در حال بارگذاری ...

در دوران رژیم بدنسازی استفاده از لبنیات و پنیر مشکلی ندارد؟

نویسنده : amir chavosh
تاریخ انتشار : 1400/01/28
مدت زمان مطالعه : 6 دقیقه
تعداد بازدید : 304

 

بعضی ها انجام میدهند؛ چرا بدنسازان از مصرف لبنیات اجتناب می کنند، خوشبختانه اکثر آنها این کار را     نمی­کنند. دلیل این است.

چرا بدنسازان از رژیم های لبنی پرهیز می کنندامروزه بیشتر بدنسازان، چه آماتور و چه در سطح حرفه ای رقابت می کنند، باید خاطرات خوبی از دوران کودکی خود داشته باشند. انصافاً باید گفت که یکی از مهمترین وقایع در آن روزهای ابتدایی، مصرف شیر مادر است. شاید ذکر این نکته غم انگیز و ناراحت کننده باشد که چرا امروزه بدنسازان از مصرف لبنیات اجتناب می کنند.

 

بسیاری به دلایل کاملاً قابل درک اما بسیاری دیگر در سالن بدنسازی از مصرف لبنیات پرهیز می کنند، گویا این آفت است.

 

در وهله اول  لبنیات چیست؟

 

چرا بدنسازان از مصرف لبنیات اجتناب می کنند.

معلوم می شود که خیلی غیرضروری است. کسانی که بیزاری از شیر طبیعی، نابالغ یا ناآگاهانه دارند، "وقت بزرگ" را از دست می دهند. به طور عجیب و غریب، در این دوره از غذاهای فرآوری شده و بی ارزش، افرادی در آنجا حضور دارند که در صورت عبور از یک محصول لبنی نمی شناسند. هنگام فکر کردن لبنیات ؛ گاو فکر کن بچه هایی که عاشق بیفتک هایشان در یک شب جمعه هستند ممکن است کنایات عاشقانه ای را به گاوداری در ذهن داشته باشند.

کمبود شیر مادر، لبنیات محلی برای تولید شیر گاو در کنار سایر محصولات معمول مانند ماست و پنیر است.

 

عدم تحمل لاکتوز

اما سوال بزرگ همچنان باقی است؛ چرا بدنسازان از مصرف لبنیات اجتناب می کنند ؟ دو دلیل مهم به ذهن خطور می کند. آماده شدن برای رویدادهای رقابتی و آنچه به عنوان عدم تحمل لاکتوز شناخته می شود.

 

 

آماده شدن برای رقابت

بدنساز معمولی رقابتی هنوز لبنیات مصرف می کند. معمولاً به مقدار زیاد. اما قبل از یک رویداد رقابتی، که معمولاً یک روز کامل طول می کشد، تمایل به از بین بردن منبع مایع وجود دارد که تمایل به ایجاد جوش های کوچک یا عمده ای از نفخ شکم است. در صورت تمایل، تأکید بیشتر بر غذاهای جامد و تقویت کننده پروتئین است.

 

عدم تحمل لاکتوز

این پدیده فیزیولوژیکی و تغذیه ای تمایل به تأثیر بیشتر ورزشکاران امروز نسبت به گذشته دارد. به خوبی می تواند آگاهی بیشتری از وضعیت و نحوه پاسخ مثبت به آن داشته باشد.

 

آنقدر گفته شد لبنیات می تواند برای عضله سازی مضر باشد. اما گزارش معتبری که در ابتدای مقاله ارائه شده مربوط به روزهای محوری قبل از مسابقه بدنساز است. به جای توقف بر روی نگاتیو، اجازه دهید ما در حال حاضر در مثبت با گزارش چگونه لبنی است تمرکز خوب برای ساخت عضله.

 

توضیح

شیر، به ویژه شامل تعادل خوبی در حمایت از تغذیه است که هم به رشد عضلات و هم برای دوباره پر کردن ذخایر گلیکوژن تخلیه شده معمولاً پس از دوره های شدید ورزشی کمک می کند. شیر لبنی حاوی یک پروتئین-کازئین مهم است.

مقاله پیشنهادی:📝

 

من برای ساخت عضله بدم میاد ؟

آیا بدنسازان پنیر می خورنداما قبل از اینکه خیلی مجذوب شوید، باید در مورد اینکه آیا لبنیات برای عضله سازی مضر است، تأمل کنید . تدارکات مسابقه نیز دیگر آب ندارند. اشکال خفیف نفخ شکم یا عدم تحمل لاکتوز می تواند کاملاً مختل کننده رژیم آموزشی باشد. تصور می کنید که در یک جلسه مهم تنظیم صدا که باید دو ساعت طول بکشد، باید به دستشویی بروید؟

 

به همین دلیل است که یک بدنساز جدی باید خود را کاملاً قبل از تمرین آماده کند. و به همین دلیل است که قبل از شروع تمرین روی رژیم غذایی تأکید زیادی می شود. با این وجود، توصیه همچنان قوی است. بعد از تمرین از یک مقوی خوب لبنی استفاده کنید. یک لیوان شیر گرم قبل از خواب نیز یک درمان محبوب است.

 

ویژگی های قوی شیر برای بدن سازی

 

تعادل مغذی خوب  کربوهیدرات ها، چربی، پروتئین.

تعداد کالری زیاد (الزامی).

منبع موثر برای ساخت، نگهداری و ترمیم پروتئین های عضلانی.

اسیدهای آمینه ضروری بلوک های سازنده پروتئین  به راحتی توسط بدن جذب می شوند (یادداشت های مربوط به آب پنیر را در ادامه این مقاله بخوانید).

از آنجا که نوشیدنی بعد از تمرین، شیر (یا معادل آن لبنیات) ذخایر گلیکوژن را بازیابی می کند، احساس سفتی پس از تمرین را تسکین می دهد و به بدن کمک می کند تا بدن را آبرسانی کند.

بنابراین، آیا پنیر برای سود بدن سازی خوب است.

مقاله پیشنهادی:📝

 

پنیر از شیر گرفته شده است.

این شماره یک است. از همه مهمتر، منبع پنیر دو پروتئین مهم لبنی را حفظ می کند - کازئین و آب پنیر.

پنیر همیشه سرشار از پروتئین و چربی است. این یک منبع غذایی مفید برای بدنسازان است که به دلیل کالری زیاد است که برای بزرگ شدن عضلات بسیار لازم است.

 

توجه به کمبودهای به اصطلاح جایگزین های کم چرب یا بدون چربی بسیار مهم است. کسانی که از اینها استفاده می کنند تحت تأثیر تصور غلطی قرار دارند که قادر به کنترل وزن و سطح کلسترول خود خواهند بود.

 

اما این چیزی است جز. یک چیز، گزینه های کم چربی برای لبنیات ممتاز، بدن مواد غذایی مورد نیاز آن را گرسنه می کند.

 

نحوه تولید پروتئین آب پنیر

در اینجا یک خلاصه مختصر اما نوستالژیک در مورد نحوه ایجاد پودر پروتئین آب پنیر محبوب شما آورده شده است.

 

گاو حداقل 3 بار در روز دوشیده خواهد شد.

تانکرهای مایع شیر را برای پردازش بعدی ذخیره می کنند.

قبل از هرگونه جداسازی، شیر ابتدا از نظر ایمنی آزمایش می شود.

پس از آن، پروتئین آب پنیر در طی فرآیند تولید پنیر تولید می شود.

در طی این فرآیند محوری، آنزیم ها به کشک جداگانه و آب پنیر (مایع) اضافه می شوند.

کشک مایع سپس پاستوریزه و خشک شده و به صورت پودر شناخته شده خشک می شود.

 

ویژگی های پودر پروتئین آب پنیر(whey)

کسانی که نیاز دارند می توانند به طور موثری به اهداف کاهش وزن خود کمک کنند. در حالی که چربی بیشتر بدن از بین می رود و این بسیار مهم است، عضله لاغر بدن حفظ می شود.

کلسترول را کاهش می دهد - با این حال، اثرات قابل توجه آن فقط در افرادی که اضافه وزن و چاقی دارند طبقه بندی می شوند.

در حالی که خواص ضد سرطانی شناسایی شده است، تحقیقات ضد سرطان معتقد است که "تحقیقات بیشتری لازم است".

بدنسازان مبتلا به آسم لزوماً خود را عقب نگه نمی دارند. مجله بین المللی علوم غذایی و تغذیه نشان می دهد که مبتلایان به آسم جوان روزانه دو بار با ده گرم پروتئین آب پنیر به مدت یک ماه تغذیه می شوند با بهبود پاسخ های ایمنی خود پاداش می گیرند.

بیمارانی که مبتلا به فشار خون بالا هستند کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی و علائم سکته مغزی هستند.

و به طور قابل توجهی برای بدنسازان، از پودر پروتئین آب پنیر می توان برای کاهش اثرات کاهش وزن هنگامی که بدن تحت فشار جسمی قرار می گیرد یا در طی دوره های نادر بیماری استفاده می شود.

 

خلاصه

تا آنجا که به بدنسازان مربوط می شود، استفاده از پنیر خوب است. اما نیازی به گفتن نیست، کسانی که فقط آرزوهای سرگرم کننده شرکت در این ورزش رقابتی و استرس زا هستند باید خودشان را به طور کامل توسط بازرسان پزشکی آزمایش کنند. علائم اولیه آلرژی یا عدم تحمل را می توان تشخیص داد. اگر این چنین باشد، پایان راه نیست.

 

دلایل اینکه برخی از بچه ها مجبور به استفاده از لبنیات نیستند می تواند با جزئیات ارائه شود. اما دلیل اصلی آن عدم تحمل لاکتوز است. این یک امر ابدی نیست زیرا علائم آن در بین مردان  و زنان سالم تقریباً رایج است. دلایل این عدم تحمل حتی می تواند ارثی باشد.

مقاله پیشنهادی:📝

 

در حال رفتن بسمت وگان

اما این وجود دارد. باور کنید یا نکنید، در حالی که آنها ممکن است فقط در یک اقلیت، مردان و زنان بدنساز جدی فکر کنند اکنون ممکن است به دلایل صرفاً اخلاقی و اخلاقی به فکر وگان رفتن باشند. یا همانطور که آرنولد شوارتزنگر بزرگ می گوید؛ به دلایل سلامتی

 

وگانیسم چیست؟

آیا شیر سود را از بین می برددر واقع، بسیاری از دوستداران گوشت از قبل تصمیم گرفته اند که گیاهخواری را امتحان کنند. آنها خوشحال هستند که می دانند و تجربه می کنند که هنوز هم می توانند سهمیه مناسبی از پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی های سالم را از رژیم گیاهخواری خود خارج کنند. به هر حال، اگرچه ممکن است آرنی پیر سخت دیگر برای شام کنار یک استیک مخصوص غذا نشسته باشد، اما او به وقت صبحانه به خوردن چند تخم مرغ لذت می برد. و بعد از ظهر یک آب پنیر تکان می خورد.

 

اما به تفاوت مشخص گیاهخواری و گیاهخواری توجه داشته باشید. اگر تا به حال از زندگی دور شده اید، به یاد داشته باشید که به عنوان یک گیاهخوار باید از کد "اکیداً هیچ محصول حیوانی" پیروی کنید. و این به معنای عدم استفاده از لبنیات است. خوشبختانه، ویژگی های قوی گزینه های وگان وجود دارد که بدنساز می تواند از آنها استفاده کند. ما به طور خلاصه این موارد را بررسی می کنیم زیرا این مقاله به اوج خود می رسد.

 

ویژگی های پروتئین وگان

آب : اجسام فعال باید همچنان مقادیر سخاوتمندانه آب را به هر سرعت مصرف کنند. برای اهداف سنتز پروتئین، فرآیند مهم ساخت عضلات، لازم است. سطوح سالم مصرف آب اطمینان حاصل می کند که روند ترمیم سلول های عضلانی با یک سرعت سریع اتفاق می افتد. همچنین در هنگام ورزش های بی هوازی خطر کمبود آب در بدن کمتر است.

روغن زیتون : در هنگام تسریع سطح کاتابولیسم، عضلات را برای تولید انرژی می سوزاند، خطرات التهاب و آسیب عضلانی را کاهش می دهد. روغن زیتون به عنوان یک چربی اشباع نشده، سطح آنچه را که به عنوان نکروز تومور شناخته می شود، کاهش می دهد.

چغندر : سرشار از بتائین، این سبزیجات پرطرفدار می تواند به بدنساز در بهبود قدرت عضلانی و همچنین بهبود ترمیم مفصل و کبد کمک کند، همچنین به ورزشکار رقیب امکان می دهد تکرارهای بیشتری تولید کرده و وزن بیشتری در جلسات تمرین قدرتی اضافه کند. اما این ریشه مسئولیتی در افزایش توده عضلانی نخواهد داشت.

آناناس: منبعی مناسب برای کمک به دوباره پر کردن ذخایر گلیکوژن و کمک به بدن فعال در هضم تمام پروتئین های مصرفی خود. سرشار از بروملین، سرعت جذب پروتئین در بدن را نیز افزایش می دهد.

کینوا : فقط یک فنجان بیست و چهار گرم پروتئین تولید می کند! همچنین فیبر دارد. و سرشار از آهن و منیزیم است که هر دو برای ارتقا سنتز پروتئین ضروری هستند. اما صبر کنید، بیشتر وجود دارد. قاعده آوران حساس به لاکتوز و نفخ شکم از این واقعیت که این غذای فوق العاده فاقد گلوتن است لذت می برند. اما صبر کنید هنوز بیشتر است و این کاملاً قابل توجه است. همه نه اسید آمینه ضروری در کینوا گنجانده شده اند.

قهوه: کافئین کاربردهای خوبی دارد. همیشه گفته شده است؛ همه چیز در حد متوسط ​​است، اگرچه ممکن است بدنسازان بزرگ بدن مخالف باشند. با این وجود، فقط دو فنجان قهوه در روز به افزایش توانایی استقامت بدن در طی ورزش های بی هوازی کمک می کند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ماراتن ها یک یا دو ساعت قبل از رویداد بزرگ با یک فنجان خوب جو، با شیر یا بدون شیر، روان می شوند. محتوای کافئین یک محرک عضلانی شناخته شده است. علاوه بر این، برچسب محصول هر مکمل غذایی سنتی یا طبیعی را بخوانید و متوجه خواهید شد که کافئین نیز به آن اضافه شده است.

 

 

خلاصه

تغذیه بدن سازیبنابراین، پس از مصرف همه این گزینه های وگان، کاملاً امن است که تصور کنید در صورت جلوگیری از مصرف لبنیات، بدن شما پروتئین های ضروری خود را از دست نخواهید داد. عامل اضافه باقی مانده است. مقادیر کم کربوهیدرات، اما بیش از مقدار کافی مواد معدنی ضروری و ویتامین ها.

نتیجه گیری

در رابطه با مواد اصلی لبنی بدن ساز، نگرانی ها و شاید حتی افسانه ها مثبت پاسخ داده شدند. در ابتدا، دو موضوع اصلی برجسته شد، یکی عملی و استراتژیک، و دیگری شاید اجتناب ناپذیر. تشویقی که به خوانندگانی می شود که توصیه می کنند محصولات لبنی را پاک نکنند این است که مطمئناً گزینه های دیگری وجود دارد که به آنها امکان می دهد از مازاد پروتئین برای ساخت، تحریک و تقویت عضلات خود لذت ببرند.

و هیچ وقت از نظر انرژی کم نمی آورند. در مورد بقیه افراد، درست جلو بروید و از یک لیوان شیر یخ خوب لذت ببرید.

نگرانی های منفی که رفع شده است، همیشه لازم بود ویژگی های شیر لبنی برجسته شود. از آنجا که به پنیر اشاره ویژه ای شده بود، بدون ذکر پودر پروتئین آب پنیر، روایت کامل نمی شد. در واقع، بیشتر بدنسازان و سایر ورزشکاران جدی تاکنون از این کوکنر محبوب پس از تمرین استفاده می کنند. در این صورت، روند تولید آب پنیر به طور خلاصه بیان شد.

 

کسانی که نمی توانند از لبنیات استفاده کنند و یا ترجیح می دهند از این کار عقب نمانند زیرا آنها با مشتی گزینه های قوی وگان آشنا شده اند.

منبع:

https://tacticalelitefitness.com/nutrition-and-diet/why-do-bodybuilders-avoid-dairy/

 

تگ ها

شیر
زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
برترین لبنیات که باید بدنسازان مصرف کنند
عدم تحمل لاکتوز به چه معناست
ویژگی های قوی شیر برای بدن سازی
آیا میوه و لبنیات در رژیم بدنسازان جایی دارند؟
پنیر چدار در بدنسازی
زمان مصرف شیر در بدنسازی
ارزش غذایی پنیر کاتیج
برای حجم عضلات چه مکملی بخوریم
بهترین پروتئین بدنسازی برای حجم
بهترین زمان تغذیه بعد از تمرین بدنسازی
پروتئین موجود در یک لیتر شیر
پروتئین برای ورزش
مربی آنلاین بدنسازی
مربی آنلاین بدنسازی بانوان
دریافت برنامه تمرینی بدنسازی باشگاهی بانوان
هزینه مربی آنلاین بدنسازی بانوان
وبسایت بدنسازی آنلاین
آیا بدنسازان باید شیر بخورند؟
تاثیر شیر و پنیر بر روی بدنسازی چگونه است؟
ورزش زیبایی اندام
بدنسازی باشگاهی آنلاین

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط