در حال بارگذاری ...

5 یادگیری عادت سالم در زندگی

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/06/17
مدت زمان مطالعه : 8 دقیقه
تعداد بازدید : 204

5  یادگیری عادت سالم در زندگی

شروع سال باعث می شود بسیاری از افراد اقدام به فعالیت های مناسب کنند، مثلا این که یاد بگیرند که تمرین یک ورزش را شروع کنند. همچنین در این زمان است که بسیاری از افراد عادت های سالم را قبول می کنند ، و بعضی از افراد بیشتر از دیگران به آنها می چسبند.

نکته جذاب در مورد شروع سال نو وجود دارد، اما این بدان معنا نیست که باید تغییرات را در زندگی خود به تأخیر بیندازید. هیچ وقت مانند زمان حال وجود ندارد، اگر ادامه کار را به تعویق بیندازید، هرگز از ثمره زحمت خود لذت نخواهید برد.

فلسفه ما در این مقاله این است که ایجاد تغییرات جزئی در زندگی روزمره شما می تواند به نتایج قابل توجهی منجر شود. ایجاد اهداف قابل کنترل برای حفظ روحیه در طول سفر بسیار مهم است، زیرا اگر همیشه خود را برای شکست آماده کنید، ممکن است در نهایت انگیزه خود را از دست داده و احساس ناامیدی کنید.

به جای اینکه در ابتدای سال جدید همه کاری انجام دهید و تمام انرژی خود را تا ماه فوریه بسوزانید، توصیه می کنیم رویکردی آهسته اما ثابت داشته باشید. بیایید نگاهی بیاندازیم به چه عادت های سالمی علاقه داریم. سعی کنید آنها را در ژانویه یا اکتبر در زندگی خود بگنجانید، می توانید از این عادت های سالم در هر زمان بهره مند شوید!

 

5 عادت سالم که ارزش پذیرفتن را دارد:

 

همانطور که قبلاً گفتیم، هرگز زمان اشتباهی برای شروع استفاده از عادت های سالم وجود ندارد. نکته این است که در واقع شروع به انجام کاری می کنیم، مهم نیست چه بزرگ و چه کوچک. عادی شدن عادت ها زمان می برد، بنابراین اگر برای انجم چیزی در ابتدا احساس دشواری می کنید، به یاد داشته باشید که به زودی به روال عادی زندگی شما تبدیل می شود. در زیر برخی از اقدامات سالم مورد علاقه ما ، بدون ترتیب خاصی وجود دارد.

 

1. مقدار زیادی آب بنوشید:

5  یادگیری عادت سالم در زندگی

هیدراتاسیون برای مناسب شدن روند زندگی ضروری است و در اینصورت ما نمی توانیم به اندازه کافی استرس داشته باشیم. آب به هضم غذا کمک می کند، مواد مغذی را حمل می کند و همچنین به تنظیم دمای بدن کمک می کند.

به دنبال کاهش چند پوند هستید؟ نوشابه های گازدار خود را کنار بگذارید و تعداد قابل توجهی کالری و شکر را از رژیم غذایی خود کاهش خواهید داد. همچنین، اگر در کنترل این قسمت مشکل دارید، آب می تواند به شما کمک کند تا سیر شوید، به خصوص اگر یک لیوان قبل از غذا بخورید. اگر فکر می کنید نوشیدنی های خود را از دست داده اید، دم کرده های خانگی را امتحان کنید. برای مطالعه ی مقالات مرتبط به وب سایت زیب اندام مراجعه کرده و در بخش وبلاگ، اطلاعات منحصر به فردی را کسب کنید.

 

 2. کتاب بخوانید:

 

کمی از فضا های مجازی فاصله بگیرید و با یک کتاب خوب به سبک قدیمی وقت بگذرانید. برای یادگیری چیز جدید هرگز دیر نیست و خواندن یک روش عالی برای یادگیری است. بهترین قسمت این است که برخلاف دبیرستان، می توانید هر کتابی را که می خواهید بخوانید. مطالعه یک روش عالی برای جدا شدن از استرس های مدرن و صرف وقت برای خودتان است ، و این یک فعالیت عالی برای قبل از خواب است.

 

3. پیاده روی کنید:

 

تا می توانید پیاده روی را در برنامه خود بگنجانید. مثلا با پارک ماشین چند بلوک دور تر از محل کار خود و یا با پیاده روی روزانه بعد از ناهار. فرصت های زیادی برای افزودن پیاده روی بیشتر به زندگی روزمره وجود دارد.

توجه داشته باشید که این لزوماً به معنای افزایش شدید پیاده روی نسبت به آنچه قبلا انجام می دادید نیست. تحقیقات نشان می دهد حتی افزایش اندک میزان پیاده روی در یک روز نیز می تواند تفاوت ایجاد کند. بنابراین، چرا کمی پیاده روی بیشتر را به کارهای روزمره خود اضافه نمی کنید؟

 

4. یک ژورنال داشته باشید:

 

ژورنال همیشه به معنای مراجعه به «دفتر خاطرات عزیز» نیست. کاری کنید که برای شما مناسب باشد! برخی از این مثالها شامل نکته برداری می شود، جایی که چند کلمه را به صورت نکته یادداشت می کنید. یادداشت نکات کوچک درباره روز خود به صورت تیتروار می تواند یک روش عالی برای تأمل در مورد آنچه که در طول روز خوب اتفاق افتاده است یا اشتباه رخ داده، باشد بدون اینکه خودتان را در تهیه جملات کامل نگران کنید. این همچنین یک روش عالی برای ثبت سوابق برای آینده و نگاه کردن به خاطرات گذشته است.

همچنین می توانید یک دفتر یادداشت سپاسگزاری داشته باشید که در آن یک یا دو مورد را در روز یادداشت کنید که از آنها سپاسگزار هستید. انجام این کار می تواند به شما کمک کند تا به جنبه روشن زندگی نگاه کنید به جای اینکه همیشه روی چیزهای زندگی تمرکز کنید که از آنها راضی نیستید.

 

5. آماده سازی غذا:

5  یادگیری عادت سالم در زندگی

اگر می خواهید لاغر شوید، عضلانی شوید یا عضلات خود را حفظ کنید، آماده سازی وعده غذایی یک روش عالی برای اطمینان از این است که هر روز غذای سالم می خورید در عین حال باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می شود. فقط با یک یا دو ساعت وقت گذاشتن آخر هفته می توانید برای یک هفته غذای خوشمزه و سالم آماده کنید که هر وقت بخواهید بیرون بیاورد و بخورد.

این شما هستید که مشخص کنید چقدر می خواهید با آماده سازی وعده غذایی خود را درگیر کنید. برخی از افراد دوست دارند هر وعده غذایی در هفته را از جمله میان وعده ها را یک زمان آماده كنند، در حالی كه دیگران ترجیح می دهند که فقط مواد آن را درست کنند تا در طول هفته بتوانند مطابق خواسته خود و متنوع وعده های غذایی خود را تهیه کنند.

برای این استراتژی اخیر، می توانید در ابتدای هفته یک دسته بزرگ ماکارونی درست کنید، سپس هر روز می توانید آن را با چیز دیگری ترکیب کنید، مثلا آن را با سبزیجات و سس گوجه گرم کنید.

 

6. تمرین خود را پیگیری کنید:

 

با ورود به سیستم های ورزشی و بررسی آنچه انجام داده اید، حفظ عادات سالم را تقویت کنید. انجام این کار می تواند به شما در پیگیری کارهایی که در طول هفته انجام داده اید کمک کند و می تواند شما را ترغیب به تلاش بیشتر کند. فقط نوشتن ساده مطالب روزانه به شما کمک می کند تا از آنچه تاکنون انجام داده اید احساس غرور کنید و همچنین شما را تشویق کند که به یادداشت های خود اضافه کنید. شما می توانید برای مطالعه ی سایر مقالات مرتبط، به وب سایت زیب اندام مراجعه نموده و در بخش وبلاگ، به اطلاعات مورد نیاز خود دست یابید.

 

عادت های سالمی ایجاد کنید که در طول عمر باقی بمانند:

 

مدت ها طول می کشد تا عادت های جدید جزوی از روال زندگی شما بشود، اما به محض اینکه یکبار این عادت ها را انجام ندهید، سخت تر می شوند. به عنوان مثال، اگر عادت کنید در ساعت های مشخصی از هفته ورزش کنید، ممکن است وقتی یک جلسه را از دست می دهید احساس غریبی کنید. سعی کنید تا زمانی که عادت ها کامل جزوی از روال زندگی شما نشدند تحمل کنید و بعد از نتایج  خوب آن لذت ببرید.

 

برای خواندن مقالات بیشتر می توانید در سایت ما ثبت نام کرده و یا ازطریق وبلاگ ما مطالب بیشتری را دنبال کنید

منبع:

منبع رسمی  این مقاله وب سایت 8fit باشد

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی آنلاین
مربی انلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
عادت سالم
زندگی
عادات سالم زندگی
آب
کتاب
پیاده روی
lifestyle
life
سبک زندگی

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط