در حال بارگذاری ...

چگونه انگیزه لاغری را در طول رژیم‌غذایی حفظ کنیم؟

نویسنده : صدف حقیقت منش
تاریخ انتشار : 1399/08/05
مدت زمان مطالعه : 3 دقیقه
تعداد بازدید : 159

 

 

برای داشتن انگیزه لاغری باید ابتدا خودتان را دوست داشته باشید. حتما الان با خودتان فکر می‌کنید « چطور می‌توانیم خودمان را دوست داشته باشیم؟ » اگر خودتان را نخواهید هیچوقت انگیزه‌ای برای کاهش وزن پیدا نمی‌کنید! واقعا؟! آخرین بار که اتفاق خوبی در زندگی‌تان افتاد و انگیزه آن ریشه در تنفر داشته است، چه زمانی بود؟ به شما اطمینان می‌دهیم تنفر از بدن هیچ فایده‌ای ندارد چون تا الان هم فایده نداشته است.

 

قضاوت‌های نادرست در مورد انگیزه لاغری:

چگونه انگیزه لاغری را در طول رژیم‌غذایی حفظ کنیم؟

 

 به این فکر کنید که هیچ کس با نفرت از بدن خود به دنیا نیومده است. وقتی بچه بودید بدن ظریف و گوشتی داشتید، اینطور نیست؟! همه فکر می‌کردند چقدر با نمک هستید! اصلا فکر نمی‌کردید چند سال بعد بدن‌تان چه شکلی می‌شود. فقط می‌دانستید که چه بدن فوق العاده‌ای دارید و چه کارهایی می‌توانید با آن انجام دهید اما بعد مردم با صدای بلند شما را قضاوت کردند. شما هم چنین تجربه‌ای دارید؟ اعضای خانواده‌تان درباره شما نظر می‌دهند؟ مردم درباره بدن دیگران نظر می‌دهند و قضاوتشان می‌کنند. افراد سست چنین حرف‌هایی می‌زنند تا درباره خودشان احساس بهتری داشته باشند.

 

ایده‌آل‌ها باعث می‌شوند خودمان را دوست نداشته باشیم:

 

همیشه از دوران جوانی به دنبال زیبایی هستیم. ستاره‌های سینما با برنامه‌غذایی دیوونه‌وار تلاش می‌کنند تا لاغر شوند و عکس‌های طراحی شده روی مجلات، استاندارد غیر ممکنی از زیبایی برای ما می‌سازد. از بالا تا پایین بی‌نقص هستند. بعد به دلیل مثال غیر ممکنی که رسانه‌ها برای ما ساختند، خودمان را در آرزوی رسیدن به این استاندارد دست نیافتنی نگه می‌داریم. این ایده‌آل‌ها انگیزه لاغری را نابود می‌کند. عجیب نیست که بعضی افراد از خودشان و ظاهرشان متنفرند اما این ذهنیت کاملا نا به جاست. ما می‌توانیم طرز فکرمان درباره خودمان را تغییر دهیم. در ادامه درباره مراحلی صحبت می‌کنیم که به کمک آنها تنفر از بدن‌تان را کنار خواهید گذاشت و عشقی که لیاقتش را دارید به دست بیارید. این عشق به شما کمک می‌کند تا انگیزه لاغری رو تقویت کنید.

 

چگونه انگیزه لاغری را تقویت کنیم؟

 

  • صدای درون خود را ساکت کنید: کنترل صدای درون ابزار کلیدی برای کاهش وزن است. در حقیقت این کار کلید انجام کارهایی مثل اعتماد به نفس و شادی بدون در نظر گرفتن سایزتان در زندگی و دوست داشتن خودتان هست. زیاد خود را نقد می‌کنید؟ این طرز فکر منفی سبب می‌شود احساس بدی پیدا کنید. در نتیجه خودتان را زندانی می‌کنید. این کار هیچ هدف خاصی جز بدتر کردن حالتان ندارد. بنابراین با خودتان تصور کنید که تمام افکار بد را داخل بادکنک هلیومی بگذارید و به آسمان بفرستید. اگر می‌خواهید خود را از صدای درون‌تان رها کنید حتما کتاب « روح تسخیر ناپذیر از مایکل سینگر » را بخوانید.

 

  • خودتان را با دیگران مقایسه نکنید: وقتی خودتان را با کسی که لاغرتر، ظاهرا شادتر و پول دارتر است مقایسه می‌کنید، مسلما نمی‌دانید آن شخص هر روز با چه چیزهایی درگیر است. مقایسه کردن می‌تواند باعث شود حس بدی نسبت به خودتان پیدا کنید. هدف از این مقایسه چیست؟ شما خاص خودتان هستید. روی استعدادهای خاص خود تمرکز کنید و خود را با کسی مقایسه نکنید.

 

 

  • تعیین کنید که چرا می‌خواهید وزن کم کنید: علت کاهش وزن را تعیین کنید و آن را روی کاغذ بنویسید. آنها را هر روز بخوانید و زمانی که از برنامه‌های کاهش وزن دور می‌شوید به خودتان یادآوری کنید. با این روش انگیزه بیشتری برای رسیدن به اهداف کاهش وزن خواهید داشت. هر چقدر هم انگیزه درونی‌تان بیشتر باشد، موفق‌تر هستید. شاید دلیل کاهش وزن‌تان جلوگیری از بیماری دیابت یا رقابت با هم سن و سال‌ها و یا اندازه شدن شلوار جین مورد علاقه‌تان باشد اما اکثر مردم به دلیل توصیه‌های پزشک اقدام به کاهش وزن می‌کنند.

 

سایت زیب اندام گردآورنده‌ی مقالات معتبر دنیا به صورت رایگان بوده که، شما می‌توانید برای مطالعه مقالات تخصصی بیشتر به وبلاگ ما مراجعه کنید، همچنین شما می‌توانید با ثبت نام در در وب سایت زیب اندام در زمینه های تناسب اندام و رژیم مشاوره رایگان بگیرید و در کنار خانواده زیب اندام اهداف‌تان را تخصصی‌تر دنبال کنید.

 

 

 

 

تگ ها

زیب اندام
مربی انلاین
مربی آنلاین
zibandam
coachonline
onlinecoach
چگونه انگیزه لاغری را در طول رژیم‌غذایی حفظ کنیم؟
لاغری
رژیم لاغری
رژیم غذایی
تناسب اندام

دیدگاه ها

ارسال دیدگاه

مقالات مرتبط