می کنید، آنها در مورد شرایط شما اطلاعات کسب می کنند و برای کمک آماده تر می شوند.

به آن زمان دهید تا کار کند

درمان های RA می توانند درد، سفتی و خستگی شما را کاهش دهند اما این امر یک شبه نیست. ممکن است چند هفته یا چند ماه طول بکشد تا احساس بهتری داشته باشید. هنگامی که داروی جدیدی را شروع می کنید، از پزشک خود بپرسید چه زمانی باید تفاوت را مشاهده کنید و چه نوع تغییراتی را انتظار دارید. اگر زمان می گذرد و حالتان بهتر نیست، به آنها بگویید.

چه چیزی برای شما بهترین است

با دکتر RA خود صحبت کنید تا برنامه درمانی ایده آل خود را تنظیم کند. دارو قسمت عمده ای از آن است، اما همه موارد دیگر را که می توانند به شما کمک کنند تا احساس بهتری داشته باشید و از مفاصل خود محافظت کنید نیز فراموش نکنید. به عنوان مثال، پزشک شما ممکن است روش های فیزیوتراپی و مدیریت استرس را پیشنهاد کند. یا ممکن است شما را مجبور کنند با یک متخصص تغذیه صحبت کنید.

به دکتر خود خبردهید

شما و دکترتان یک تیم هستید. این به آنها کمک می کند تا بدانند واقعاً چگونه کار می کنید، بنابراین باز باشید. اگر متوجه عوارض جانبی شدید یا به نتایجی که امیدوار هستید نرسیدید، یا اگر به دلیل دیگری نتوانستید داروی خود را مصرف کنید، صحبت کنید. روی داروی خود باقی بمانید و دوز را تغییر ندهید، مگر اینکه ابتدا با آنها مشورت کرده باشید.

 

منبع: https://www.webmd.com/rheumatoid-arthritis/ss/slideshow-you-and-ra

 

تگ ها

مربی آنلاین
مربی انلاین
آرتریت روماتوئید
همه چیز درباره آرتریت روماتوئید
با بیماری آرتریت روماتوئید بیشتر آشنا شویم
هر آنچه باید در مورد آرتریت روماتوئید بدانید
آرتریت روماتوئید گردن
استرس و آرتریت روماتوئید
ارتریید روماتید
درمان آرتریت روماتوئید
آزمایش التهاب مفاصل
آرتریت روماتوئید ریه
خطرناکترین نوع روماتیسم
بیماری روماتیسم عصبی چیست
علائم روماتیسم لگن
چه علائمی در بدن نشان دهنده بیماری روماتیسمی است
عوارض آرتریت روماتوئید
فیزیوتراپی
آرتریت روماتوئید جوانان
درمان قطعی آرتریت روماتوئید
آرتریت را چگونه درمان کنیم
درمان آرتریت روماتوئید به روش تغذیه ای
برنامه غذایی خصوصی برای لاغری
مربی خصوصی ورزش در منزل
ورزش درمانی و تناسب اندام
کمپین عید فیت زیب اندام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط