در حال بارگذاری ...

آیا دلیل سرما خوردن سردی هوا است؟

نویسنده : بهار زارع
تاریخ انتشار : 1400/01/18
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 217

 

چه ارتباطی بین هوای سرد و سرماخوردگی وجود دارد؟

بسیاری از افراد هوای سرد را با سرماخوردگی همراه می دانند. در حالی که هوا مستقیماً مسئول بیمار شدن افراد نیست، ویروس هایی که باعث سرماخوردگی می شوند ممکن است در دماهای پایین به راحتی گسترش یابند و قرار گرفتن در معرض هوای سرد و خشک ممکن است بر سیستم ایمنی بدن تأثیر منفی بگذارد.

 

در این مقاله، رابطه بین آب و هوای سرد و مرطوب و سرماخوردگی را بررسی می کنیم. ما همچنین نکاتی را برای جلوگیری از سرماخوردگی ارائه می دهیم.

 

ویروس های بینی و سرماخوردگی

تحقیقات نشان می دهد که درجه حرارت زیر 98.6 درجه فارنهایت ممکن است به ویروس های بینی اجازه تکثیر موثرتر را بدهد.

بر اساس مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)منبع مورد اعتماد، میلیون ها نفر فقط در ایالات متحده هر ساله به سرماخوردگی مبتلا می شوند. به طور متوسط ​​، بزرگسالان سالانه دو یا سه سرما می خورند.

 

بسیاری از ویروس ها می توانند باعث سرماخوردگی شوند. ویروس های بینی شایع ترین علت هستند و مسئول آن هستندبیش از نیمیمنبع مورد اعتماد از همه سرماخوردگی و بیماری های شبیه سرماخوردگی.

 

عفونت های ویروس رینو به طور معمول علائم خفیف مانند سرماخوردگی را به دنبال دارد. با این حال، ویروس های بینی می توانند در افراد با سیستم ایمنی ضعیف، بیماری های شدیدتری مانند برونشیت و ذات الریه را نیز ایجاد کنند .

مقاله پیشنهادی:📝

 

ویروس های بینی معمولاً از طریق:

 

تماس مستقیم با شخص

هوا به صورت قطره های کوچک یا آئروسل است که مردم پس از آن استنشاق می کنند

بعد از استنشاق، ویروس رینو ویروس خود را به سلول های داخل مجاری بینی متصل می کند. سپس شروع به تکثیر خود می کند و ذرات ویروس بیشتری را در سراسر دستگاه تنفسی فوقانی پخش می کند.

 

 

تأثیر هوای سرد بر ویروس ها

مقداری پژوهشمنبع مورد اعتمادنشان می دهد که ویروس های بینی ممکن است در دمای کمتر از 37 درجه سانتیگراد، یا 98.6 درجه فارنهایت، که میانگین دمای هسته اصلی بدن در انسان است، به طور موثرتری تکثیر کنند. دمای داخل حفره بینی تقریباً 33 درجه سانتی گراد (41.91 درجه فارنهایت) است که ممکن است آن را به یک محل ایده آل برای تولید ویروس های بینی تبدیل کند.

 

بیشتر تحقیقات در مورد ویروس های ویروسی اساساً معطوف به بررسی چگونگی تفاوت دمای بدن بر توانایی تولید مثل ویروس است. با این حال، تحقیقات اخیر بیشتر بر روی عوامل محیطی متمرکز است که ممکن است خطر ابتلا به عفونت رینوویروس را در فرد افزایش دهد.

 

یک مطالعهمنبع مورد اعتمادبررسی کرد که آیا تغییرات دما و رطوبت منجر به خطر بالاتر عفونت رینوویروس می شود یا خیر. محققان دریافتند که کاهش دما و رطوبت طی یک دوره 3 روزه، خطر ابتلا به عفونت های ویروس رینو در شرکت کنندگان را افزایش می دهد.

مقاله پیشنهادی:📝

 

در همان مطالعه، محققان دریافتند که اکثر عفونت ها در دمای صفر (32 درجه فارنهایت) و کمتر اتفاق می افتد.

 

ویروس های آنفلوانزا، که باعث ایجاد آنفلوانزا می شوند، ممکن است زنده بمانند و در هوای سرد و خشک به راحتی گسترش پیدا کنند. یک مطالعه بر روی خوکچه های هندی نشان می دهد که درجه حرارت مناسب برای انتشار ویروس آنفلوانزا 5 درجه سانتی گراد (41 درجه فارنهایت) است.

 

تأثیر هوای سرد بر سیستم ایمنی بدن

ویتامین D کمتر در ماه های زمستان می تواند بر سیستم ایمنی بدن تأثیر بگذارد.

بسیاری از محققان بر این باورند که قرار گرفتن در معرض هوای سرد می تواند بر پاسخ ایمنی فرد تأثیر منفی بگذارد و در نتیجه مبارزه با عفونت ها برای بدن دشوارتر می شود. دلایل این ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 

سطح ویتامین D را کاهش می دهد . در ماه های زمستان، بسیاری از افراد به دلیل کاهش قرار گرفتن در معرض آفتاب، ویتامین D کمتری دریافت می کنند .پژوهشمنبع مورد اعتمادپیشنهاد می کند که ویتامین D نقش اساسی در حفظ سیستم ایمنی بدن دارد.

صرف وقت بیشتر در خانه . مردم تمایل دارند در ماه های زمستان وقت بیشتری را در خانه بگذرانند و وقتی افراد به یکدیگر نزدیک می شوند ویروس ها بیشتر گسترش می یابد.

دمای پایین ممکن است بر پاسخ ایمنی تأثیر بگذارد . آمطالعه 2015منبع مورد اعتماد دریافت که قرار گرفتن در معرض سلولهای راه هوایی گرفته شده از موشها در دمای پایین، باعث کاهش پاسخ ایمنی سلولها در برابر ویروس رینوسی شده با موش می شود.

باریک شدن رگ های خونی . نفس کشیدن در هوای سرد و خشک باعث تنگ شدن رگ های خونی دستگاه تنفسی فوقانی برای حفظ گرما می شود. این ممکن است از رسیدن سلول های سفید خون به غشای مخاط جلوگیری کند و بدن برای مبارزه با میکروب ها دشوارتر شود.

بیشتر در موضوعات مربوط به سلامتی که بیشتر به آنها اهمیت می دهید وارد شوید امروز در اولین خبرنامه حقایق ما مشترک شوید.

مقاله پیشنهادی:📝

 

جلوگیری

برخی از راه های جلوگیری از بیماری در زمستان شامل موارد زیر است:

مصرف مکمل های ویتامین D یا خوردن غذاهایی که سرشار از ویتامین D هستند مانند ماهی های چرب، قارچ و تخم مرغ

خواب زیاد

هیدراته ماندن

شستن منظم دست ها

همیشه در بافت های تمیز عطسه و سرفه کنید. اگر هیچ بافتی در دسترس نیست، بهتر است از آرنج استفاده کنید تا دست

غذاها، نوشیدنی ها، ظروف و ظروف را با افرادی که سرماخوردگی یا آنفولانزا دارند به اشتراک نگذارید

 

جلو بردن !!!

ویروس ها، مانند ویروس های بینی و آنفلوانزا، باعث سرماخوردگی و آنفلوانزا می شوند، نه آب و هوا. با این وجود قرار گرفتن در معرض هوای سرد می تواند خطر ابتلا به ویروس در فرد را افزایش دهد.

 

تحقیقات نشان می دهد که این ویروس ها ممکن است زنده بمانند و در دمای سردتر به طور مثر تولید مثل کنند، گسترش و آلوده شدن افراد بیشتر به آنها آسان تر است. آب و هوای سرد همچنین ممکن است باعث کاهش پاسخ ایمنی بدن شود و مبارزه با میکروب ها را برای بدن دشوارتر کند.

منبع:

منبع رسمی این مقاله وبسایت  medicalnewstoday می باشد.

 

 

 

تگ ها

مربی انلاین
مربی آنلاین
مربی شخصی ورزشی آنلاین
آنلاین فیتنس
ویروس های بینی و سرماخوردگی
چه ارتباطی بین هوای سرد و سرماخوردگی وجود دارد
آیا سردی هوا دلیل سرما خوردن است
چه ارتباطی بین هوای سرد و سرماخوردگی وجود دارد؟
چگونه می توانیم سرما بخوریم
چرا وقتی سردمان میشود سرما میخوریم
سرماخوردگی در سرما
چه چیزی باعث سرماخوردگی شدید می شود
سرماخوردگی و هوای سرد
آیا هوای سرد باعث بیماری شما می شود
رابطه سرماخوردگی و هوای سرد
مربی ورزشی آنلاین
مربی آنلاین لاغری
مربی خصوصی ورزشی آنلاین
مربی بدنسازی بانوان
زیب اندام
zibandam
coachonline

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط